Skocz do zawartości

ROZWÓD A DZIECKO

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-kubav8

Gość_-praw-kubav8
  • Goście

Napisano 11 maj 2010 - 13:25

witam
mam pytanie, moja narzeczona rozwiodla sie wiele lat temu i ma z poprzedniego malzenstwa corke ktora w tym roku konczy 13 lat.
chcialbym sie dowiedziec od kiedy dziecko moze samo decydowac o spotkaniach z ojcem biologicznym.
narazie ojciec ma przyznane 2 weekendy w miesiacu i co drugi wtorek jako czas na spotkania.
corka jednak juz nie chce jezdzic na cale weekendy do niego, wolala by np na jeden dzien posiedziec i wrocic do domu.
byc moze z racji tego ze jest to juz mala dorastajaca kobieta i spedzanie calego weekendu z ojcem nie koniecznie jest dla niej jakims przezyciem.
nie chcemy absolutnie ograniczac spotkan, moga sie sami dogadac(tzn corka z ojcem bilogicznym) i spotykac sie nawet w jakies nie ustalone przez sad dni, np ze 2 popoludnia w tygodniu.
pytanie tylko kiedy corka bedzie mogla sama taka decyzje podjac aby decyzja ta byla wazna prawnie, bo poki co musielibysmy to sadownie zalatwiac i wyjdzie na to ze chcemy ograniczyc ojcu biologicznemu spotkania z corka a nie tego chcemy.
Czy corka moze sama ojcu powiedzie cze teraz chce spedzac z nim czas nw innych terminach czy musimy jakos odwolywac sie od wyroku jak to wszystko poukladac aby najlepiej bylo dla naszej corki?
(nie jestem ojcem biologicznym ale traktuje ja jak corke:) )
czekam na odpowiedzi

pozdrawiam K.

#2 Gość_-praw-timi_i_aga

Gość_-praw-timi_i_aga
  • Goście

Napisano 11 maj 2010 - 18:54

Jak skończy 18 lat.
Inaczej - wniosek do sądu o zmianę kontaktów - córka jako, że skończyła 13 lat, będzie mogła zeznawać w sądzie i swoją wolę przedstawić. A sąd zdecyduje.

#3 Gość_-praw-kubav8

Gość_-praw-kubav8
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 22:02

dziekuje za informacje i pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych