Skocz do zawartości

Fundusz i alimenty uzyskiwane wczesniej

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 17 marzec 2012 - 08:52

Dzien dobry do dochodu z ktorego wylicza sie czy należą sie alimenty z ,,urzedu,, wlicza sie kwoty wpłacane przez dłużnika np. niepełne alimenty ,czy ktoś sie orientuje jak to jest z alimentami otrzymywanymi z funduszu np.kobieta zarabia 1400 i dostaje 500zl. alimentów z funduszu ma wiec 1900, czy w nastepnym roku policzą jej ze dochod wynosił 1900 ?

#2 Gość_zniecierpliwiony

Gość_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 17 marzec 2012 - 09:19

Dzien dobry do dochodu z ktorego wylicza sie czy należą sie alimenty z ,,urzedu,, wlicza sie kwoty wpłacane przez dłużnika np. niepełne alimenty ,czy ktoś sie orientuje jak to jest z alimentami otrzymywanymi z funduszu np.kobieta zarabia 1400 i dostaje 500zl. alimentów z funduszu ma wiec 1900, czy w nastepnym roku policzą jej ze dochod wynosił 1900 ?

Alimenty nie są wliczane do dochodu rodzica.Natomiast wlicza się alimenty częściowe do alimentów przekazywanych z FA .Tą różnicę trzeba oddać .A najlepiej jej nie pobierać.

#3 Gość_-praw-bozenad7

Gość_-praw-bozenad7
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2013 - 09:21

Niestety alimenty wliczają do dochodu rodziny nawet jak sie ich już nie dostaje .Fundusz bierze pod uwagę dochody sprzed 2 lat [ w 2011 brali dochody z 2009 ] Wliczyli mi alim,enty ,których już od wielu miesięcy nie otrzymywałam odwoływałam sie nawet do Ministerstwa Pracy i Polityki ....na początku byli zdziwieni ze przy tak małych zarobkach nie dostałam alimentów z Funduszu ale potem sie doszkolili i odpowiedz była ze ,, ustawodawca nie przewidział alimentów jako dochód utracony chyba ze ojciec dziecka nie żyje w związku z tym alimenty otrzymywane wcześniej sa wliczane do dochodu rodziny ,,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy