Skocz do zawartości

JAKIE SKŁADNIKI WCHODZĄ DO WYLICZENIA PODSTAWY CHOROBOWEGO Z 12 MIESIĘCY?

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_DOROTA

Gość_DOROTA
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 23:32

Mam pytanie pracuję w budżetówce,czy dodatek funkcyjny wlicza się do podstawy wyliczenia chorobowego?? oraz miałam wypłacane premie, i nagrody prawie w każdym miesiącu, które były oskładkowane zus,czy to należy też wliczyć do podstawy chorobnowego z 12 miesięcy?? różne są interpretacje na ten temat. pozdrawiam

#2 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 00:21

sprawdź w regulaminie wynagradzania jakie są zasady wypłacania tych składników, czy są one wypłacane za okres choroby

#3 Gość_gonia

Gość_gonia
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2010 - 09:05

do podstawy wynagrodzenia chorobowego wchodzą wszystie składniki od których potrącasz składkę chorobową o ile nie jest on wypłacany w całości nie zależnie od chorobowego np. dodatek stażowy.

#4 Gość_znak zapytania

Gość_znak zapytania
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 10:22

mam problem z chorobowym:pracownik był na zwolnieniu 14 dniu a po obliczeniach wychodzi mi że ma więcej do wypłaty, może ktoś wyjaśni mi co robię źle?

#5 Gość_7

Gość_7
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 10:25

Pewnie,że więcej! Ponieważ do podstawy chorobowego wliczasz rózne dodatki które nie zawsze sa wypłcane ,czytaj wyzej odpowiedź.W tej chwili po wyroku trybunału konstyt. OPŁACA SIĘ CHOROWAĆ

#6 Gość_znak zapytania

Gość_znak zapytania
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 10:57

Może ktoś wyśle mi jakiś artykuł lub publikację na ten temat na adres: iwona-wl@wp.pl

#7 Gość_***

Gość_***
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 11:22

Poszukaj w necie i na stronach ZUS

#8 Gość_koleżanka

Gość_koleżanka
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 23:28

"może ktoś wyjaśni mi co robię źle?" - trudno zgadywać, a jasnowidzów tu nie ma

#9 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2011 - 09:36

Już masz napisane,ze wyjdzie więcej jesli pracownik przez ostatni rok miał jakies dodatki,premie nagrody od których była zapłacona skł.zdrowotna i które były pomniejszane proporcjonalnie do dni nieobecności w okresie za który były wypcane.Wtedy wynagrodzenie chorobowe,zasiłek chorobowy są większe od normalnej wypłaty,jesli te kwoty premii,nagród....były duże więc nawet jeśli zasiłek jest płatny 80% wówczas kwota do wypłaty jest większa od wynagrodzenia "z umowy"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy