Skocz do zawartości

Meldunek i zamieszkanie po rozwodzie

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-kasia523

Gość_-praw-kasia523
  • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 20:46

Moje pytanie jest nastepujące.

Brat jest po rozwodzie ma mieszkanie słuzbowe.Przez 2 lata nie było go w mieszkaniu ( przebywał poza miejscem zamieszkania).Była zona dalej mieszkała w tym mieszkaniu.Wyszła za mąż ( załozyła nowa rodzinę).Wiem ze jest tam dalej zameldowana.Wynajmuje z mężem mieszkanie.W międzyczasie wynajmowała tez mieszkanie brata kiedy jego nie było obcym ludziom a za pieniadze które otrzymywała z wynajmu płaciła za swoje wynajmowane mieszkanie.Teraz dalej przychodzi sobie do mieszkania brata ( wiem ze to wyda sie dziwne ze brat nie reaguje ale ale sa pewne czynniki takiego zachowania) zabiera co chce.Moje pytanie brzmi czy dalej ma prawo bywać w tym mieszkaniu czy mozna cos zrobić aby zmienić ta sytuację.
Brat nie jest w stanie w tej chwili decydowac o sobie.Wiem ze była zona posiada jego kartę do banku.Czy moge wystąpić jako siostra o ubezwłasnowolnioenie go i dbanie o jego sprawy?Nie wiem jak to zrobić.Mieszkanie jest brata ( służbowe) Brat jest na rencie.Prosze o odpowiedz.

#2 Gość_-praw-pprzemo

Gość_-praw-pprzemo
  • Goście

Napisano 28 marzec 2010 - 10:34

CYTATCzy moge wystąpić jako siostra o ubezwłasnowolnioenie go i dbanie o jego sprawy
Tak i to jak najszybciej
A w mieszkaniu zmienic zamki skoro to mieszkanie sluzbowe brata.

tu jest reszta-------> http://www.eporady24...y,4,58,310.html

#3 Gość_-praw-kasia523

Gość_-praw-kasia523
  • Goście

Napisano 28 marzec 2010 - 14:33

CYTAT(pprzemo @ 28.03.2010, 9:34) Tak i to jak najszybciej
A w mieszkaniu zmienic zamki skoro to mieszkanie sluzbowe brata.

tu jest reszta-------> http://www.eporady24...y,4,58,310.html

Czy on może ja wymeldować?Ona wynajmuje mieszkanie i nie jest tam zameldowana.Pomimo ze wyszła za mąż dalej nosi nazwisko brata.Czy zmiana zamka nie spowoduje zgłoszenia na policję ze jest tam zameldowana a nie może wejść do mieszkania?

#4 Gość_-praw-kasia523

Gość_-praw-kasia523
  • Goście

Napisano 28 marzec 2010 - 16:03

CYTAT(Bydgoszczanka @ 28.03.2010, 13:33) Czy on może ja wymeldować?Ona wynajmuje mieszkanie i nie jest tam zameldowana.Pomimo ze wyszła za mąż dalej nosi nazwisko brata.Czy zmiana zamka nie spowoduje zgłoszenia na policję ze jest tam zameldowana a nie może wejść do mieszkania?

Jeszcze jedno pytanie dotyczące mieszkania.Wiem ze mieszkanie dostał słuzbowe nie wiem tylko dokładnie czy teraz nie jest to juz pod zarządem miasta.Jezeli jest a była zona jest tam zameldowana (jest to pokój z kuchnią)to może wymienić zamki i wymeldować ją?

#5 Gość_-praw-ja_jagienka

Gość_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 28 marzec 2010 - 18:57

Jeśli nie mieszka, to jasne, że można wymeldować, nawet należy i wtedy wymienić zamki.

#6 Gość_-praw-pprzemo

Gość_-praw-pprzemo
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 12:09

CYTATCzy on może ja wymeldować?Ona wynajmuje mieszkanie i nie jest tam zameldowana.Pomimo ze wyszła za mąż dalej nosi nazwisko brata.Czy zmiana zamka nie spowoduje zgłoszenia na policję ze jest tam zameldowana a nie może wejść do mieszkania?

Zameldowanie to czynnosc do celow ewidencyjnych i nie dajaca zadnych praw "rzeczowych" do mieszkania..Zamki mozna zmienic bez problemu.I te pania wymeldowac w trybie administracyjnym,wskazujac gdzie mieszka obecnie.

#7 Gość_-praw-kasia523

Gość_-praw-kasia523
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 20:06

CYTAT(pprzemo @ 29.03.2010, 11:09) Zameldowanie to czynnosc do celow ewidencyjnych i nie dajaca zadnych praw "rzeczowych" do mieszkania..Zamki mozna zmienic bez problemu.I te pania wymeldowac w trybie administracyjnym,wskazujac gdzie mieszka obecnie.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych