Skocz do zawartości

zniesienie obowiazku alimentacyjnego

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-aniulka1976

Gość_-praw-aniulka1976
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 20:02

dziekuje bardzo za pomoc

#2 Gość_-praw-takisobiektoś

Gość_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 20:40

. . . . dnia . . . . . .

Sąd Rejonowy

w . . . .

Wydział Rodzinny i Nieletnich

Powód: . . . . . .

Pozwany: . . . . . . reprezentowany przez ...........
Wartość przedmiotu sporu . . .

Pozew
o uchylenie obowiązku alimentacyjnego

wnoszę o:

1) Uchylenie z dniem . . . . . . roku świadczeń alimentacyjnych w kwocie . . .. . .złotych miesięcznie określonych wyrokiem Sądu Rejonowego w . . . . . . Wydział Rodzinny i Nieletnich z dnia . . . . . . roku, sygnatura akt . . .. . . płatnych przez powoda . . . . . . na rzecz małoletniego pozwanego. . . . . .
2) Wydanie wyroku zaocznego w przypadku nie stawienia się pozwanego na rozprawie
3) Nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności
4) Zasądzenie kosztów procesu według norm przypisanych
5) Przeprowadzenie dowodów wskazanych w uzasadnieniu

Uzasadnienie

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

podpis

#3 Gość_-praw-aniulka1976

Gość_-praw-aniulka1976
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 20:02

witam , mam prosbe czy moze ktos mi pomoc napisac pozew do sadu o zniesienie zasadzonych alimentow,? mam zasadzone alimenta na 2 dzieci maloletnie 10,12 lat, ugoda zawarta w sadzie mam zasadzone alimenta po 170zl na dziecko do rak ojca, ale od 2 lat dzieci sa ze mna i podalam ojca dzieci o alimenta odbyla sie sprawa ale sad odroczyl sprawe poniewaz ja mam zasadzone alimenta i to ja na dzien dzisiejszy powinnam placic dla ojca dzieci wiem ze musze zlozyc wniosek o zniesienie mi obowiazku alimentacyjnego, blagam o pomoc w napisaniu mi tefo pisma :?:

#4 Gość_tato

Gość_tato
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 13:19

Mam podobną sytuację do założycielki wątku, a mianowicie zawarliśmy z byłą żoną ugodę sądową, że będę jej płacił alimenty na 2 dzieci. Teraz sytuacja się zmieniła, dzieci są pod moją opieką i to matka dzieci powinna płacić alimenty do moich rąk. Jak to często bywa nie jest do tego chętna.Mam w związku z tym pytanie, czy najpierw muszę wnieść pozew o zniesienie obowiązku alimentacyjnego (była sądownie zawarta ugoda) a dopiero później o zasądzenie od niej alimentów, czy mogę od razu wnieść pozew o zasądzenie alimentów. Słyszałem, że sprawy o zniesienie obowiązku alimentacyjnego trochę się ślimaczą i stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 14:12

Mam podobną sytuację do założycielki wątku, a mianowicie zawarliśmy z byłą żoną ugodę sądową, że będę jej płacił alimenty na 2 dzieci. Teraz sytuacja się zmieniła, dzieci są pod moją opieką i to matka dzieci powinna płacić alimenty do moich rąk. Jak to często bywa nie jest do tego chętna.Mam w związku z tym pytanie, czy najpierw muszę wnieść pozew o zniesienie obowiązku alimentacyjnego (była sądownie zawarta ugoda) a dopiero później o zasądzenie od niej alimentów, czy mogę od razu wnieść pozew o zasądzenie alimentów. Słyszałem, że sprawy o zniesienie obowiązku alimentacyjnego trochę się ślimaczą i stąd moje pytanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pismo już pan ma. Powyżej.

Niezależnie może Pan wnieść o alimenty, wniosek jest zwolniony z kosztów. Jeżeli sąd będzie miał z tym problem to najwyżej zawiesi sprawę o alimenty do czasu zniesienia z Pana obowiązku ale wątpię tu przecież chodzi o potrzeby małoletnich.

We wniosku o alimenty może Pan wnieść o zabezpieczenie powództwa na czas postępowania (będzie dostawał Pan cześć kwoty wskazanej we wniosku już w trakcie procesu, im wyższe zabezpieczenie tym lepiej dla Pana, kwota w wyroku nie może być mniejsza od kwoty zabezpieczenia)

Alimentów może Pan żądać do trzech lat wstecz. We wniosku proszę podać datę dnia w którym przejął Pan opiekę nad dziećmi (lub kilka dni po). Może się uda.

Może warto by się zastanowić czy wystąpić o zwrot pieniędzy które żona dostawała od Pana na dzieci gdy dzieci już były z Panem o ile sytuacja taka miała miejsce i ma Pan to udokumentowane. (jeżeli ma Pan komornika to od razu wnosić o zwrot kosztów poniesionych z tego tytułu o ile pamiętam około 15% od zasądzonej kwoty).

#6 Gość_tato

Gość_tato
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 14:47

Bardzo dziękuję za cenne informacje i wskazówki. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych