Skocz do zawartości

warsztat samochodowy

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_jan

Gość_jan
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 16:14

Witam serdecznie, bardzo proszę o poradę jakie ewidencje i rejestry powinienem prowadzić bo od sierpnia zamierzam otworzyć działalność gospodarczą polegająca na świadczeniu usług w zakresie naprawy samochodów w swoim prywatnym warsztacie. Napewno chciałbym rozbudować w późniejszym terminie swoją działalność budując kolejny warsztat.Myślałem żeby rozliczać się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Proszę o pomoc

#2 Gość_jan

Gość_jan
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 16:42

proszę o poradę

#3 Gość_jan

Gość_jan
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2011 - 19:57

czy ktoś mógłby mi doradzić

#4 Gość_jan

Gość_jan
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 12:52

?

#5 Gość_iva

Gość_iva
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 13:01

Nie wiem czy ryczałt będzie dla Pana dobrą formą opodatkowania gdyż nie mozna odliczać w nim kosztów. Płaci sie tutaj podatek bezpośrednio od przychodu.Poza tym należy sprawdzic czy taka usługa nie jest wyłączona z ryczałtu (nie na wszystkich rodzajach działaności mozna w ten sposób się rozliczać).Jezeli bedzie Pan rownież sprzedawał części do samochodu wchodzi Pan w vat

#6 Gość_jan

Gość_jan
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2011 - 18:12

narazie zamierzam tylko świadczyć usługi w zakresie naprawy samochodów. i na te usługi wystawiam faktury czy rachunki? czy od tych usług płaci się VAT?wiem ze jest sie zwolnionym z vat jeśli kwota sprzedaży nie przekroczy 150 000 zł.tak?

#7 Gość_Inka

Gość_Inka
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2011 - 14:00

Jeżeli zgłosi Pan w Urzędzie Skarbowym,że chce być na VAT ( zgłoszenie VAT-R)to wtedy będzie pan wystawiał faktury.Do każdego 25 dnia nastepnego miesiąca beda obowiązywały Pana deklaracje VAT-7 i będzie pan musiał prowadzić ewidencje VAT zakupu i sprzedaży. A jeżeli nie chce Pan być VAT-owcem to wystawia pan rachunki i nie zgłasza do US .Kwota zwolniona od VAT to 150000zł. Jeżeli wartość sprzedaży przekroczy tę kwotę to wtedy bedzie Pan musiał być VAT-owcem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych