Skocz do zawartości

umowa zlecenie, a zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 128 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_aleksandra

Gość_aleksandra
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2010 - 23:59

Proszę pomóżcie.Mam umowę zlecenie od 01,06,2010 do 31,12,2010 i obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim od 19,07,2010 mam pytanie czy pracodawca może rozwiązać umowę - zlecenie i czy mogę dalej ciągnąć chorobowe jeżeli rozwiąże umowę i czy zus wypłaci mi za póżniejsze zwolnienia? . Proszę o pomoc.

#42 Gość_Aneta

Gość_Aneta
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 13:01

Witam ,ja jestem na umowie zlecenie od lutego br. od początku płacę składki chorobowe, więc wiem, że teraz kiedy jestem na L4 powinnam mieć płatny ten okres, ale gdzie i w jaki sposób mam to załatwić?

#43 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2010 - 13:11

u swojego zleceniodacy.

#44 Gość_Ala

Gość_Ala
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2010 - 21:48

mam umowe zlecenie moja szefowa oplaca mi ubezpieczenie teraz jestem chora i chce isc na l4 jak to jest placone przez pracodawce? i czy moge isc na l4?

#45 Gość_eweka

Gość_eweka
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2010 - 16:23

mam umowe na zlecenie, zachorowałam i od lekarza dostałam zwolnienie lekarskie czy nalezy mi sie jakas kwota za to

#46 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2010 - 16:29

zlecenie - składka chorobowa dobrowolna - świadczenie wypłaca ZUS

#47 Gość_Barbara

Gość_Barbara
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:33

Syn dzisiaj został zawiezionny do szpitala psychiatrycznego,nie miał "umowy zlecenia'w ręce był w trakcie odbioru nie wiem czy pracodawca może rozwiązać umowę jak syn jest w szpitalu psychiatrycznym,pracuje nie cały miesiąc bardzo prosze o pomoc,czy L-4 będzie mu wypłacone?

#48 Gość_Ewelina

Gość_Ewelina
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 16:02

Witam,moja mam ma umowę-zlecenie co miesiąć przedłużaną. Aktualna jest do 30.11.10r. Odprowadzane są wszytskie składki. Czy jeżeli pójdzie teraz na dłuższe zwolnienie lekarskie to jak będzie ono rozliczane? Kto płaci za takie zwolnienie?Z góry dziękuję

#49 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 16:07

do Barbary - jeśli syn nie miał przedtem innych umów, z których opłacane byłyby składki, a także jesli zakończył studia dawniej niż przed 3 m-cami, to niestety, zwolnienie to będzie niepłatne, a w dodatku zleceniodawca może rozw. umowę tak, jak przewidują to zapisy (sprawdź, jak jest tam napisane)do eweliny: jesli masz odprowadzane dobrowolne składki chorobowe, to zwolneinie będzie płątne 80% - zasiłek wypłaca ZUS

#50 Gość_Jacek

Gość_Jacek
  • Goście

Napisano 21 listopad 2010 - 21:32

Jestem na zwolnieniu lekarskim u swojego głównego pracodawcy. Na zwolnieniu mogę chodzić. Przewidywana jest dłuższa choroba. U innego pracodawcy mam umowę zlecenie. Czy mogę w dalszym ciągu pracować na umowę zlecenie.

#51 Gość_kosmo

Gość_kosmo
  • Goście

Napisano 21 listopad 2010 - 21:37

Nie wolno w czasie zwolnienia pracować. Stracisz prawo do chorobowego u głównego pracodawcy.

#52 Gość_Monika

Gość_Monika
  • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 23:07

Witam. Mam problem. Pracowałam razem z dwiema paniami w sklepie na umowę zlecenie. Ja byłam cały tydzień od poniedziałku do piątku dziewczyny miały zawsze jeden dzień wolny w tygodniu. Praca według nas powinna być raczej na umowe o pracę. Co powinniśmy zrobić do kogo się zwrócić żeby to ustalić? Chcę dodać iż wszystkie naraz zostałyśmy zwolnione nagle w tym samym dniu. Dziękuje za porady.

#53 Gość_marko

Gość_marko
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 14:42

Jestem zatrudniony na umowę - zlecenie. W czasie pracy uległem drobnemu wypadkowi, otrzymałem zwolnienie lekarskie w ilości 12-dni. Czy otrzymam jakiekolwiek odszkodowanie.

#54 Gość_Edzia

Gość_Edzia
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 18:47

Możesz chodzić, ale zwolnienie lekarskie ma służyć regeneracji.

#55 Gość_wera

Gość_wera
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 20:03

nie mozesz Jacek ! w razie "wpadki" ZUS bedzie zadal zwrotu calego wyplaconego chorobowego. Jestes chory to jak masz pracowac ?

#56 Gość_Ja

Gość_Ja
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 11:09

Czy gdzy mam umowe zlecenie musze przynieść zwolnienie lekarskie, że byłam chora??

#57 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 11:11

możesz okazać, ale wysyłasz je do ZUSu

#58 Gość_Ja

Gość_Ja
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 11:52

Ale konieczne jest to zwolnienie?? Bo nigdy nie nosiłam zwolnienia a teraz dostałam smsa z pracy zeby pamiętała o zwolnieniu ;/

#59 Gość_doriss

Gość_doriss
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 11:57

powiedz, że wysłałaś je do ZUSu, bo w końcu to ZUS wypłaca ci świadczenie, a im napisz oświadczenie, że w dniach ... byłaś chora.

#60 Gość_Ja

Gość_Ja
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2010 - 11:59

Ale nikt z mojej pray tak nie robi. bo to taka głupia sprawa ze im nie zależy na pracownikach i jesli ktoś chce wyleieć to po prostu nie chodzi do pracy i w końcu wylatuje. więc czy myslisz, ze coś sie stanie jeśli nie przyniose ani go do zusu nie wyśle ??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych