Skocz do zawartości

pismo do pracodawcy o odprawę piniężną

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-beciaaa

Gość_-praw-beciaaa
  • Goście

Napisano 12 listopad 2008 - 13:12

witam.

Odprawa z tytułu zwolnienia z pracy jest wymagalna w dniu rozwiązania stosunku pracy. Czyli, należy wypłacić pracownikowi odprawę - w dniu ustania zatrudnienia.

Z wezwaniem do wypłaty odprawy, zaczekać więc do dnia rozwiązania umowy o pracę, a tym samym odbioru świadectwa pracy, po okresie wypowiedzenia. Dopiero jeśli pracodawca w tym dniu nie wypłaci należnej odprawy - wysłać, poleconym oczywiście, wezwanie.

pozdrawiam

#2 Gość_-praw-beciaaa

Gość_-praw-beciaaa
  • Goście

Napisano 12 listopad 2008 - 13:12

jestem na dwutygodniowym wypowiedzeniu. w zakładzie pracy pracowało na jednej zmianie powyżej 20 osób,zostałam zwolniona bez podania przyczyny.jak napisac pismo do pracodawcy dotyczącej odprawy pieniężnej?pracowałam niecałe 2 lata a umowę miałam na czas określony 5 lat.

#3 Gość_iwona194

Gość_iwona194
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 17:23

Witam.Ja mam ten sam problem co koleżanka tylko że ja już jestem po wypowiedzeniu i odebraniu świadectwa przy czym umowę miałam na rok który minął by mi w styczniu 2013r jak napisać do pracodawcy to pismo o odprawę?ma ktoś wzór??będę wdzięczna za pomoc.Pozdrawiam
p.s
a da się jeszcze "wyszarpać" pieniądze od niego za pranie ponieważ tylko raz dał całej hali po malutkim proszku do prania a wiem że ekwiwalent należy się co miesiąc

#4 Gość_-praw-ja_jagienka

Gość_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 21:18

W związku ze zwolnieniem mnie z pracy z dniem...proszę o pilne wypłacenie należnej mi odprawy pieniężnej.

W tym samym piśmie może Pani upomnieć się od ekwiwalent za pranie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy