Skocz do zawartości

skuteczne wniesienie sprzeciwu

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2011 - 23:46

podam na przykładzie:
postanowienie
sad rejonowy w.......................................po roznaniu na posiedzeniu niejawnym w elektronicznym postepowaniu upominawczym z powództwa................................przeciwko(tu moje dane)
o zapłate
postanawia
1.stwierdzic skuteczne wniesienie sprzeciwu i utrate mocy nakazu zapłaty w całosci
2.przekazac rozpoznanie sprawy do sadu w mojej miejscowosci
uzasadnienie
w dniu.....powód złozył do sadu.....pozew w elektronicznym postepowaniu upominawczym w nastepstwie czego wydano przeciwko pozwanemu w dniu....nakaz zapłaty
pozwany w dniu.......sutecznie złozył sprzeciw co zgodnie z art.505[36]&1k.p.c
spowodowało utrate przez nakaz zapłaty mocy w całosci i skutkuje przekazaniem sprawy do rozpoznania sadowi własciwosci ogólnej pozwanego
z tych powodów orzeczono jak na wstepie

mam pytanie co to oznacza z tego co mi wiadomo wyrok sie uprawomocnił 22-12-2010,tylko co dale????

#2 Guest_-praw-krzysztofn

Guest_-praw-krzysztofn
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2011 - 00:16

witam,

oznacza to, że sprawa zostanie przekazana do sądu właściwości ogólnej celem rozpoznania jej w postępowaniu zwyczajnym; czyli sprawa nadal w toku;

pozdrawiam,

#3 Guest_-praw-caprio71

Guest_-praw-caprio71
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2011 - 00:28

no tak ,tylko skoro sprzeciw był skuteczny to mimo to nie ma gwarancji ze nie bedzie trzeba płacic?

#4 Guest_nie-ziemski

Guest_nie-ziemski
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2011 - 00:03

Sprzeciw oznacza tylko tyle, że pozwany nie zgadza się z wyrokiem, i złożył stosowne pismo, a to nie oznacza bynajmniej, że sąd zmienił opinię w sprawie, tylko przekazał do rozpatrzenia ponownie, tym razem przez sąd rejonowy. Znam tę procedurę,bo aktualnie mam osobiście podobny przypadek.

#5 Guest_ws1301

Guest_ws1301
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2011 - 15:20

Witam!
mam podobną sytuację, i chciałabym prosić jeżeli masz wzór sprzeciwu do sądu, jak możesz to wyślij na e- maila ws1301@op.pl

#6 Guest_-praw-maxwell61

Guest_-praw-maxwell61
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2011 - 23:34

wzory są na odpowiednich formularzach. Przykłady znajdziesz w google.

#7 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 22 maj 2013 - 23:08

Witam wszystkich zainteresowanych i załamanych otrzymaniem pisma z esądu lub komornika o nakazie zapłaty w sprawie złożonej przez PROKURA NSFIZ.
W kwietniu przy wypłacie wynagrodzenia dowiedziałam się o 2 sprawach skierowanych do e sądu w Lublinie i nakazie zapłaty za długi z 2004 i 2005 roku. W jednej sprawie już miałam zajęcie komornicze, doznałam szoku. Nie będę wdawała się w szczegóły swojej sprawy ale POLECAM z całego serca wszystkim w podobnej sytuacji, pomoc która oferuje Pan Mateusz Płudowski z www.skutecznysprzeciw.pl Skonstatował się ze mną po wypełnieniu formularza na stronie www.skutecznysprzeciw.pl pod koniec kwietnia a 15 maja zostały skierowane dwa sprzeciwy do e-sądu w moich sprawach. Oferuje bardzo rzetelną i profesjonalną pomoc, podchodzi do całej sytuacji po ludzku a nie przez pryzmat przepisów i pieniędzy, wyjaśnia każdy etap zajęcia się sprawą, co zrobi w jaki sposób zajmie się sprawą i do tego za niewielkie pieniądze, biorąc pod uwagę opłaty jakich oczekują inni prawnicy w podobnych sytuacjach. Spotkałam wielu ludzi na swojej drodze ale takiego człowieka i jednocześnie prawnika naprawdę bardzo rzadko spotyka się w życiu. Naprawdę polecam usługi tego Pana. Jeśli nie wiesz co zrobić gdy w najmniej oczekiwanym momencie wracają do ciebie "duchy z przeszłości" i chcesz załatwić sprawę szybko, solidnie i w rozsądnej cenie, musisz wejść na stronę www.skutecznysprzeciw.pl. NIe jestem osobą "podstawioną" do robienia reklamy temu Panu; naprawdę mi pomógł, zadłużenie wynosiło -ponad 3 tys, a firma PROKURA NSFIZ wraz z odsetkami jakie naliczyła firma Grupa KRUK S.A. musiałabym spłacić ponad 15 tysięcy. Dzięki temu Panu mogę spać spokojnie. Nie jestem dumna, że nie spłaciłam tych kredytów, po prostu życie czasem tak się komplikuje że nie jesteśmy w stanie wypełnić swoich zobowiązań nie rzadko z nie swojej winy. Nie będę zresztą się tłumaczyła, po prostu pragnę podpowiedzieć osobom w podobnej sytuacji gdzie szukać pomocy a Pan Mateusz Płudowski jest nieoceniony.
Pozdrawiam

#8 Guest_joanna

Guest_joanna
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 22:41

Ja również polecam usługi Pana Mateusza Płudowskiego,to wspaniały prawnik,miły,konkretny z dużą wiedzą ,umiejący słuchać i dobrze doradzić.
Ja też byłam w sytuacji bez wyjścia ,przez przypadek natrafiłam na jego stronę w internecie/www.skutecznysprzeciw.pl / i nie żaluje,pomógł mi bardzo i bardzo skutecznie za drobną opłatą.
To wspaniały młody człowiek z pasją do prawa.
Zyczę Panu Mateuszowi aby nigdy się nie zmienił bo w dzisiejszych czasach mało jest uczciwych prawników.
pozdrawiam
Joanna

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 14:42

Wszystkich załamanych, złamanych, zszokowanych i przerażonych otrzymaniem pisma od komornika, który wzywa do zapłacenia nieokreślonego długu, który okazuje się być przedawnionym, a o którego istnieniu nie wiedzieliśmy z rożnych przyczyn (w moim przypadku nikt mnie o swoich roszczeniach nie powiadamiał, a nadto zmieniłem miejsce zamieszkania i od wielu lat mój adres
był nieaktualny)gorąco polecam pomoc Pana Mateusza Płudowskiego i jego kontakt@skutecznysprzeciw.pl. To wspaniały człowiek, genialny prawnik i organizator pracy. Od momentu zwrócenia się do Pana Płudowskiego i mojego "wołania o pomoc" - a byłem bliski zawału, kiedy otrzymałem pismo od komornika - wszystko potoczyło się błyskawicznie. Uzyskałem wszystkie możliwe informacje, co mam robić w sprawie i natychmiast zostałem otoczony pełną opieką prawną. Koszt takiej pomocy niewielki i nie dotyka nas bezpośrednio. Ten kto nie doświadczył działań komorniczych nigdy nie zrozumie co się czuje w takiej chwili, tym bardziej, że o istnieniu jakiegokolwiek długu nic nie wiedziałem. I oto www.skutecznysprzeciw.pl przywrócił mi wiarę, że jednak prawo istnieje. Tylko uwierzcie mi trzeba wiedzieć jak poruszać się w tej materii i tu kontakt z Panem Mateuszem Płudowskim, który jest - wyjątkowo kompetentny i ogromnie życzliwy ludziom - oraz współpracujących z nim prawników - przywraca człowiekowi chęć do życia. Tak więc jeśli nagle Wasze życie się wali (ja jestem po chemioterapiach) i brakuje pieniędzy na leki, bo konto zablokował komornik, jeśli "nieznane roszczenia pieniężne pukają do Waszych drzwi i portfeli" niszcząc Wasz spokój stuknijcie w klawiaturę, bądź wykonajcie telefon do Pana Płudowskiego. On przez cały czas sprawy jest dostępny zarówno mailowo jak i telefonicznie i znowu życie nabierze barw. Nie mogłem uwierzyć w swoje szczęście, kiedy moja sprawa zakończyła się dla mnie sukcesem. Oby takich pasjonatów prawa, którzy pracują z takim oddaniem było jak najwięcej.
To wizytówka polskiej palestry. Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc Panu Płudowskiemu i życzę mu, by nigdy się nie zmieniał. I chcę by wiedział, że zwykli, szarzy ludzie doceniają jego pracę i starania.
Gorąco polecam usługi tego Prawnika - przez dużą literę "P" - wszystkim, którym wali się świat, przez jakieś finansowe zaległości z przeszłości, a których sprawa znajduje swój finał przed e-sądem w Lublinie. Ja o istnieniu, takiego sądu nawet nie wiedziałem. Bogdan Sępowski z Warszawy

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2015 - 15:13

Witam wszystkich zainteresowanych i załamanych otrzymaniem pisma z esądu lub komornika o nakazie zapłaty w sprawie złożonej przez PROKURA NSFIZ.
W kwietniu przy wypłacie wynagrodzenia dowiedziałam się o 2 sprawach skierowanych do e sądu w Lublinie i nakazie zapłaty za długi z 2004 i 2005 roku. W jednej sprawie już miałam zajęcie komornicze, doznałam szoku. Nie będę wdawała się w szczegóły swojej sprawy ale POLECAM z całego serca wszystkim w podobnej sytuacji, pomoc która oferuje Pan Mateusz Płudowski z www.skutecznysprzeciw.pl Skonstatował się ze mną po wypełnieniu formularza na stronie www.skutecznysprzeciw.pl pod koniec kwietnia a 15 maja zostały skierowane dwa sprzeciwy do e-sądu w moich sprawach. Oferuje bardzo rzetelną i profesjonalną pomoc, podchodzi do całej sytuacji po ludzku a nie przez pryzmat przepisów i pieniędzy, wyjaśnia każdy etap zajęcia się sprawą, co zrobi w jaki sposób zajmie się sprawą i do tego za niewielkie pieniądze, biorąc pod uwagę opłaty jakich oczekują inni prawnicy w podobnych sytuacjach. Spotkałam wielu ludzi na swojej drodze ale takiego człowieka i jednocześnie prawnika naprawdę bardzo rzadko spotyka się w życiu. Naprawdę polecam usługi tego Pana. Jeśli nie wiesz co zrobić gdy w najmniej oczekiwanym momencie wracają do ciebie "duchy z przeszłości" i chcesz załatwić sprawę szybko, solidnie i w rozsądnej cenie, musisz wejść na stronę www.skutecznysprzeciw.pl. NIe jestem osobą "podstawioną" do robienia reklamy temu Panu; naprawdę mi pomógł, zadłużenie wynosiło -ponad 3 tys, a firma PROKURA NSFIZ wraz z odsetkami jakie naliczyła firma Grupa KRUK S.A. musiałabym spłacić ponad 15 tysięcy. Dzięki temu Panu mogę spać spokojnie. Nie jestem dumna, że nie spłaciłam tych kredytów, po prostu życie czasem tak się komplikuje że nie jesteśmy w stanie wypełnić swoich zobowiązań nie rzadko z nie swojej winy. Nie będę zresztą się tłumaczyła, po prostu pragnę podpowiedzieć osobom w podobnej sytuacji gdzie szukać pomocy a Pan Mateusz Płudowski jest nieoceniony.
Pozdrawiam

Parę osób napisało o www.skutecznysprzeciw.pl - ja również byłam w takiej sytuacji - windykacja komornicza na dane nieaktualne do tego dług przedawniony. p. Mateusz mi pomógł. Bez opłat - w ramach kosztów zastępstwa procesowego. Co więcej pomógł odzyskać pieniądze. Sprawa zajęła około 9  miesięcy ale skończyła się pozytywnie. Prawnik - a uczciwy ;-) Sprawa dotyczyła Credit Agricole - i była już po windykacji komorniczej. Jeśli ktoś będzie miał taki syf na głowie - Polecam www.skutecznysprzeciw.pl. 

#11 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 13 listopad 2016 - 11:59

Z cała odpowiedzialnością polecam Kancelarię Prawną Pana Mateusza Płudowskiego z Wrocławia.

Miałam problem z przedawnionym zadłużeniem. Sąd wydał nakaż zapłaty w postępowaniu upominawczym. W internecie trafiłam na stronę Super Prawnika - Pana Mateusza Płudowskiego.  Po wypełnieniu formularza kontaktowego Pan Mateusz oddzwonił i napisał mejla z prośbą o przesłanie wszystkich dokumentów. Po otrzymaniu Pan M. Płudowski napisał skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty -  firma windykacyjna wycofała pozew z sądu. Pan Mateusz Płudowski jest nieocenionym pasjonatem prawa . Życzę Panu Mateuszowi Dalszych sukcesów w życiu zawodowym. Wszystkim z Państwa, którzy są w sytuacji bez wyjścia polecam usługi oferowane przez Pana Mateusza Płudowskiego. Wioletta z Piły

#12 Valentyna

Valentyna

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 10:28

Kiedy dwa lata temu po raz pierwszy skorzystałam z pomocy prawnej pana Mateusza Płudowskiego, byłam tak bardzo załamana, że nie umiałabym pewnie tego dokładnie opisać. Myślę, że każdy, kto znajduje się lub znajdywał w podobnych okolicznościach, dobrze mnie rozumie: komornicy, zajęcie wynagrodzenia, konta bankowego, wstyd przed ludźmi w pracy i sąsiadami, którzy zawsze o wszystkim w jakiś sposób się dowiadują. Cóż, po szoku i desperacji nastąpiła ulga a wraz z nią - zapomnienie. Zapomniałam również o tym, żeby w jakiś sposób podziękować Panu Mateuszowi za pomoc (szczególnie, że za swoje usługi wziął wręcz symboliczną kwotę), nie miałam jakoś czasu na to, żeby przynajmniej na forum internetowym napisać parę słów o tym, jak profesjonalnie podchodzi do swojej pracy, jak życzliwie odniósł się do mnie i moich problemów, jak na każdym etapie informował mnie o stanie spraw... Nie zrobiłam nic. Nie pomyślałam również o ludziach, którzy z różnych powodów życiowych okazali się w pułapce długów, a którym swoją opinią mogłabym pomóc znaleźć rzetelną i sprawdzoną osobę.

Kiedy niedawno wypłynęła kolejna sprawa sprzed prawie 10 lat, od razu wiedziałam, że skorzystam z pomocy tego prawnika. Pamiętał mnie. I ponownie pomógł. Dziękuję. Polecam z całego serca i pozdrawiam. 

#13 Guest_takwłaśnie

Guest_takwłaśnie
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 10:42

Pan Mateusz Płudowski robi sobie ewidentnie ANTYreklamę. Żenua...

#14 wanda172

wanda172

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 15:50

Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych