Skocz do zawartości

Sprawa o zaprzeczenie ojcostwa

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2007 - 12:19

Dzięuję za odpowiedź. Badania DNA wykazały że ojcem nie jest mój mąż. Niestety ja źle zroiłam godząc się na to badanie, gdybym się nie zgodziła mógłby iść do sądu a ja bym odmówiła badania i nie byłoby tak łatwo jak teraz. No ale niestety za błędy trzeba płacić. W każdym bądź razie dzięuję jeszcze raz.

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2007 - 19:17

Na wynik sprawy decydujący wpływ będzie miał niewątpliwie wynik badania DNA. Co do nazwiska dziecka to będzie decydował o tym sąd. Nie można więc z góry zakładać, że sąd nada dziecku nazwisko jego biologicznego ojca.

#3 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2007 - 12:19

Witam, moja sytuacja wygląda następująco. Jestem mężatką. Slub brałam 17.09.2005 r. 20.01.2006 urodził sie mój syn, który nie jest dzieckiem mojego męża. Biologiczny ojciec dziecka złożył sprawę w sądzie o zaprzeczenie ojcostwa mojego męża. Badania DNA zrobiliśmy w maju 2006 r. Teraz za miesiąc mamy sie tawic w sądzie. Mam pytanie jakie jest prawdopodobiestwo, ż biologiczny ojciec dziecka wygra sprawę, i czy jeśli wygra syn będzie musiał nosić jego nazwisko?? Z góry dziękuję Gosia

#4 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 01 luty 2008 - 15:20

Dziękuję za odpowiedź, czyli w akcie urodzenia mój syn będzie miał wpisanych dwóch ojców czy jak, bo ja już tego nie rozumiem??

#5 Gość_-praw-iza

Gość_-praw-iza
  • Goście

Napisano 01 luty 2008 - 14:39

Zaprzeczenie ojcostwa otwiera biologicznemu ojcu jedynie drogę do uznania (lub ustalenia) jego ojcostwa. Automatycznie nie dokonuje się "wykreślenia" ojcostwa jednego i wpisanie drugiego.

#6 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 01 luty 2008 - 10:44

Witam wczoraj byliśmy z mężem w sądzie ojciec dziecka zeznawał jako świadek. Moje pytanie jest następujące jak wygra tą sprawę to w akcie urodzenia zostanie wpisany jako ojciec dziecka?? I kim wtedy dla dziecka będzie mój mąż?? Jak sprawa wygląda z ubezpisczeniem dziecka?? I czy musi być ojciec zmieniony w akcie urodzenia czy nie?? Z góry dziękuje za odpowiedź

#7 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 02 luty 2008 - 12:44

W sensie prawnym będzie osobą obcą.

#8 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 02 luty 2008 - 09:18

Mam jeszcze jedno pytanie kim w sęsie prawnym będzie mój mąż dla dziecka, bo to przecież on wychowuje dziecko a nie ojciec biologiczny?

#9 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 01 luty 2008 - 18:33

Po zaprzeczeniu ojcostwa będzie w aktach USC wzmianka o zaprzeczeniu ojcostwa, natomiast w przypadku ustalenia (lub uznania) ojcostwa właściwego ojca - on zostanie wpisany do aktów USC jako (jedyny) ojciec dziecka.

#10 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 17:28

Z tego co mi wiadomo to może uznać dziecko na jednej rozprawie jak ja byłam w sądzie to sędzia pytała ojca biologicznego czy chce uznać dziecko. Zmiany w metryce to jednak chyba nie są przesądzone ponieważ ja muszę wyrazić zgodę na uznanie dziecka przez jego ojca biologicznego a takiej zgody nie wyrażam

#11 Gość_-praw-doris_1

Gość_-praw-doris_1
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 15:45

Mam pytanie. Czy zaprzeczenie i uznanie ojcostwa moze odbyc sie na jednej rozprawie jesli ojciec biologiczny uzna dzieckoi czy w związku z tym mozna odrazu przystąpic do zmiany nazwiska w metryce?

#12 Gość_-praw-doris_1

Gość_-praw-doris_1
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 15:36

Rozumiem ze na uznanie dziecka jegobiologiczny ojciec nie musiwytaczac rzadnej dodatkowej sprawy?

#13 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 18:02

Dziękuję za odpowiedź.

#14 Gość_-praw-regina

Gość_-praw-regina
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 13:31

Jeśli za Pani zgodą uzna swoje ojcostwo przed kierownikiem USC - będzie miał pełną władzę rodzicielską. Jeśli będzie sądowe ustalenie jego ojcostwa - będzie miał władzę tylko wówczas, jeśli przyzna mu ją sąd.

#15 Gość_-praw-mad

Gość_-praw-mad
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 11:01

CYTAT(Malagosia21)Liczy się tylko to że on zrobił dziecko?? teraz to ja już nie rozumiem...

Zaraz, zaraz to co Ty tylko się położyłaś ,a on tak robił i robił. :-? :-? :-?

Teraz to ja już nie rozumiem. :-| :-| :-| :-)

#16 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 10:24

Czyli to że uzna dziecko jest jednoznaczne z tym że posiada wszelkie prada do dziecka?? Wydaje mi się to niemożliwe bo przecież to jest zupełnie obcy człowiek. My jesteśmy małżeństwem i wychowujemy syna w normalnej rodzinie. On jest obcokrajowcem nie ma stałego pobytu tutaj, nie ma pracy ma dziecko z inną i żyje w związku niezalegalizowanym. Czy to wszystko nie jest ważne?? Liczy się tylko to że on zrobił dziecko?? teraz to ja już nie rozumiem...

#17 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 23:36

CYTATCzy jeśli dziecko zostanie uznane przez swojego ojca biologicznego to mój mąż nie będzie mógł ubezpieczać już syna??

Nie będzie mógł ubezpieczyć.

CYTATCzy może rozliczać pity i odliczenia robić z tytułu posiadania dziecka??
Od chwili zaprzeczenia jego ojcostwa - nie.

CYTATJakie są szanse że biologiczyny ojciec będzie mógł wywalczyć jakiekolwiek prawa
do dziecka, czy jest to jednoznaczne z uznaniem dziecka??
To zależy od tego czy sam uzna dziecko czy będzie potrzebne powództwo o ustalenie ojcostwa. Jeśli uzna dziecko - będzie miał pełną władzę rodzicielską. Jeśli będzie sprawa o ustalenie ojcostwa - władzę będzie miał tylko wówczas jeśli sąd mu ją przyzna.

#18 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 15 luty 2008 - 22:31

Witam mam teraz jeszcze kilka pytań.
Czy jeśli dziecko zostanie uznane przez swojego ojca biologicznego to mój mąż nie będzie mógł ubezpieczać już syna??
Czy może rozliczać pity i odliczenia robić z tytułu posiadania dziecka??
Jakie są szanse że biologiczyny ojciec będzie mógł wywalczyć jakiekolwiek prawa do dziecka, czy jest to jednoznaczne z uznaniem dziecka??
Jak zostanie wpisany do aktu urodzenia jako ojciec to ma do dziecka takie same prawa jak ja?? I czy wogóle je ma??
Prawniczka powiedziała nam że raczej są znikome szanse na to aby biologiczny wywalczył jakiekolwiek prawa, dlatego pytam dokładnie jak to jest??
Biologiczny proponował nam podpisanie umowy między nami aby miał na piśmie ze może widywać dziecko i że jest jego biologicznym ojcem. Prawniczka odradza nam to ponieważ bardzo możliwe jest że nie wygra nic w sądzie, czy miała rację??
Proszę o szybką odpowiedź bo sprawa już 19.

#19 Gość_-praw-malagosia21

Gość_-praw-malagosia21
  • Goście

Napisano 06 marzec 2008 - 15:36

Witam, już po sprawie. Sąd zaprzeczył ojcostwo mojego męza, ale ustalenia ojcostwa biologicznego ojca nie było. Jak wyrok się uprawomocni to sąd wysyła do USC wyrok i dziecko wtedy nie ma żadnego ojca. Mam pytanie czy zaraz po uprawomocnieniu wyroku mój mąz może złożyć pozew o przysposobienie dziecka? I czy biologiczny ojciec będzie musiał się stawić na rozprawie czy nie?? Czy sąd w takiej sytuacji zawiadamia biologicznego ojca o sprawie czy nie?? Mąz chce przysposobic syna jak najszybciej więc stąd moje pytanie. Wyrok uprawomocni się 18 lutego więc czy już 19 będzie można taki pozew złożyć?? Dziękiuję za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych