Skocz do zawartości


dodatek za pracę w nocy - zmiana czasu na letni


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_ale

Gość_ale
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 11:31

W związku ze zmianą czasu na letni i skróceniem pracy w porze nocnej o 1 godz.pracownikowi wypłacamy dodatek za prace w porze nocnej(20%stawki godzinowej za każdą godzinę pracy w porze nocnej art.151,8 Kp)za 8 czy za 7 godzin

#2 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 11:40

A ile godzin pracował w nocy???? ;))

#3 Gość_ale

Gość_ale
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 13:42

Normalnie, Kodeksowo art.151,7Kp, praca między 21,00 a 7,00 obejmuje 8 godzin pracy w porze nocnej. A nasz pracownik pracuje od 22,00 do 6,00 tj dokładnie 8 godzin, a w noc zmiany czasu na letni - 7 godzin.

#4 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 14:06

Skoro pracował , świadczył pracę przez 7 godzin to płacisz mu 7 godzin."...osobie, której praca rozpoczęła się 29 marca (w sobotę) o godz. 22.00, a zakończyła 30 marca (w niedzielę) o godz. 6.00, należy w karcie wpisać 7 godzin. Jednakże - aby uniknąć uwag inspektora pracy, warto też w jakiś sposób odnotować brakującą godzinę (np. wpisując w ewidencji: 7 + 1) w przypadku podstawowego systemu czasu pracy.

#5 Gość_Mirasek

Gość_Mirasek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 14:09

Oczywiście mówimy tu o DODATKU za pracę w porze nocnej.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy