Skocz do zawartości

zachowek po rodzicach

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_hanna01129

Gość_hanna01129
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:19

Mam szescioro rodzenstwa, moi rodzice zyja .10 lat temu przepisali swoje gospodarstwo na jedna z siostr nie uwzgleniiajac reszty rodzenstwa.W obecnej chwili wszystko nalezy do mojej siostry.Rodzice ciesza sie dobrym zdrowiem ,ale my tzn resztwa rodzenstwa czujemy sie pokrzywdzeni, poniewaz wszyscy pracowalismy na tym gospodarstwie Moje pytanie jest takie : czy po smierci rodzicow mamy prawo do zachowku po nich . lub jakies inne rozwiazanie aby otrzymac nasze czesci gospodarstwa po rodzicach bardzo prosze o odpowiedz bo naprawde jest to bardzo krzywdzace dla nas .
Dziekuje bardzo Hanna
Hkucharczyk@hotmail.com

#2 Gość_MW

Gość_MW
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 23:42

Po śmierci rodziców każde z rodzeństwa będzie mogło wystąpić o zachowek, czyli połowę tego, co by otrzymała gdyby doszło do "spadku ustawowego".

#3 Gość_Jagoda

Gość_Jagoda
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 12:58

Czy istnieje możliwość zrzeczenia się zachówku i jakichkolwiek praw do domu rodziców,jeśli brat męża podpisałby zobowiązanie w obecności prawnika? Czy można za życia rodziców zrzec się zachówku na korzyść rodzeństwa?
Proszę o odpowiedź.Dziękuję

#4 Gość_sergiusz

Gość_sergiusz
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 16:24

Można się zrzec się spadku, co powoduje jednocześnie zrzeczenie się zachowku, ale należy w tym celu zawrzeć ze spadkodawca, umowę zrzeczenia, w formie aktu notarialnego -tak stanowi art. 1048 KC

Jeżeli posiada się dzieci i wnuki, konieczna jest ich zgoda na zrzeczenie się prawa do zachowku. Rozwiązanie umowy zrzeczenia jest możliwe dopóki spadkodawca żyje-po jego śmierci takiej opcji już nie ma.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy