Skocz do zawartości

przerwanie urlopu wychowawczego-jak napisać podanie o przywrócenie do pracy

wróć do serwisu Kadry 118 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gość_zuza

Gość_zuza
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 22:58

ZUZA mam pytanko i bardzo prosiła bym o rade.Jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym i chciałabym wrócic do pracy,umowe mam na cały etat i na czas nieokreslony.Rozmawiałam z moim szefem i powiedział,ze nie potrzebuje nikogo do pracy bo juz zatrudnił i na tym koniec rozmowy było.nie wiem co robic?

#82 Gość_kapi412

Gość_kapi412
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2011 - 09:18

Poczytaj wczesniejsze wypowiedzi, tam masz również wzór pisma do pracodawcy.

#83 Gość_Oleczka

Gość_Oleczka
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 21:47

Mam pytanie. Jestem na urlopie wychowawczym, chcę wrócić do pracy ale sklep w mojej miejscowości został zlikwidowany musiała bym dojeżdzać 60 km co dzień. W umowie mam napisane miejsce pracy moją miejscowość w której mieszkam tylko i włącznie. Czy mogę się na to nie zgodzić? I co wtedy muszę dać wypowiedzenie czy też pracodawca jest zobowiązany do wypowiedzenia mi umowy.

#84 Gość_ULA

Gość_ULA
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2011 - 21:03

wypisałam wniosek o cały urlop wychowawczy, teraz chcę go przerwać więc co "skracam": i potem ewentualnie wykorzystam gdy mi się jeszcze należy czy "rezygnuje" i potem nic

#85 Gość_Gaja83

Gość_Gaja83
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 16:58

Witamjak napisać podanie do pracodawcy o zrezygnowanie z urlopu wychowawczego i poinformowanie go, że jestem w ciąży i chcę przejść na chorobowe?

#86 Gość_majola

Gość_majola
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 21:02

tak się cieszycie tym artykułem 186, że niby przy obniżonym etacie pracodawca nie może zwolnić przez 12 miesięcy, a przecież jest tam zapis "Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jestdopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodząprzyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. "Każdy inteligentny pracodawca wymyśli taką "uzasadniającą przyczynę", chociażby utratę zaufania do pracownicy spowodowaną Bógjedenwieczym...

#87 Gość_ewcyk

Gość_ewcyk
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2011 - 22:14

rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika nie może nastąpić z powodu Bógjedenwieczego, A jesli taki inteligentny pracodawca wręczy rozwiązanie z art. 52 "za niemanie świateł" to sprawa w sądzie wygrana jak nic.

#88 Gość_maliwka

Gość_maliwka
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2011 - 22:12

witam, mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto potrafi mi pomóc. moja sytuacja wygląda tak ze zostałam zwolniona z pracy nie wiedziąc ze jestem w ciąży teraz mija prawie miesi ac a ja nie mogę znaleźć pomocy w żadnym urzędzie kto pomógł by mi napisać konkretne pismo... pozostaje radca prawny a to swoje kosztuje :/ wystarczy napisać własny słowami ze proszę o przyznanie mi ponownych praw pracownika? czy muszę się wesprzeć na jakich kodeksach ustawach itd..?

#89 Gość_ewcyk

Gość_ewcyk
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2011 - 09:50

napisz jak najszybciej sama, ze w związku z faktem że jestes - i w momencie rozwiązania umowy byłas - w ciązy zwracasz się z wnioskiem o przywrócenie do pracy.

#90 Gość_magda

Gość_magda
  • Goście

Napisano 26 październik 2011 - 09:20

Lenka jesli chodzi o badania o zdolności do pracy to tak, wlasnie wracam do pracy z wychowawczego i wczoraj byłam na badaniach.

#91 Gość_~zrezygnowana

Gość_~zrezygnowana
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 12:47

Nie będę tutaj opisywać całej swojej sytuacji bo nie mam ochoty wysłuchiwać krytyki osób, które nie mają pojęcia o życiu !!! Powiem tylko tyle - będąc w pierwszej ciąży chciałam pracować jak najdłużej. Jednak pracodawca, gdy tylko dowiedział się, że jestem w ciąży już miał niezbyt szczęśliwą minę. Pracowałam 8-9h/dobę przed komputerem i z tego co mi było wiadomo nie powinnam tyle czasu spędzać w ciąży przed monitorem. Pracodawca jednak nie chciał tego respektować, podobnie jak faktu, że mam prawo wyjść na badania do szpitala w czasie pracy. Musiałam na każdą wizytę i badania brać dzień urlopu. A niestety im ciąża była bardziej zaawansowana tym było tego więcej gdyż okazało się że mam cukrzycę ciążową. W szóstym miesiącu ciąży poszłam więc na L4. Po porodzie urlop macierzyński i wychowawczy. Z tego wychowawczego pracodawca był już baaaaardzo niezadowolony i nie ukrywał tego. Dodam jeszcze, że jak tylko poszłam na L4 zatrudnił na moje miejsce dziewczynę zaraz po studiach. We wrześniu dowiedziałam się, że moje dziecko dostało się do żłobka. Bardzo chciałam wrócić do pracy jednak pracodawca poinformował mnie, że mnie ZWOLI jak tylko wrócę, bo "zmieniła mu się koncepcja prowadzenia firmy". I CO ??? TO JEST FAIR ??? Zaczęłąm więc szukać nowej pracy, jednak wpisanie w CV, że jest się matką nie pomaga w znalezieniu pracy. Obecnie jestem w drugiej ciąży i owszem - miałam obiekcję, żeby pójść od razu na L4, ale przecież tutaj chodzi o moją rodzinę i o pieniądze, które niestety nie leżą na ulicy !!! A jeśli ktoś mi powie, że okradam ZUS - przecież i ja i mój mąż, i moi rodzice od lat na ten ZUS również płacą !!! A państwo niestety nie przyznaje coraz to więcej ulg dla rodziny, ale dąży do tego, żeby je wszystkie zabrać !!! Więc niech nikt nie pisze, że traktujemy dzieci jako pasożyty !!! To raczej pracodawca traktuje kobietę posiadającą dzieci jako pasożyta i woli zatrudnić na jej miejsce młodszą, która dopiero będzie mieć dziecko...a wtedy też ją zwolni...

#92 Gość_mamuśka

Gość_mamuśka
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2012 - 23:40

Witam wszystkich forumowiczów! Weszłam tu tylko po wzór wniosku ale muszę się troszkę przyłączyć do rozmowy. Całkowicie popieram to co napisała "zrezygnowana". Ja pracuję zawodowo od ponad 12 lat, w tym czasie urodziłam 2 dzieci i zdążyłam się już przekonać gdzie pracodawcy i ZUS mają młode matki. Teraz jestem na bezpłatnym urlopie wychowawczym i muszę wrócić do pracy - ciężko wyżyć w 4 osoby z jednej pensji - niestety ZUS ma odmienne zdanie. Mam umowę na stałe i pracę na pełen etat i trzęsę gaciami na samą myśl - co mnie czeka po powrocie - otwarte ramiona czy papierek na odchodne? Planujemy z mężem jeszcze jedno dziecko - może w tym roku i jak mnie potraktują później? Chcę teraz pracować i nie wiem kiedy zajdę w ciążę. Wolałabym wrócić z wychowawczego i położyć L4 na biurku... ale wiem, że wtedy nie mam po co wracać do pracy. Ja szanuję pracę ale wiem, że pracodawcy nie szanują matek - więc pytam kiedy mam urodzić dzieci?! Na emeryturze?! Ktoś się dziwi, że kobiety kombinują? A co im zostało? Urodzić dzieci i klepać biedę? Gdyby pracodawcy byli fair to wszyscy pracownicy byliby fair!

#93 Gość_Agulka

Gość_Agulka
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 10:41

Witam serdecznie. Mam pytanie czy 30 dni mam liczyć od wysłania pisma do firmy o zakończeniu wychowawczego?? Moja firma mieści się w innym mieście i wszystkie dokumenty idą z dwa dni pocztą. Czyli jak chcę napisać, że wrócę do pracy z dniem 1.02.2012, to jak dziś wyśle to będzie ok? Pozdrawiam

#94 Gość_Agulka

Gość_Agulka
  • Goście

Napisano 01 luty 2012 - 10:42

Miało być, że dziś 01.02 wyśle wniosek o powrocie 01.03 to czy będzie ok?

#95 Gość_Ciężarna

Gość_Ciężarna
  • Goście

Napisano 02 luty 2012 - 14:57

Chcę przerwać urlop wychowawczy i wrócić do pracy ze względów finansowych a jestem w zaawansowanej ciąży (4 miesiąc) Pracodawca wie o ciąży. Czy może mi odmówić prawa powrotu do pracy? czy jak wyśle mnie na badania okresowe to mogą one mi zaszkodzić, w sensie że okaże się że jestem niezdolna do podjęcia pracy itd?

#96 Domin

Domin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 14:05

Witam mam pytanie obecnie jestem na urlopie wychowawczym płatnym który koniczy się 21 lipca tego roku,a na 10 wrzesinia mam termin porodu na drógie dziecko.Czy od 22 lipca przechodzę na wychowawczy bezpłatny czy może muszę wrócic na 30 dni do pracy i wziąć L4.Czy może w pierwszy dzeń po zakończeniu wych.płatnego iśc na L4.Proszę o pomoc o porade.

#97 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 14:06

Nie ma takiej możliwości, żebyś by la na PŁATNYM urlopie wychowawczym, on zawsze jest bezpłatny.

CARPE DIEM!

#98 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 06 marzec 2012 - 14:17

dziewczyna dostaje pewnie pieniądze z MOPS i dlatego uważa, że ma płatny wychowawczy.
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#99 Domin

Domin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 14:21

Tak dostaje z mopsu

#100 Domin

Domin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 14:33

Pisałam,czytałam już tyle forum i artykułów że już się pogubiłam.Więc pisze tu.Może ktoś mi poradzi i podpowie co mam zrobićDołączona grafika

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych