Skocz do zawartości

WAŻNE! kiedy należ zarejestrować się jako osoba bezrobotna?

wróć do serwisu Kadry 50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_artur

Gość_artur
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 14:03

Mam pytanie dotyczące zarejestrowania się jako osoba bezrobotna. Miałem umowę o pracę do dnia 30.09.2008 i nie została przedłużona, pracodawca jeszcze nie wystawił mi świadectwa pracy (które, jest konieczne do rejestracji), czy jest jakiś określony czas w którym można się zarejestrować czy należy dokonać tego od razu następnego dnia- w tym przypadku dzisiaj?? Proszę o odpowiedz.

#2 Gość_dejwmag

Gość_dejwmag
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 14:06

musisz miec swiadectwo pracy i chyba masz czas do 14 dni ale za to głowy nie dam!świadectwo bezwzględnie, Pracodawca ma wydac nie zwłocznie i dz do nigo nawet dzis,ma dac i koniec. Nawet jak nie jestes jeszcze z nim rozliczony.

#3 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 14:20

najlepiej jak najszybciej, bo teraz nie jesteś nawet ubezp. o zasiłku dla bezrobotnych nie wspomnę (uciekają ci dni za wrzzesień/październik), ale jak nie masz świad. pracy to i tak nic nie wskórasz

#4 Gość_dejwmag

Gość_dejwmag
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 14:24

ubezpieczony jest przez 30 dni, fakt jak najszybciej tak jak radzi anna

#5 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 15:17

data zarejestrowania jest o tyle istotna żeby było wstecz w ciągu 1,5 roku ubezpievczenie rok czyli jak później pójdziesz musisz pilnowac żeby sie zmieściła w terminie. A świadectwo ci jest bezwzględnie konieczne, umowy do rejestracji nie wystarczą

#6 Gość_niaaaaaaaa

Gość_niaaaaaaaa
  • Goście

Napisano 13 październik 2008 - 15:49

A wystarczy dokument potwierdzajacy rozwiazanie umowy? Ja mam podoby problem jak kolega tylko ze moje swiadectwo zostało wysłane na jakis inny adres i musze cezkac az wroci do firmy i dopiero wtedy wysla mi ponownie bo nie chca wystawic nowego.

#7 Gość_kaasia

Gość_kaasia
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2009 - 12:05

kiedy moge się zarejstrowąć do końc stycznia mam wypowiedzenie o prace. przepracowałm 6 miesięy czy przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych przepracowałam 180 dni i zwolnieniabyły grupowe . prosze o odpowiedż

#8 Gość_anna

Gość_anna
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2009 - 12:50

jeśli w ciągu 18 m-cy masz przepracowane 180 dni, to dostaniesz zasiłek. Idź się zarejestrować jak tylko dostaniesz świad. pracy.-im szybciej to zrobisz, tym za większą ilość dni dostaniesz zasiłek. To jest chyba logiczne.

#9 Gość_LILA

Gość_LILA
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 21:06

co jest potrzebne by zarejestrowac sie w uzedzie pracy tylko swiadectwo pracy czy jeszcze cos

#10 Gość_ANDZIA

Gość_ANDZIA
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 21:43

CZYTAJ NA STRONACH URZĘDU PRACY DANEGO POWIATU.TAM WSZYSTKO OPISUJĄ CO JEST POTRZEBNE.

#11 Gość_zakłopotanaaa

Gość_zakłopotanaaa
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2009 - 21:02

skończyłam liceum , zdałam maturę, ale nie wybieram się narazie na studia, planuję wyjechac do znajomych do anglii na rok, czy muszę się zarejestrować się w tutaj jako bezrobotna?

#12 Gość_zakłopotanaaa

Gość_zakłopotanaaa
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2009 - 21:04

sorry za literówki ;)

#13 Gość_grabol

Gość_grabol
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 16:02

mam pytanie jeśli uczę się w szkole dziennej i mam ukończone 18 lat to czy mogę zerejestrować się jako bezrobotny???

#14 Gość_xxxxx

Gość_xxxxx
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 19:07

Mam pytanko. Skończyła mi się umowa 31.03.2010r. Nie otrzymałam jeszcze świadectwa a chciałabym się juz zarejestrować w urzędzie. W ciągu ilu dni trzeba się zarejestrować? I do kiedy powinnam otrzymać świadectwo pracy ( liczy się weekend )? pozdrawiam

#15 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 21:52

świadectwo powinnas otrzymać ostatniego dnia pracy , jeśli nie byłas w pracy (np. wykorzystywałaś urlop wypoczynkowy) pracodawca w ciągu 7 dni przesyła ci świadectwo listem poleconym na adres domowy.

#16 Gość_aaannnggg

Gość_aaannnggg
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 09:33

Witam! Pod koniec czerwca kończę studia dzienne. Kiedy i co mi jest potrzebne, by móc jak najszybciej zarejestrować się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna?

#17 Gość_EMMI

Gość_EMMI
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2010 - 00:39

Do rejestracji wymagane są następujące dokumenty:- dowód osobisty, dyplom, o ile posiadasz świadectwa pracy albo zaświadczenia o ukończeniu kursu lub szkolenia. Wypełniasz kartę rejestracyjną, którą otrzymasz w Urzędzie Pracy. Rejestrujesz się wówczas gdy skompletujesz wymagane dokumentów.

#18 Gość_weteran

Gość_weteran
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 19:01

4czerwca konczy mi sie urlop potem konczy mi sie umowa niewiem kiedfy przyslom mi swiadectwa ;prosze o rade ile firma ma dni nato zeby wysl;ac swiadectwo

#19 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2010 - 19:37

świadectwo należy odebrać osobiście. Pracodawca wydaje świadectwo w ostatnim dniu pracy. Jeżeli nie odbierzesz, firma ma obowiązek wysłania świadectwa w ciągu 7 dni od dnia rozwiązania umowy (liczy się data stempla pocztowego)

#20 Gość_weteran

Gość_weteran
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2010 - 20:06

dzwonilem do firmy muwili ze wyslali w poniedzialek dzieki bogu jest czwartek jestem wkuzony niewiem co mam robic niechcem stracic kuroniuwkem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych