Skocz do zawartości


program leonardo da vinci


wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 13:53

Pomocy? Czy ktoś rozliczał projekt leonardo? Czy istnieje coś takiego, że dzieci zgodnie z projektem dostają na swoje konto pieniądze na utrzymanie podczas pobytu za granicą ryczałtem i nie muszą się z nich rozliczyć. A co jeśli nie przywiozą rachunków na pokrycie tych środków? I w jakim paragrafie klasyfikować taki wydatek? Bardzo proszę o pomoc.

#2 Gość_zibi

Gość_zibi
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 14:38

Moja droga ;) informacje tak szczątkowe że nie wiem czy ktos się pokusi dyskutować.Co to wogóle znaczy "przywiozą rachunków na pokrycie tych środków" i jeszcze to "zgodnie z projektem dostają na swoje konto pieniądze na utrzymanie podczas pobytu za granicą ryczałtem"To jak dostaną ryczałt czy mają mieć r-ki?I z czego wynika taka konstrukcja?Sam program chyba ma jakieś założenia,wytyczne.....itd

#3 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 15:11

dzieci dostają na wyjazd według projektu 2000 euro. Jak ja mam zakwalifikować wydatek do sprawozdania Rb? Czy umowa z dzieckiem na przekazanie tych środków na utrzymanie podczas praktyki jest dokumentem do wydatku? I w jakim paragrafie to zakwalifikować.A po drugie opiekunowie według projektu dostają również określoną kwotę. Czy to oznacza, że ja ich nie rozliczam z delegacji?

#4 Gość_zibi

Gość_zibi
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 15:20

Czy projekt był w planie budżetu czy to środki pozabudżetowe?Jesteś jednostką budżetową? Co na to skarbnik? Dzieci zazwyczaj są niepełónoletnie więc jak zwrzesz z nimi umowę?

#5 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 15:53

Jesteśmy jednostką budżetową. Projekt jest w 20 % finansowany z środków budżetu gminy, reszta jest z agencji, która przesłała fundusze na konto gminy a gmina nam je przelała. W projekcie jest napisane, że dzieciaki dostają umowy i muszą sobie otworzyć konto na te środki a mają one służyć utrzymaniu się podczas wyjazdu. Tak samo opiekunowie- w projekcie jest konkretna kwota jaką otrzymują na utrzymanie. Nie wiem jak to się ma do naszych polskich przepisów i naszej księgowości bo co miesiąc idzie sprawozdanie RB-28S z wydatków.

#6 Gość_zibi

Gość_zibi
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 16:36

Przecież tych wydatków chyba nie ujmujesz w Rb!!!A co to za stwór? Jeśli gmina dostała srodki i wam je przekazała to na jaki r-ek? bieżący?Nic z tego nie rozumiem,czemu gmina sama nie wypłaci?Taki montaż finansowy zawsze pozostaje tam gdzie go tworzono czyli w gminie,jeśli 20% jest ich a reszta z agencji.Najlepiej idx do skarbnika gminy niech ci powie co robić bo ugrzęźniesz i polegniesz na tym

#7 Gość_ania

Gość_ania
  • Goście

Napisano 30 maj 2011 - 20:19

gmina stworzyła nam na potrzeby projektu odrębny rachunek, ponieważ to my zarządzamy projektem nasza nauczycielka jest koordynatorem my dokonujemy wydatków, a dyrektorka ma pełnomocnictwo pani prezydent do wszystkiego co jest z projektem związane. Osobne Rb robimy do wydatków budżetowych, a osobne do wydatków z projektu.Kiedyś tak nie było agencja przesyłała nam bezpośrednio pieniądze my tworzyliśmy konto i miasto do tego nic nie miało ale mnie jeszcze w tej księgowości też nie było. A teraz to skomplikowano, bo projekt sobie a nasze przepisy swoje. Ja w każdym bądź razie nie wiem czy w polskich przepisach istnieje ryczałt na wyjazd a nie rozliczenie delegacji i zaksięgowanie wydatku na podstawie umowy z młodzieżą na utrzymanie a nie rozliczenie dokładne na podstawie rachunków.

#8 Gość_zibi

Gość_zibi
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 10:28

Możesz dać ryczałty czy jak je zwał,ale przeliczasz ile by było w/g delegacji i róznicę należy opodatkować i ozusować,to tak z opiekunami,a jeśli chodzi o dzieci to dałbym im to jako "kieszonkowe",jesli przekroczy roczną zwolnioną kwotę to opodatkować.Opiekunom w §442 a dzieciom §430To jest moje zdanie,ja bym tak zrobił.Oczywiście wszystko rozliczane montażem 20 i 80%.Na twoim jednak miejscu nalegałbym na skarbnika miasta czy gminy kto tam was nadzoruje o jasne klarowne wytyczne

#9 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 31 maj 2011 - 15:56

Ja bym tez tak zrobiła jak doradza "zibi" jednak dla mnie to trochę mało info.Trzeba dobrze przeanalizować zapisy umowy i......jeszcze kilka spraw



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych