Skocz do zawartości

Ugoda sadowa (podzial majatku)

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 18 luty 2008 - 18:08

CYTATNie ma w tej ugodzie nic o lokalu zastepczym czy eksmisji w razie jak nie opusci mieszkania w wyznaczonym terminie
Bo takie ustalenie nie mogło się znaleźć w ugodzie. Prawo do lokalu socjalnego nie było bowiem przedmiotem tego postępowania, nie mówiąc już o tym, że w ugodzie strony nie mogą między sobą decydować o istnieniu takiego prawa.

Co do kwoty wskazanej w ugodzie - cóż - jeśli coś było nie tak było trzeba kwestionować to przed podpisaniem. Sąd przecież najpierw odczytuje treść ugody, potem daje do podpisania (i tu strona jeszcze raz może zapoznać się z jej treścią). Teraz kwestionowanie ustalonej wartości spłaty jest niedopuszczalne.

Jeśli mąż sam sie nie wyprowadzi - trzeba będzie go eksmitować.

#2 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 18 luty 2008 - 18:08

Odebralam z sadu ugode w sprawie podzialu majatku
Mieszkanie zostalo mi przyznane i sad zasadzil splate dla bylego meza
ale ta kwota jest niezrozumiala dla mnie
mam zasadzona do zaplaty kwote, ktora nie odpowiada polowie wartosci mieszkania
jest to kwota wyzsza
Jak te koszty wygladaja przy ugodowym podziale majatku? co wchodzi w te koszty?
Czy nie dzieli sie tego 50/50
Natomiast byly maz ma "opuscic, oproznic i wydac na rzecz wnioskodawczyni lokal mieszlalny i tu podane jest w jakim terminie xx xx na jaki sie zgodzilam
Nie ma w tej ugodzie nic o lokalu zastepczym czy eksmisji w razie jak nie opusci mieszkania w wyznaczonym terminie
Co dalej bede mogla zrobic jak mieszkanie bedzie juz moja wlasnoscia i dzieci bo zlozylam wniosek o wykup tego mieszkania.
Co dalej mam robic w tej sytuacji?
Czy moge z tym wyrokiem isc do urzedu
i sama zlozyc wniosek aby mu szukali mieszkania? Czy dopiero jak minie termin do wyprowadzki?
Jak zwykle bardzo bede wdzieczna za odpowiedz
pozdrawiam

#3 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 21 luty 2008 - 21:51

Wykup na własność nic nie zmienia w tej sytuacji.

Co do możliwości przyznania przez gminę lokalu to po pierwsze wszystko zależy od tego jak gmina wygląda co do wolnych lokali (zapewne jak w całej Polsce - czyli źle) oraz od tego czy mąż spełnia kryteria ze stosownej uchwały rady gminy co do warunków przyznawania lokali socjalnych i komunalnych.

#4 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 21 luty 2008 - 16:27

Dziekuje za w/w odpowiedz
CYTATMoże Pani z odpisem ugody sądowej opatrzonej klazulą wykonalności udać się do urzędu gminy i wnosić o wyznaczenie lokalu dla męża, do którego mogłaby Pani przeprowadzić jego eksmisję.

A jak ma to sie do osob, ktore sa na emeryturze pomostowej? Czy ustawa przewiduje dla takich osob zabezpieczenie lokali?
czy wtedy jest wieksza szansa na lokal od gminy..
moglby ex pracowac ale nie pracuje juz kilka lat, pewnie bedzie czekal az osiagnie wiek emerytalny :-( widze, ze nic nie robi w sprawie aby sie wyprowadziac
Czy w przypadku wykupu tego mieszkania na wlasnosciowe to cos zmieni..jakie bede miala prawa wzgledem bylego? czy bede go mogla wtedy wymeldowac?

#5 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 20 luty 2008 - 17:42

Może Pani z odpisem ugody sądowej opatrzonej klazulą wykonalności udać się do urzędu gminy i wnosić o wyznaczenie lokalu dla męża, do którego mogłaby Pani przeprowadzić jego eksmisję. Oczywiście gmina odpowie, że obecnie nie ma takiego lokalu ;-) . I w zasadzie tyle. Skoro nie ma orzeczonego prawa do lokalu socjalnego to nawet nie ma jak naciskać na gminę.

W ostateczności przyjdzie wynająć pomieszczenie zastępcze o niskim standardzie (ale takim, aby odpowiadało wymaganiom z kpc) i tak w razie czego przeprowadzić eksmisję męża.

#6 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 20 luty 2008 - 15:37

DZIEKUJE :-> Bardzo dziekuje P.Adminie-Łukasz jest Pan "kochany" ;-)
Jestem bardzo wdzieczna, ze moge zawsze liczyc na pomoc w ramach tego forum
CYTAToproznic i wydac na rzecz wnioskodawczyni lokal mieszlalny
tak dokladnie jest napisane

Co moge jeszcze zrobic w tej sprawie
czy sama mam sie starac i pisac go Urzedu Miasta w miedzyczasie o lokal dla niego aby w razie czego komornik mial gdzie eksmitowac jesli w terminie jednego roku sie nie wyprowadzi ( bo taki ma termin z data)
Jak dalej postepowac?
Jaka kolejnosc musi byc zachowana aby zabezpieczyc sie w razie biernosci bylego meza
z gory dziekuje

#7 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 19 luty 2008 - 23:34

Jeśli ma Pani dokładnie taki zapis w ugodzie: opuscic, oproznic i wydac na rzecz wnioskodawczyni lokal mieszlalny

to występuje Pani o klazulę i do komornika. Nie trzeba wówczas osobnego pozwu o eksmisję.

#8 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 19 luty 2008 - 11:00

Jak zwykle bardzo dziekuje za odpowiedz
CYTATSąd przecież najpierw odczytuje treść ugody, potem daje do podpisania
w tym wypadku to teroria sobie praktyka sobie
nawet nie chce mi sie opisywac tej calej sytuacji jak to wygladalo w sadzie :-(
CYTATJeśli mąż sam sie nie wyprowadzi - trzeba będzie go eksmitować.
wiec jak to po koleji wyglada
tz., ze trzeba znow wniesc sprawe osobno o eksmisje sadowa
tylko kiedy
czy musze czekac ten okreslony czas jaki ma na opuszczenie lokalu az mnie termin czy w miedzyczasie
czy wystarczy juz tylko pozniej klauzula do tej ugody, gdzie jest napisane j.n.
CYTATopuscic, oproznic i wydac na rzecz wnioskodawczyni lokal mieszlalny
nie wiem co dalej robic w tej sytuacji boje sie, zeby to znow nie odwlekalo sie w czasie
pozdrawiam

#9 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 24 luty 2008 - 10:21

Komu gmina powinna przyznać lokal socjalny powinno wynikać ze stosownej uchwały rady gminy. Nie mamy dostępu do tego aktu więc trudno wypowiadać się na temat tego czy osoba na emeryturze pomostowej otrzyma takie prawo.

#10 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 23 luty 2008 - 21:12

Dziekuje bardzo Panie Adminie-Lukasz :->
nie brzmi to optymistycznie, taka prawda z tymi lokalami.U nas tez nie jest rozowo
Ponoc gminy maja dotacje na te cele z budzetu miasta
Wobec powyzszego czy moze gmina dac lokal tymczasowy?
moze o to bedzie sie latwiej starac jak lokal socjalny
czy takie lokum przysluguje osobom na emeryturze pomostowej?

#11 Gość_rafal

Gość_rafal
  • Goście

Napisano 22 listopad 2013 - 11:00

Witam.kilka dni temu doszlo do ugody co do podzialu majatku.w ugodzie zawarte sa pkt. ktore po przemysleniu nie sa dla mnie zbyt zadowalajace.czy odwolanie sie od tego rodzaju ugody niesie za sa=oba skutki prawne?czy jeszcze moge cos zrobic w tym kierunku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy