Skocz do zawartości

POZEW O OGRANICZENIE PRAW RODZICIELSKICH

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-magda1986

Gość_-praw-magda1986
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 19:03

Dzień dobry.Chciałabym sie dowiedzieć jak napisać pozew o odebranie prawrodzicielskich. Dziecko ma dwa miesiące. Z ojcem jego nie jestem poślubie, zostawił mnie już podczas ciąży. Nie interesuje sie w ogóle losemsyna.Chcę mu odebrać prawa ponieważ wiem,że może mi specjalnie utrudniać np. wyjazd na wakacje za granicę z dzieckiem itp. Układam sobie od nowa życie i nie chce żeby on w nie ingerował a tym bardziej miał kontakt dzieckiem. Pzdrawiam

#2 Gość_-praw-daria24

Gość_-praw-daria24
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 19:07

A dobrowolnie uznał dziecko?

#3 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 20 listopad 2007 - 23:18

Wzór pozwu o pozbawienie jak i o ograniczenie władzy rodzicielskiej znajdzie Pani w portalu.

#4 Gość_-praw-partnerka

Gość_-praw-partnerka
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 12:13

Szanowna Pani Magdo, proszę uważać, odebranie praw nie równa się zabronieniu kontaktów ojca z dzieckiem! Może on pojawić się niestety w każdym momencie waszego życia!Skoro się nie interesuje dzieckiem, to może lepiej "nie drażnić lwa", bo wie Pani jak to jest, będzie robił na złość. Usłyszy, że chce mu pani coś ograniczyć, lub odebrać, to on właśnie na przekór będzie się chciał widywać! Z paszportem faktycznie jest bieda. Radzę przedstawić sytuację dobremu prawnikowi. Trochę to kosztuje, ale korzyści na przyszłość... bezcenne!pozdrawiam

#5 Gość_-praw-fermata

Gość_-praw-fermata
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 21:53

Pani Magdo, przeczytałam Pani post kilka razy, ponieważ nie rozumiem jednej rzeczy. Dziecko ma dopiero 2 miesiące, czyli raczej nie zdążyłaby Pani ustalić ojcostwa sądownie, bo jak Pani pisze ojciec dziecka zostawił Was, nie interesuje się , więc wnioskuję, że w sądzie też by się wzbraniał, czyli nie było sprawy w sądzie? Czy dobrowolnie uznał dziecko w USC? Jeśli tak, to nie powinna Pani jeszcze zakładać sprawy o pozbawienie go władzy rodzicielskiej, bo zwyczajnie za wcześnie i może Pani zrobić dziecku krzywdę, bo skoro uznał dziecko, to trzeba dać mu szansę bycia ojcem. Jeśli zaś nie było sprawy o ustalenie ojcostwa w sądzie i nie uznał dziecka dobrowolnie to on w ogóle nie ma praw do dziecka i nie musi Pani się martwić, że będzie coś utrudniał, bo to niemożliwe. Jak wygląda sprawa ojcostwa Pani Magdo? Jest ustalone? Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy