Skocz do zawartości

przerwanie urlopu wychowawczego-jak napisać podanie o przywrócenie do pracy

wróć do serwisu Kadry 118 odpowiedzi w tym temacie

#101 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 06 marzec 2012 - 14:35

zgłaszasz się do pracodawcy po zakończonym urlopie wychowawczym, pewnie tak zaawansowana, że zaraz pójdziesz na zwolnienie, potem dostaniesz urlop i zasiłek macierzyński...co tu radzić, wszystko będzie po kolei, jak ma być
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#102 Domin

Domin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 14:48

mam do21 lipca ten wychow z zasiłkiem 400 zł a 10 wrzesinia mam termin porodu.To w sumie bende w końcu 7 miesiąca ciąży a zwłaszcza że jestem zatrudniona w piekarni na stanowisku piekarza.To mam to rozumieć że zaraz po zakończeniu tego wych zaraz pujdę na L4,bo z takim stanie niebende mogła tam pracować a tym bardzej że niem miejsc pracy dla ciężarnych?

#103 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 14:50

tak, ale zjawić się do pracy musisz, bo kończy ci się wychowawczy
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#104 Domin

Domin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 15:03

ale przed 21 czy następnego dnia

#105 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 15:04

po urlopie wychowawczym, czyli 22 lipca

#106 Domin

Domin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 15:16

Dziękuje za info

#107 Gość_lalka

Gość_lalka
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 14:12

Witam serdecznie,urlop wychowawczy kończy mi się w przyszłym roku w czerwcu,chciałam wrócic teraz do pracy licząc że w sezonie się przydam ale dowiedziałam sie że nie potrzebują pracownika i muszę się liczyc ze zwolnieniem.Czy jak złożę wniosek o mniejszy etat to będę chroniona.Umowę o pracę miałam na czas określony ,czyli do czerwca przyszłego roku i tak też złożyłam wniosek o wychowawczy,na maksa do końca umowy.A i jeszcze jedno jeśli już,to jak powinna byc rozwiązana umowa żebym mogła odrazu dostac zasiłek.Wyznaję zasadę że nie pcham się tam gdzie mnie nie chcą.Proszę o odpowiedz,dziękuję.

#108 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5533 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 maj 2012 - 18:37

Art. 1863 Kodeksu pracy, „pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego: w każdym czasie – za zgodą pracodawcy,
po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy – najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy”. Pracodawca ma obowiązek dopuścić Cię do pracy w terminie wskazanym w zawiadomieniu. Jesteś nadal uprawniona do urlopu wychowawczego i możesz złożyć pracodawcy wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy zamiast urlopu wychowawczego. Art. 1868 § 1 mówi, że pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy, nie dłużej jednak niż przez łączny okres 12 miesięcy.

#109 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5533 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 maj 2012 - 18:39

Czyli masz umowę na czas określony do końca czerwca 2013 roku? Jeżeli tak to umowa rozwiąże się wraz z upływem okresu na jaki została zawarta.

#110 Gość_lalka

Gość_lalka
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 16:44

Czyli masz umowę na czas określony do końca czerwca 2013 roku? Jeżeli tak to umowa rozwiąże się wraz z upływem okresu na jaki została zawarta.

Teoretycznie tak ale,już wiem,że jak złożę podanie że wracama teraz,a nie złożę tego kolejnego o zmniejszenie etatu ,to mnie zwolnią.Boję się że jak się wepcham za pomocą tego podania o zmniejszenie etatu,to moja pani dyrektor przyjedzie i powie że musi kogoś zwolnic,bo nie stac ich na tyle pracowników,to dziewczyny będą na mnie krzywo patrzec,i będę musiała sama odejśc.Bardzo mi zalezy na powrocie i ja chcem pracowac już mam załatwione przedszkole a tu niestety......A i jeszcze jedno czy należy mi się odprawa,są to zakłdy zatrudniające więcej niż 20 pracowników a w sumie będę tam miała z 4 lata stażu.Oczywiście jak będzie chciała mnie zwolnic,to nie podpiszę i chyba mam takie prawo niezgodzic się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.Jak się mylę to bardzo proszę o informację.Dziękuję za szybką reakcję.Pozdrawiam.

#111 Gość_angela

Gość_angela
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 08:42

Witam, jestem zatrudniona na cały etat, w systemie zmianowym (1-2). W tej chwili przebywam na urlopie wychowawczym (zostało mi jeszcze 12 miesięcy) i chciałabym teraz go przerwać. Moje pytanie brzmi: Czy po powrocie do pracy pracodawca decyduje na której zmianie będę pracowała, czy automatycznie wracam na swoją zmianę? Dodam, że na moją zmianę mam dojazd do pracy.Proszę o odpowiedź.

#112 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 04 lipiec 2012 - 09:22

w okresie, gdy wychowujesz dziecko do lat 4. nie wolno zatrudniać cię w porze nocnej, w godzinach nadliczbowych ani delegować bez twojej zgody. art. 178 par. 2

#113 Gość_aniabrodawska

Gość_aniabrodawska
  • Goście

Napisano 09 marzec 2013 - 11:57

mam pytanie,bo dzwonilam do mojej szefowej,poniewaz jjestem na urlopie wychowawczym,i mam go do 21 kwiet,2014r,i z kodeksu wiem ze moge sobie pracowac ,tylko aby sie nie koloidowalo z wychowaniem dziecka,i nie bylo by problemu,ale wiem ze moglabym w swojej firmie dorabiac na urlopie wychowawczy i chcialam na weekendy,a szfowa na to czy ma mi zmniejszyc etat na 1/8 lub 1/2 etatu,i pytanie,czy moze tak zrobic jesli jestem na wychowaczym,moze mi zmniejszyc etat,bo chce troche popracowac?a wiem ze moge.a nie chce tracic calego etatu wiec musze zrezygnowac z wychowawczego,bo nie chce zmniejszac sobie etatu,bede bo mam caly.

#114 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7284 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 marzec 2013 - 17:09

Pracownicy, którzy chcieliby opiekować się dziećmi, nie rezygnując jednocześnie z pracy, mogą skrócić swój czas pracy zamiast korzystać wyłącznie z urlopu wychowawczego. Pracownik uprawniony do urlopu wychowawczego może złożyć pracodawcy wniosek o obniżenie jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z takiego urlopu (art. 1867 k.p.). Pracodawca jest obowiązany uwzględnić wniosek pracownika.

#115 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 13:15

na kartce:))

O ile dobrze czytam to pytanie było jak a nie na czym !!!!!!!!!!!!!

#116 Gość_ja

Gość_ja
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 13:16

na kartce:))

O ile dobrze czytam to pytanie było jak a nie na czym !!!!!!!!!!!!!

#117 Gość_eMka

Gość_eMka
  • Goście

Napisano 07 marzec 2014 - 14:10

Witam, mam nadzieję, że zaglądają tu jeszcze osoby, które mogłyby fachowo odpowiedzieć mi na poniższe pytanie. Z ok. 2 tygodnie dobiega końca mój urlop wychowawczy. Chcę wrócić do pracy, choć liczę się z tym, że dostanę wypowiedzenie. Jednak, co w sytuacji, kiedy nie ustosunkowałam się do tych 30-dni, które mam aby poinformować szefa o powrocie do pracy? Co w sytuacji, kiedy ma to miejsce dwa tygodnie (lub mniej) przed końcem urlopu? Tracę pracę?  

#118 Gość_Gość

Gość_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 21:19

Jasne ABC, zgodnie z zasada jak dają to brać. Tylko nie dziw sie potem pracodawcy ani swojemu ani żadnemu innemu że ciężarne "to tylko kłopot". Pozdrawiam pracujace mamy.

mozna pracowac w ciąży oczywiście nawet do samego porodu,ja osobiscie nie mialabym co do tego zadnego problemu,jednak sa takie miejsca pracy,że cięzarna nie ma szans żeby pracować gdyż jest to praca fizyczna(dodam,że ciezka) w dodatku w wymiarze pracy dwu zmianowym,dlatego takim przyszlym mamom lekarz ma raczej obowiazek dac zwolnienie,a pracodawca nie moze miec pretensji,że matka chce dbac o siebie i o dziecko;)  

#119 Gość_Syla

Gość_Syla
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2014 - 21:24

~`zołza popieram w 100%, tago typu wątki wprawiają mnie nieodmiennie w głęboki niesmak.

ZOŁZA I ZZZ to chyba pracownicy ZUS-u. Państwo cycka z nas ile możę a kobieta w ciąży ma odpuscic,bo ktos mowi ze to naciaganie...?! Halo ludzie zastanowcie sie zanim cos napiszecie...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych