Skocz do zawartości

kogo podac o alimenty?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 19:10

Przepraszam,niedopatrzenie :oops: .Masz rację,matka w tym przypadku nie może żądać alimentów na siebie.

#2 Gość_-praw-fi83

Gość_-praw-fi83
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 16:47

natka72 chciałem zauważyć że bozenad7 napisała że ojciec dziecka i matka nie są małżeństwem a alimenty na małżonka można żądać jeżeli doszło do rozwodu więc w tym wypadku matka nie może żądać alimentów

#3 Gość_-praw-natka72

Gość_-praw-natka72
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 16:39

Napisałam już powyżej,że jeśli rozwód nastąpił z winy męża to można zawsze ubiegać się o alimenty na siebie.Natomiast kiedy nie było orzekania o winie można żądać dostarczania dla siebie środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego, jeśli tylko znajduje się w niedostatku.

#4 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 03 marzec 2009 - 16:21

Dziekuje za odpowiedzi. Pytalam w imieniu babci ktora jest zmuszona utrzymywac corke i jej dziecko choc sama ma trudna sytuacje finansowa ,druga babcia jest przeciwna zeby rodzice dziecka byli razem i nie interesuja ja potrzeby dziecka choc dobrze jej sie powodzi.Nie byli malzenstwem czy w zwiazku z tym ze dziecko jest male i chore matka moze sie starac o alimenty na siebie [nie pracuje ,nie ma macierzynskiego i nie moze podjac pracy]?

#5 Gość_-praw-amg2.5

Gość_-praw-amg2.5
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 22:56

O alimenty proszę skarżyć osobę która przyczyniła się do ich powstania a dziadką proponowałbym dać spokój-oni już swoje w życiu przeżyli i nie powinni ponosić odpowiedzialności za takie wybryki.

#6 Gość_-praw-natka72

Gość_-praw-natka72
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 19:23

Najpierw musi Pani podać ojca dziecka,dopiero gdy egzekucja okaże się niemożliwa może Pani podać jego rodziców.Może Pani również udać się do Funduszu Alimentacyjnego.
Alimenty na matkę?Jeśli jest Pani byłą żoną a rozwód nastąpił z winy męża,to tak,może Pani ubiegać się o alimenty na siebie.

#7 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 19:10

Jezeli ojciec dziecka nie pracuje lub pracuje dorywczo czy jest sens podawac go o alimenty,czy mozna juz za pierwszym razem podac o alimenty od babci dziecka i czy w takim przypadku wnosic o alimenty na matke dziecka[matka nie pracuje bo dziecko jest chore ]?

#8 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 04 marzec 2009 - 15:14

Dziekuje teraz juz wiem co mam napisac w pozwie .

#9 Gość_malutka:)

Gość_malutka:)
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 14:04

Witam serdecznie. Mam pytanie. Chodzi o to, że chcem się dowiedzieć czy jezeli ojciec dziecka pracuje i zaraia najnizsza srednia krajowa i płaci alimenty tak jak wcześniej byly ustalone, czy matka dziecka moze żądać podwyższenia alimentów jeśli jemu samemu nie wystarcza na życie. I czy matka dziecka moze podac o alimenty roziców ojca dziecka???

#10 Gość_-praw-ja_jagienka

Gość_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 16:25

O podwyższenie alimentów może Pani starać się, sąd zadecyduje czy je podwyższyć czy nie, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy.Co do ostatniego pytania, ma Pani odpowiedź w drugim poście u góry.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych