Skocz do zawartości

KPiR przychód

wróć do serwisu Księgowość 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:05

mam pytanie firma budowlana prowadzi KPiR. Proszę mi napisać w którą kolumne mam wpisać np. fakture sprzedaży za wykonanie jakiegos etapu budowy. Zawsze to robiłam w pozostałe przychody ale teraz mysle ze to powinno być w wartosć sprzedanych usług i towarów. Jesli tak to prosze mi napisać co teraz mam z tym zrobic??

#2 Gość_Dodi

Gość_Dodi
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:15

Moim zdaniem możesz Dowodem wewnętrznym wyksięgowac z kolumny -pozostałe przychody na wartośc sprzedanych usług i towarów. W kolumnie pozostałe przychody w przypadku waszej działalności możesz wpisać inne przychody, ale nie za wykonane usługi budowlane w ramach prowadzonej działalności. Dowód wewnętrzny jest jak najbardziej dopuszczalną formą.

#3 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:23

Moim zdaniem to przychody z działalności podstawowej, fakturę wystawiasz za usługę budowlaną, nie ważne że nie całą.Dla mnie kol. 7

#4 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:24

mmhhh czyli robiłam zle. Powiedzcie mi robiłam tak tez w tamtym roku, czy teraz musze kazda taka fakture wyksięgać z pozostałych przychodów i zaksięgowac w własciwa rubryke

#5 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 13:32

faktury sa np za roboty budowlane, albo np cynsz za wynajem pomiesczenia. I to głownie mój przychód.

#6 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 13:22

ponawiam swoje pytanie, co zrobić w przypadku jak cały poprzedni rok tak księgowałam??

#7 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 13:27

Moim zdaniem na podstawie DW wyksięguj przychody działalności podstawowej,które księgowałaś w kol.8 ze znakiem (-)i wprowadź do kolumny 7.

#8 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 13:29

kazdy m-c tak?? nie da sie tego jakos rocznie robic??

#9 Gość_Agnieszka

Gość_Agnieszka
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 13:34

Myślę, że za zeszły rok można to zrobić jedynie w grudniu, a w tym roku w bieżącym miesiącu.

#10 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 13:39

Zrób sobie zestawienie miesięczne Np: Zestawienie błędnych zapisów w kol. 8 PKPiR za rok 2009Lp. / miesiąc / Data wpisu / Nr pozycji w księdze / kwota1. Styczeń .....2. Luty ....Sumę z zestawienia wpisujesz ze znakiem (-) w kol. 8i zapis właściwy w kol. 7Na DW opisz powód korekty zapisu.

#11 Gość_kasia

Gość_kasia
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2010 - 14:01

dzięki wielkie:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych