Skocz do zawartości

umowa o pracę na 1/4 etatu

wróć do serwisu Kadry 68 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 15 maj 2010 - 19:47

tak urlop macierzyński jest płatny.

#22 Gość_Alicja0327

Gość_Alicja0327
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 11:57

Witam;)jestem zatrudnoiona na umowe 1/4 etatu, pracuje juz na ta umowe od lutego 2010r do teraz (jakieś 6 miesięcy)...chciałabym sie dowiedzieć jaki mnie obowiazuje okres wypowiedzenia...?bardzo prosze o odpisanie;)

#23 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2010 - 12:00

jezeli to umowa na czas nie okreslony to okres wypowiedzenia dzisiaj wynosi 1 miesiącKPArt. 36. § 1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi: 1) 2 tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy, 2) 1 miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy, 3) 3 miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata.

#24 Gość_xxx

Gość_xxx
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 16:26

Mam pytanie, czy jest różnica miedzy umowana 12 etatu a na 14 ? Nie chodzi mi tu o czas pracy, tylko o składki odprowadzane?

#25 Gość_xxx

Gość_xxx
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 16:27

Bo mam umowę na 12 a szef chce mi zmienić na 14 i ie wiem co mam robić?

#26 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2010 - 16:28

nie ma różnicy jeśli chodzi o składki ZUS. Jesli to niskie wynagrodzenie może najwyżej być ograniczenie sjkladki na zdrowotne do wysokości zaliczki na dochodowy.

#27 Gość_wiesia

Gość_wiesia
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 15:25

własciwie to już mam odpowiedz na moje pytanie ale tak gwoli scisłości to będąc zatrudniona na1 /4 etatau to nie ma znaczenia w latach pracy nie trzeba dłuzej pracowac aby dobic do lat pracy nie liczy się się że trzeba dłużej pracować mam rację?

#28 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 15:58

wymiar etatu nie ma znaczenia, jesli chodzi o staz pracy

#29 Gość_dośka

Gość_dośka
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 21:21

witam serdecznie!Mam do Was szanowni użytkownicy pytanie: Mam umowę na 1/4 etatu(oczywiście pracuję normalnie,w pełnym a nawet często wiecej niż pełnym wymiarze czasu) ,jestem od miesiąca w ciąży(o czym pracodawca oczywiście jest poinformowany) zaczęły się nudności, wymioty oraz czasami zawroty głowy...z tego względu,że moja praca wymaga ciągłej obsługi klienta-brak możliwości siedzenia,ze względu na dolegliwości ( szczególnie chodzi tutaj o coraz częściej pojawiające się zawroty głowy) wybrałam się na wizytę do ginekologa, włąśnie dziś uzyskałam na zaświadczeniu niezdolność do pracy,jutro idę do pracodawcy przedstawić owe zaświadczenie od lekarza. Pytanie: czy przysługuje mi przez resztę ciąży jakieś wynagrodzenie??? boję sie,żę 1/4 etatu do nieczego mnie nie uprawnia...serdecznie proszę o pomocc

#30 Gość_mm

Gość_mm
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2010 - 21:34

Masz takie same prawa jak przy zatrudnieniu na pełny etat. Wymiar etatu nie ma tu nic do rzeczy.

#31 Gość_Maria

Gość_Maria
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2011 - 23:02

Witam mam pytanie, mam pracę na 1/8 etatu czy liczy mi się do emerytury

#32 Gość_sylwia

Gość_sylwia
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 20:13

witam wszystkich.mam takie pytanie.Pracodawca zmienil mi umowe z 1/2 etatu na 1/8 etatu niekozystnie dla mnie.w umowie byla mowa o wynagrodzeniu 700 zl.znalazlam nowo prace i napisalam wypowiedzenie.ale w maju przepracowalam caly miesiac.wyplaty zamiast 700 dostalam 280 zl nie tak jak byla mowa w umowie.co mam teraz zrobic do kogo sie zglosic ??? wielkie Dzieki za odpowiedz

#33 Gość_Edzia

Gość_Edzia
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2011 - 19:53

Mario wymiar etetu nie ma tu nic do rzeczy.Sylwio spróbuj to wyjaśnić z kierownikiem bądź z księgową skąd ta kwota.

#34 Gość_ona 39

Gość_ona 39
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 23:36

co zabdury...ze etat niema znaczenia ma poniewaz nalezy miec minimum 20 lat pracy aby uzyskac emeryture w przyszłości rachunek prosty ile trzeba pracowac aby dobic na te 20 lat pracujac na 1/4 etatu jeśli rok pracy na 1/4 etatu to zaledwie 3 miesiące...

#35 Gość_Kati

Gość_Kati
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 14:45

Witam serdecznie,Mam pytanie dotyczące mojej umowy.Jest ona zawarta na 1/4 etatu a pracuje na cały czyli 10 godzin od poniedziałku do piątku.Proszę mi powiedzieć ile dni wolnych przysługuje mi,pracę zaczęłam od początku kwietnia,z jakim wyprzedzeniem mogę złożyć wymówienie jesli chcę się zwolnić z pracy?

#36 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 11:25

10 godzin to jest własnie 1/4 etatu, bo cały etat to 40 godzin tygodniowo. jesli jednak pracujesz 10 godzin dziennie, to przekraczasz wszystkie normy.Niestety, wymair urlopu liczony jest od wymiaru etatu na umowi. Za nadgodziny powinnaś mieć wypłacone dod. wynagrodzenie.Okres wypowiedzenia zalezy od stazu pracy.2 tyg. - dla zatrudnionych ponieżj 6 m-ce1 m-ce dla zatrdunionych od 6 m-cy do 3 lat3 m-ce dla zatrudnionych powyżej 3 lat

#37 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 19:51

Witam,mam umowę na 1/4 etatu .W umowie mam wpisane 347 zł brutto ile dostanę na rękę ???Chciałabym wiedziedzieć też jakie składki będę mieć potrącone ???i w jakiej wysokości bo paska pewnie się nie doczekam.A z tą emeryturą to prawda??Jedni piszą ,że zależy od składek ,a inni ,że od czasu pracy.Czyli umowę na 1/4 liczy się razy 4 do lat pracy???bo niż już z tego nie rozumiem.Z góry dzięki za odpowiedz.

#38 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 09:27

Kasiu, a tak na logikę: wg tych plotek pracujący na 1/4 etatu musiłaby pracować ok. 100 lat na emeryturę. Nie jest to prawda: liczą sie przepracowane lata i wiek emerytalny, a wysokośc wynagrodzenia wpływa potem na wysokość wypłacanej emerytury.Co do wynagrodzenia netto, skorzystaj z kalkulatorów wynagrodzenia na portalu infor

#39 Gość_Kasia

Gość_Kasia
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 15:05

Dzięki wielkie doriss,ulżyło mi:)

#40 Gość_Goka

Gość_Goka
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 14:33

Witam, od 3 lat mam umowę o pracę na czas snieokreślony, na 1/4 etatu i zastanawiam się czy to liczy mi się do emerytury, czy to liczy się 3 lata pracy??? Bardzo proszę o odp. bo widzę, że zdania są podzielone...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy