Skocz do zawartości

Pomocy...

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-axel

Gość_-praw-axel
  • Goście

Napisano 09 marzec 2007 - 20:07

Witam...Moja sprawa wygląda nastepująco. Place alimenty... mam mega problemy by zobaczyc dzieco musze wydzwaniac, prosic sie, pisac nie raz przekonywac... ogolnie bardzo rzadko widze syna... byla partnerka twierdzi ze nie ma czasu itp tysiace wymowek... ku mojemu calemu zdziwieniu przyszedl pozew o odebranie wladzy rodzicielskiej czym uzasadnia ze groze jej i dziecku i ogolnymi czestymi awanturami... co jest absurdem jak dziecko bardzo rzadko widuje... Moja prosba polega na tym jak napisac odpowiedz na ten pozew co mam w nim napisac bo z prawa jestem naprawde zielony... Bardzo dziekuje Pozdrawiam...dodam ze przeszukałem chyba cały net i nic nie znalazłem a chcialbym sie dowiedziec na ten temat jak najwiecej bo jak narazie nic nie wiem Jeszcze raz bardzo dziekuje...

#2 Gość_-praw-hanka8

Gość_-praw-hanka8
  • Goście

Napisano 10 marzec 2007 - 10:49

dzien dobry :-) wejdz na strone ojcow z trojmiasta tam znajdziesz pomoc :lol: zycze powodzenia

#3 Gość_-praw-regina

Gość_-praw-regina
  • Goście

Napisano 10 marzec 2007 - 11:33

DoSądu......[przepisuje Pan całą główkę jej pozwu]W imieniu własnym wnoszę:1. o oddalenie powództwa w całości,2. o dopuszczenie dowodu z zeznań świadków3. o zasądzenie od powódki na rzecz powoda kosztów procesu według norm przepisanychUzasadnienie[ustosunkowuje się Pan krótko to zarzutów matki i opisuje jak faktycznie wygląda sytuacja, że pozew jest wynikiem tego, że domaga się Pan kontaktów z dzieckiem itp].Co do całej sprawy:Proszę założyć sobie taki prywatny zeszyt kontaktów z synem. Tzn. zapisywać kiedy miało miejsce spotkanie w jakich godzinach i niech matka podpisuje się pod takim zapiskiem. Jeśli odmawia wizyty - zapisywać kiedy miała miejsce odmowa i z jakiego powodu.Jeśli sytuacja z odmawianiem będzie się utrzymywać proszę zawiadomić o tym sąd, który ustanowił te kontakty, wnosząc o ukaranie matki grzywną w myśl art. 1050 kpc.

#4 Gość_-praw-axel

Gość_-praw-axel
  • Goście

Napisano 10 marzec 2007 - 23:03

bardzo dziekuje...a mam jeszcze pytanieponiewaz dobily mnie sluchy...gdy odbiora mi prawa nie ma sie obowiazku placic alimentow...moje pytanie... czy to wogole realne...?pozatym moze mi ktos wytlumaczyc co dokladnie oznacza:"oddalenie powództwa w całości"przepraszam ale jestem mega niezorientowany...

#5 Gość_-praw-regina

Gość_-praw-regina
  • Goście

Napisano 11 marzec 2007 - 09:29

Odebranie praw rodzicielskich nie powoduje ustania obowiązku alimentacyjnego. Oddalenie powództwa w całości to znaczy, że całkowicie nie zgadzasz się z żądaniami matki dziecka.

#6 Gość_-praw-axel

Gość_-praw-axel
  • Goście

Napisano 11 marzec 2007 - 09:50

[quote:933e21b659="Regina"]Odebranie praw rodzicielskich nie powoduje ustania obowiązku alimentacyjnego.[/quote:933e21b659]A czy mialoby jakis wplyw na obnizenie czy cos w tym stylu?ok reszte juz rozumiewiec teraz tylko to napisac Bardzo ale to bardzo dziekuje

#7 Gość_-praw-zor-ro1970

Gość_-praw-zor-ro1970
  • Goście

Napisano 11 marzec 2007 - 15:18

Axel tez jestem ojcem i nikt ne zabierze Ci praw a co do alimentów musisz płacic mzreszta to twoje dziecko ,wiec w taki sposób tez sie niem opiekujesz <jeśli zechesz zapukan na GG 360821

#8 Gość_-praw-axel

Gość_-praw-axel
  • Goście

Napisano 12 marzec 2007 - 01:13

ja chce dawac na moje dziecko jak i chce je widywac...

#9 Gość_-praw-axel

Gość_-praw-axel
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2007 - 10:08

Witam poraz kolejnywiec tak:doszło do rozprawy gdzie sie nie zgodzilem na ograniczenie mi wladzy rodzicielskiej po czym sedzina umowila nas na kolejna rozprawe i wystapila o wywiad srodowiskowyzaraz gdy policja byla u mnie i u bylej kobiety ( nie zony) mineły 4-5 dni przychodzi pismo ze sadu o wycofanie wniosku o ograniczenia wladzy rodzicielskiejteraz mam dac odpowiedz do 14 dni czy sie z tym zgadzamco mam zrobic?

#10 Gość_-praw-iza

Gość_-praw-iza
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2007 - 10:43

Zgodzić się i ewentualnie domagać się zasądzenia od powódki na Pana rzecz kosztów postępowania - o ile jakieś Pan poniósł w związku z tą sprawą.

#11 Gość_-praw-axel

Gość_-praw-axel
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2007 - 13:45

[quote:7e1fb311f0="Iza"]Zgodzić się i ewentualnie domagać się zasądzenia od powódki na Pana rzecz kosztów postępowania - o ile jakieś Pan poniósł w związku z tą sprawą.[/quote:7e1fb311f0]tzn. o kosztach nic nie bylo mowione wiec nie mam pojecia czy ktos bedzie za to placił

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy