Skocz do zawartości


Podstawa nagrody jubileuszowej?


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_majeczka

Gość_majeczka
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 18:35

Jeśli pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim od prawie 3 m-cy, a teraz w trakcie nabył prawo do nagrody jub., to należy przyjąć do podstawy nagrody składniki wynagrodzenia wg umowy o pracę? Dodam,że wg angażu ma płacę zasadniczą, stażowy i premię miesięczną do wys. 20%.

#2 Gość_majeczka

Gość_majeczka
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 23:08

Bardzo proszę o wskazówki!

#3 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2010 - 09:20

Podstawę obliczenia wysokości nagrody jubileuszowej stanowi bowiem wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w dniu nabycia prawa do tej nagrody, chyba że korzystniejsze dla pracownika jest wynagrodzenie, jakie otrzyma w dniu wypłaty nagrody. Wynagrodzenie stanowiące podstawę ustalenia wysokości nagrody jubileuszowej oblicza się na takich samych zasadach, jak w przypadku ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy. Oznacza to zatem, że należy kierować się zasadami obowiązującymi w § 1417 rozporządzenia z 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (dalej: rozporządzenie urlopowe). Przy ustalaniu wysokości nagrody jubileuszowej należy przede wszystkim ustalić wysokość miesięcznego wynagrodzenia pracownika.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy