Skocz do zawartości

Odpowiedz na pozew o alimenty

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_vippera

Gość_vippera
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2008 - 19:28

29 grudnia mam rosprawe o podwyższenie alimentów.Prawdopodobnie powinnam napisac odpowiec na pozew .Proszę o pomoc ,jak sie do tego zabrać i czy odpowiedz musi być wysłana do Sądu przed rosprawą ,czy może być przedstawiona bezpośrednio na rosprawia ?

#2 Gość_Pereelka

Gość_Pereelka
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2008 - 21:13

To Ty jesteś pozwana o podwyższenie alimentów?
Z autopsji wiem, że mój były mąż nie pisał żadnych odpowiedzi na pozew alimentacyjny. Ja składałam on dostał wezwanie no i przyszedł bądź nie. Jak się nie stawił to alimenty podwyższone były zaocznie.

#3 Gość_vippera

Gość_vippera
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2008 - 00:37

Tak ,ja jestem pozwaną.Dziękuje za odpowiedz.

#4 Gość_krzmaz31

Gość_krzmaz31
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2008 - 13:53

Zgodnie z art. 207 kodeksu postępowanie cywilnego pozwany może, przed pierwszą rozprawą wnieść odpowiedź na pozew. Złożenie tego rodzaju pisma jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem, ale w sprawach zawiłych lub rozrachunkowych przewodniczący może zarządzić przed pierwszą rozprawą wniesienie odpowiedzi na pozew lub także w miarê potrzeby wymianie przez strony dalszych pism przygotowawczych, przy czym oznaczy porządek składania pism, termin, w którym pisma należy złożyć, i okoliczności, które mają być wyjaśnione. Stronę reprezentowaną przez adwokata lub radcę prawnego przewodniczący może zobowiązać do złożenia w wyznaczonym terminie pisma przygotowawczego, w którym strona jest obowiązana do powołania wszystkich twierdzeń, zarzutów i dowodów pod rygorem utraty prawa powoływania ich w toku dalszego postępowania.
Zasadą jest zatem, że pozwany nie musie składać odpowiedzi na pismo, ponieważ sąd i tak wysłucha jego argumentów na rozprawie. Odpowiedź na pozew może mieć istotne znaczenie w sprawie, jeśli pozwany nie stawi się na rozprawę i sąd wyda wyrok zaoczny opierając się na dokumentach złożonych przez strony.

Pismo powinno spełniać wymogi formalne określone w art. 126 § 1 KPC - powinno zawierać:

1)oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, imię i nazwisko lub nazwę stron,

2)oznaczenie rodzaju pisma;

3)osnową wniosku lub oświadczenia oraz dowody na poparcie przytoczonych okoliczności;

4)podpis strony albo jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnikaodpis odpowiedzi na pozew i załączników
Odpowiedź na pozew rozwodowy, to pismo, w którym można ustosunkować się do żądań powoda, czyli osoby, która wniosła pozew. Można uznać, a więc zgodzić się ze wszystkimi lub z częścią żądań, ale można także im zaprzeczyć, podając swoje kontrargumenty.
Od odpowiedzi na pozew nie jest pobierana żadna opłata.
Odpowiedź składa się do sądu, który przysłał pozew przed terminem rozprawy.

Odpowiedż możesz zostawić w biurze podawczym lub przedstawić sadowi bezposrednio przed sprawą. Pamietaj w dwóch egzęplarzach 1sąd 2powódka no i jeden dla siebie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych