Skocz do zawartości

kod B zwolnienia lekarskiego

wróć do serwisu Kadry 77 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Irae

Gość_Irae
  • Goście

Napisano 06 marzec 2008 - 14:05

Czy samo zwonienie lekarskie z kodem B upoważnia mnie do wypłaty 100% czy też muszę mieć osobne zaświadczenie od lekarza o ciąży?

#2 Gość_lilija

Gość_lilija
  • Goście

Napisano 06 marzec 2008 - 14:08

wystarczy kod B na L4

#3 Gość_metalthomas

Gość_metalthomas
  • Goście

Napisano 06 marzec 2008 - 15:57

Jeżeli masz zwolnienie na poszczególne dni i tam jest litera ( B ) to oznacza ciąże i jest płatne 100% ale zaświadczenie o tym że pracownica jest w ciąży też pracodawca powinien otrzymać. Jeżeli niema zaświadczenia o tym żę pracownik jest w ciąży i na zwolnieniu niema litry ( B ) w tedy trzeba to trakować jako normlaną chorbę i płatne jest 80%, poniważ pracowdawca nie ma podstawy do wypłaty 100% zwolnienia. Pozdrawiam

#4 Gość_marion

Gość_marion
  • Goście

Napisano 06 marzec 2008 - 16:52

kod B jest wystarczającynie potrzeba żadnych dodatkowych zaświadczeń

#5 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 06 marzec 2008 - 19:34

Oczywiście, że kod B wystarcza. Po co mnożyć niepotrzebne papiery ?!

#6 Gość_ewelina

Gość_ewelina
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 09:28

mam pytanie poronilam w 10 tc. mjalam robiony zabieg lyzeczkowania i lekarz wystawil mi zwolnienie lekarskie na 7 dni z literka B czy to jet prawidłowo????

#7 Gość_Stefa

Gość_Stefa
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 09:31

Ewelina oczywiscie,że prawidłowo.

#8 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 09:55

u mnie pracownica poroniła i od następnego dnia ZUS kazał już wypłacać 80% a nie 100%

#9 Gość_Dziama

Gość_Dziama
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2009 - 19:49

Jestem w 6 tc. Mam zwolnienie lekarskie do końca tyg. z kodem b.Byłam u ginekologa i nie wystawił mi zaświadczenia o ciąży, a następną wizytę mam za miesiąc. Czy w tej sytuacji zwolnienie zaświadcza, że jestem w ciąży, czy pracodawca może mnie zwolnić jeżeli zaświadczenie będę miała dopiero za miesiąc?

#10 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2009 - 20:12

nie może , jesteś już pod ochroną

#11 Gość_Dziama

Gość_Dziama
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 11:14

Nawet jeżeli obowiązuje mnie 2 tyg. okres wypowiedzenia, bo mam umowę do końca marca?

#12 Gość_marg

Gość_marg
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 11:47

nie możę Ci wypowiedzieć skoro jesteś w ciąży i umowa zostanie przedłużona do dnia porodu - bo zakończyłaby sie po upływie 3 m-ca ciąży

#13 Gość_an

Gość_an
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2010 - 20:31

umowa kończy się jak będziesz w ponad 4m-cu ciąży, więc musi ci ją przedłużyć do dnia porodu. Może cię zwolnić tylko dyscyplinarką, jeśli narozrabiasz.

#14 Gość_zzz

Gość_zzz
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2010 - 20:34

to naprawdę musiała by byc DUUUŻA sprawa żeby się na to zdecydować.

#15 Gość_kadrowa nowa

Gość_kadrowa nowa
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 10:05

Mam pytanko... proszę o ocenę sytuacji i pomoc. Czy zwolnienie z kodem B oznacza niezdolność do pracy która jest spowodowana ciążą, czy taką która przypada na czas ciąży ale nie ciąża jest przyczyną? Pytam, bo lekarz internista odmówił wystawienia L4 pracownicy w ciąży. Tzn. nie zgodził się wystawić go z kodem B. Babka złapała anginę i jest w 6 miesiącu. Czy lekarz przegiął czy to normalna procedura?? Z góry dziękuję.

#16 Gość_zołza

Gość_zołza
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 10:08

Lekarz przegiął i to bardzo - kod B - oznacza niezdolność do pracy przypadającą w okresie ciąży. Proponuję, żeby pracownica zwróciła się z e skargą do kierownika przychodni.

#17 Gość_kadrowa nowa

Gość_kadrowa nowa
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 10:12

Dziękuję za odp. Lekarz pow. pacjentce, że kod B daje ginekolog, bo on internista nie bada pacjentki ginekologicznie i z takim kodem nie moze. A angina do B nie upowaznia. Przekażę dziewczynie.

#18 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 10:27

Poczekajcie- lekarz miał poniekąd rację. On jest internistą i tak na prawdę jej nie badał pod względem ciąży, nie każdy duży brzuch to ciąża. Pracownica niech przyniesie zaświadczenie od ginekologa, że jest w ciąży i na tej podstawie wypłacisz jej za zwolnienie 100%. Też miałam taki przypadek. Dzwoniłam do ZUS

#19 Gość_kadrowa nowa

Gość_kadrowa nowa
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 10:31

Pracownica miala ksiazeczke ciazy - jak każda kobieta ciezarna. Nie musi żadnych zasw. przedstawiać. Lekarz nie ma prawa ich żądać.

#20 Gość_Dorota

Gość_Dorota
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 10:39

Nie napisałam, że ma to zaświadczenie pokazać lekarzowi. Zaświadczenie dopinasz do zwolnienia lekarskiego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych