Skocz do zawartości


kiedy pełna księgowość


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_początkujący

Gość_początkujący
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2008 - 11:00

Proszę o pomoc: kiedy spółka cywilna musi prowadzić pełną księgowość?

#2 Gość_dz62

Gość_dz62
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2008 - 11:30

ART 24a pkt 4 ustawy o podatku doch. od osób fizycznych, Tj jeżeli w roku podatkowym przychody (nie dochody)wynosiły co najmniej 800.000 EURO w przeliczeniu na złote. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o rachunkowości księgi rachunkowe (tzw. pełna księgowość) muszą prowadzić przedsiębiorcy, jeżeli ich przychód netto za poprzedni rok obrotowy wyniósł co najmniej równowartość 800 tys. euro. W przeliczeniu na złote polskie w 2007 r. wynosi on 3 022 000 zł.Limit ten miał być podwyższony do 1.200.000 euro ale nie wiem czy ta ustawa jest już ostatecznie podpisana

#3 Gość_początkujący

Gość_początkujący
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2008 - 11:36

Dziękuję bardzo! A na jaki dzień ustala się ten przychód? I od kiedy przechodzi się na pełną księgowość po osiągnięciu tego przychodu?

#4 Gość_DZ62

Gość_DZ62
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2008 - 11:19

JEśLI ZA DANY ROK CAłY OSIąGNIESZ TE PRZYCHóD, TO OD NASTęPNEGO PRZECHODZISZ NA PEłNA KSIęGOWOść , NIE W MOMENCIE PRZEKROCZENIA TYLKO OD NASTęPNEGO NOWEGO ROKU

#5 Gość_dido

Gość_dido
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 12:33

Mam pytanie jeżeli osoba w 2009 i w 2010 roku była na karcie podatkowej ale dochody przekroczyły jej limit to czy ta osoba może korzystać dalej z karty podatkowej czy musi przejśc na pełną księgowość?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych