Skocz do zawartości

podwyższenie alimentów na dorosłe dziecko

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-paulin

Gość_-praw-paulin
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 20:57

Mam 18 lat. Jakiś czas temu, gdy jeszcze byłam niepełnoletnia moja mama przeszła rozprawę o podwyższenie alimentów. Sprawa była nieciekawa, gdyż mój "ojciec" wypiera się tego iż w ogóle nim jest, a że moja matka to osoba uległa, na hasło, że temu człowiekowi i jego rodzinie też źle się wiedzie i poszła na ugodę z 300 zł alimentów do 190. Obecnie mamy złą sytuację finansową i tym razem ja złożyłam wniosek o podwyższenie. Mój kłopot polega na tym, że kompletnie nie wiem co mam powiedzieć na rozprawie, ponieważ będzie to moje pierwsze spotkanie z tym człowiekiem, więc boję się, że nazwie mnie kłamczuchą i oszustką (wiem jednak na pewno, że moja matka nie miała innego mężczyzny poza nim). Domyślam się, iż spyta się dlaczego nie pójdę do pracy i zarobię więcej pieniędzy, jednak jestem w klasie maturalnej i ciężko mi pogodzić naukę z pracą. Naturalnie, od czerwca do października (zanim nie pójdę na studia) zamierzam podjąć jakąś formę zarobkową, lecz kiedy będę kontynuować naukę znów będzie mi ciężko, gdyż zamierzam wyjechać z miasta, w którym nie mam perspektyw.
Czuję się źle z tym, że w ogóle muszę zniżyć się do takiego czynu, lecz skoro prawo nakazuje płacenie alimentów, dlaczego mam je tak niskie..? Czy mam więc szansę coś zyskać? Czy sąd raczej nie będzie przychylny takim argumentom? Co mogłabym jeszcze powiedzieć aby zostać lepiej zrozumianą? Czekam na szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

#2 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 21:28

Proszę ustanowić mamę pełnomocnikiem.Jeżeli już była w sądzie będzie jej łatwiej.Argumenty mogą być.

#3 Gość_-praw-timi_i_aga

Gość_-praw-timi_i_aga
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2010 - 16:51

Dopóki się Pani uczy i nie może podjąć zatrudnienia pozwalającego na swoje utrzymanie ojciec płacić alimenty musi i koniec. Przygotowuje się teraz Pani do matury więc wiadomo wydatki są większe ze względu na ilość nauki (podręczniki, skrypty itd) a poza tym warto także motywować to tym iż chce Pani podjąć jakieś korepetycje ze względu na egzaminy na studia - warto mieć już przygotowaną odpowiedź na jakie studia, kierunek i gdzie itd. No i wiadomo - mam pomaga jak może ale nie da rady samej Pani utrzymać, sąd zresztą pewnie będzie chciał znać zarobki Pańskiej mamy i ojca.

Nie ma się co stresować. Zaświadczenie ze szkoły proszę wziąć na sprawę, że do niej Pani chodzi, w której jest klasie itd.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych