Skocz do zawartości

Alimenty

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-karolinaj

Gość_-praw-karolinaj
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2007 - 15:45

Czesc mam pytanie mój mąż jest ojcem 15 dziewczynki przez okres 5 lat był bezrobotny wiec sąd zasądził alimenty w wysokości 250zl od 2 lat utrzymujemy sie z prac dorywczych i w tym czasie sa spłacane zadłużenia męża w funduszu alimentacyjnym i w gminie.Matka dziecka wystąpiła 1,5 roku temu o alimenty od dziadków czy jest możliwośc zniesienia tych alimentów skoro mąz od 2 lat spłaca wszystkie zaległości ?ps od dwóch lat jesteśmy małżeństwem wiec ma nie tylko na utrzymaniu dziecko ale też mnie ,mieszkamy z teściami którzy nam pomagaja matka dziecka pracuje wiec niewiemy czy jest szansa zniesienia alimentów od dziadków?pozdrawiam a matka dziecka na wies o tym że ojciec dziecka sie ożenił zabroniła dziecku kontaktów z ojcem i zmieniła numer telefonu czy możemy cos z tym zrobić w sadzie na rozprawie podała argumenty że ojciec dziecka założył własną rodzine i że nigdy sie nikt nią nie interesował pomijając rzecz że dziecko dostawało od nas i od nasze jrodziny prezenty pieniążki itp upominki ,ziemniaki na zime i owoce sezonowe ,mieso itp rzeczy czy możemy cos z tym zrobic

#2 Gość_-praw-regina

Gość_-praw-regina
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2007 - 21:45

1. Obowiązek alimentacyjny dziadków może istnieć tylko w sytuacji gdy ojciec dziecka z tego obowiązku się nie wywiązuje. W momencie kiedy ojciec zacznie płacić bierzące alimenty (nie zaległości) - wówczas dziadkowie będą mieli podstawę do ubiegania się o zwolnienie ich przez sąd z tego obowiązku.2. ojcu dziecka niezależnie od roszczeń alimentacyjnych przysługuje prawo ubiegania się o uregulowanie kontaktów z dzieckiem.

#3 Gość_-praw-karolinaj

Gość_-praw-karolinaj
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2007 - 00:08

bardzo dziekuje za udzieloną odpowiedz ale jest jeszcze jedno pytanie nurtujace nas a mianowicie:w tym momencie kiedy mój mąz nie płacił alimentów ,a płacił ZUS (który spłacamy )to dziecko dostawało alimenty tylko płacił je Zus który spłacamy ,wiec alimenty były płacone i matka dziecka dostawała te alimenty oraz jeszcze od dziadków czy jest to zgodne z prawem bo obowiazek alimentacyjny polega na dwóch stronach skoro od strony ojca dostaje ok 500zl lub wiecej to druga strona też powinna tylesamo dać od siebie ?a jezeli matka zarabia 800zl wiec jesli da 500zl to czy ona jest w stanie zaspokoic swoje potrzeby?czy sa szanse na podwyższenie tych alimentów wzg.mojego męża (jestesmy bezrobotnymi ) utrzymujemy sie z prac dorywczych?drugie pytanie spłacamy Zus po funduszu alimentacyjnym tę funkcje przejeły gminy.pytanie polega na tym kto powinien poinformowac mojego męza ze ma zadłużenie wzg.gminy (gmina czy komornik) z góry dziekuje przepraszam troche za spójnoś dziekuje

#4 Gość_-praw-karolinaj

Gość_-praw-karolinaj
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2007 - 00:13

jeszcze jedno czy matka dziecka starająca sie znowu o zaliczke alimentacyjna musi miec pismo od komornika że mój mąż jest nieściągalny?i czy komornik może takie pismo wystawic skoro mój mąż spłąca od dwóch lat wszystkie zaległości ale wciąz jakies tam pozostaja ale chodzi o fakt ze spłaca i nie unika od powiedzialnosci

#5 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2007 - 19:11

Moim zdaniem zasiłek alimentacyjny nie wyłącza obowiązku alimentacyjnego dziadków. Jest to bowiem zgodnie z nazwą zaliczka alimentacyjna. Za bezskuteczną egzekucję rozumie się egzekucję, w wyniku której nie wyegzekwowano należności z tytułu świadczeń alimentacyjnych za okres trzech ostatnich miesięcy - art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej (Dz.U. Nr 86, poz. 732, z późn. zm.).Jeśli więc nie jest w stanie oprócz spłaty zadłużenia płacić obecnych alimentów - może uzyskać takie zaświadczenie.

#6 Gość_-praw-karolinaj

Gość_-praw-karolinaj
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2007 - 20:03

bardzo dziekuje pozdrawiamPan komornik naliczył sobie 15%od zadłużenia męża to sa koszty egzekucji rozumiem czyli od całości zadłużenia np.jeżeli zadłużenie wynosi 14000 to koszty egz.wyniosły by ok940 ,czy po dojściu do porozumienia z zusem który bierze sprawe od komornika dalej on ma prawo naliczyć sobie 15% od całego zadłużenia nawet od tego z zusu? Zus poszedł na ugode bo spłacamy zadłużenie od paru lat w kwotach które uzgodnilismy .,tylko nie wiemy czy on dalej może sobie tyle naliczac bo zus to juz osobna sprawa .

#7 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2007 - 17:57

Egzekucji w stosunku do ZUS raczej komornik nie prowadzi.

#8 Gość_-praw-karolinaj

Gość_-praw-karolinaj
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2007 - 20:33

dziekuje ale w pismie od pana komornika wynika ze policzyl 15%od calosci a nie od zaliczki alimentacyjnej ,i zaleglych alimentow razem tylko jest jeszcze pozycja zus zadluzenie i po policzeniu 15% wychodzi tyle ile napisal w kosztach egzekucji ze policzyl tez zus ,czy jest mozliwosc ze ten pan chce nas oszukac ?mam to na pismie tz.jest przewodniczacym izby komorniczej w tym regionie ewentualnie do kogo ze skarga ?kto jest jego przelozonym?dziekuje[/list]

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych