Skocz do zawartości

Zdjęcie

przejscie na emeryture ...

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marta_s

Marta_s

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2012 - 12:38

witam, moj tata 6 maja skonczyl 60 lat Poniewaz pracowal w szkodliwych warunkach przechodzi na wczesniejsza emeryture ...
Pracowal w jednym zakladzie pracy przez od wrzesnia 1968 roku - zaczynal jako praktykant zawodowej szkoly przyzakladowej ... Jakos tak to sie nazywalo kiedys

Od 5 lat jest na zasiłku przedemerytalnym, poniewaz zakład pracy został przeniesiony z Warszawy do Siedlec (PZL Wola) a 80% zalogi podlegala zwolnieniom grupowym
W marcu - przypadkiem od kolegi (ktory pojechal do ZUSu załatwiac formalnosci zwiazane z przejsciem na emeryture) tata dowiedział sie ze pani kadrowa zle wypelnila dokumenty potrzebne do zlozenia w ZUSi-e
Sprawa wyglada tak ze tata dzwoni 1 raz w tygodniu do pani kadrowej a ta twierdzi ze ciagle dokumenty sa nie poprawione bo ona nie ma czasu
Kiedy jedzie do biura, nikogo tam nie zastaje

Chcialabym pomoc tacie przejsc przez te formalnosci ale sama nie wiem od czego zaczac ? jak dlugo pani kadrowa moze zwlekac z dokumentami ? dodam ze moj tata nie jest jedyna osoba ... Ta kadrowa to jedyna osoba ktora zostala w Warszawie i pracuje tu sama bez zadnego nadzoru jak sie domyslam
od czego trzeba zaczac zalatwianie formalnosci i jakie dokumenty sa potrzebne ?
czuje sie bezsilna, co mozna zrobic kiedy nie ma kontaktu z taka kadrowa ?

bardzo dziekuje za informacje

marta.sobol@poczta.fm

#2 Marta_s

Marta_s

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2012 - 12:39

dodam jeszcze ze moja tata nalezy tylko do ZUSu, pracował od 09.1968 do 04.2007

#3 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 13:33

Nie ma co wydzwaniać. Idź z tata do PIP i poinformuj o sytuacji. Niech tata zrobi to oficjalnie i PIP zareaguje prawie natychmiast. Pani kadrowa poprawi dokumenty z turbo przyspieszeniem. Nie ma na co czekać i czego się bać. PIP odpowie na wszelkie pytania. Jeżeli złożycie oficjalne pismo to przyspieszy kontakt PIP z panią kadrową, a tacie będzie bliżej emerytury

#4 Marta_s

Marta_s

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 15 maj 2012 - 13:35

w sumie masz racje, dzięki :-)

#5 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 15 maj 2012 - 15:12

w sumie, to może nawet będzie szybciej poinformowac panią kadrową w tej firmie, przy okazji kolejnego telefonu,że tata zamierza w PIP interweniować. To powinno zasadniczo przyspieszyć sprawę Dołączona grafika

#6 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 16:57

w sumie, to może nawet będzie szybciej poinformowac panią kadrową w tej firmie, przy okazji kolejnego telefonu,że tata zamierza w PIP interweniować. To powinno zasadniczo przyspieszyć sprawę Dołączona grafika

wolne żarty ,ktoś sobie tu kpi z ludzi bo PIP ponoć nic nie może ,czyli jak prokuratura nie zadzała to jokoś nie mogę uweirzyć że takie podpowiedzi padają jak PIP działa na korzyść zakładu a nie pracownika .

#7 Gość_Ania

Gość_Ania
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 17:11

Oczywiście,że ida ma rację na dokładkę

#8 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 15 maj 2012 - 21:05

nie rozumiem, od 5 lat jest na zasiłku przedemerytalnym i dokumenty były prawidłowo sporządzone a złożone o emeryturę wypełnione błędnie?

#9 Gość_robol

Gość_robol
  • Goście

Napisano 16 maj 2012 - 09:50

A na bruk z taką kadrową,siedzą takie jak kolejny "dyrektor" i najważniejsze święte krowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mnie tak urządziła,że musiała mi potem odsetki za nagrodę jubil.płacić z własnych
Liczyć cholera nie potrafiła i dopiero za pół troku po terminie mi dała,ale PIP ją nauczył!!!!!!!!!!!! A szef kazał bulić z własnej kieszeni za opóźnienie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych