Skocz do zawartości

Nakaz zapłaty z sądu za mandat ztm

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-krzychu674

Gość_-praw-krzychu674
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 13:54

Mam wielka prosbe wlasnie dostalem nakaz zaplaty z sadu za niezaplacony bilet ztm minoł rok i chce napisac zarzut przedawnienia a nie wiem jak to sie pisze czy moglby ktos odpowiedziec jak to sie pisze ?? a i jeszcxze jedno na kopii pozwu jaki zostal złożony przez ztm do sadu nie widać daty wplyniecia tegoz pozwu a jest na to specjalna rubryka wiec czy mam sie wogole takim nakazem przejmowac?? przedewszystki jednak chce wiedziec jak sie pisze sprzeciw od nakazu zaplaty w takiej sprawie podnaszac zarzut przedawnienia .prosba o jak najszybsza odpowiedz.

#2 Gość_-praw-rumcajsnowy

Gość_-praw-rumcajsnowy
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 14:59

a skąd pomysł, że roszczenie ZTM się przedawniło?

#3 Gość_-praw-krzychu674

Gość_-praw-krzychu674
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 15:19

ja prosze tylko jak napisac takie pismo a pomysl ze ze sie przedawnilo to stad ze mandat dostalem 10 kwietnia 2009 roku a wyrok sadu jest z 29 kwietnia 2010 roku a na kopi pozwu nie ma daty wplyniecia pozwu na co jest rubryka i pieczatki sadu tez brakuje wiec nie wiem kiedy zlozyli pozew ale wole napisac taki zarzut przeawniwnia zeby zyskac chociarz na chwili czasu.wiec prosze tylko o wiedze jak pisac takie pismo bo mam malo czasu na to.z gory dziekuje.

#4 Gość_-praw-kempi82

Gość_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 15:53

Proszę sobie w Google wpisać : sprzeciw od nakazu zapłaty. Na pewno Pan znajdzie, chyba, że ja mam inne Google
Jednak na Pana miejscu upewniłbym się, czy faktycznie roszczenie się przedawniło, tzn. zadzwonił do sekretariatu wydziału cywilnego w tym sądzie i zapytał, kiedy pozew wpłynął. Gra na zwłokę może okazać się dla Pana jeszcze bardziej kosztowna, bo przegrywając sprawę, zostanie Pan obciążony kosztami procesu.

#5 Gość_-praw-jery

Gość_-praw-jery
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 16:02

...sorki za wtrącanie się ale gościu może mieć rację.. ..ktoś olał procedury i podpisy - powinien wszystko sprawdzić... Pozdrawiam

#6 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 16:05

Dosyć często przewija się ten wątek na forum więc mogę polecić np
http://forum.prawnik...zde-t47724.html
CYTATArt. 778. Roszczenia z umowy przewozu osób przedawniają się z upływem roku od dnia wykonania przewozu, a gdy przewóz nie został wykonany - od dnia, kiedy miał być wykonany.

Ale to tylko w sytuacji gdy nie został wydany tytuł egzekucyjny przez sąd (np. nakaz zapłaty). W takim bowiem wypadku okres przedawnienia wynosi 10 lat.
W Pana wypadku nie ma przedawnienia, ponieważ dostał Pan sądowy nakaz zapłaty, który jest z 29 kwietnia 2010 roku .
Pozostaje jedynie zapłacić bądź napisać pismo , aby sąd przychylił się do rozłożenia np. na dwie raty w związku z trudną sytuacja finansową tę należność .
Tak wg. mnie będzie najrozsądniej, ponieważ jak już ten nakaz przejmie komornik to ja widzę to cieniutko... dodatkowe koszty, odsetki itp.

#7 Gość_-praw-krzychu674

Gość_-praw-krzychu674
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 16:50

CYTAT(jery @ 10.06.2010, 15:02) ...sorki za wtrącanie się ale gościu może mieć rację.. ..ktoś olał procedury i podpisy - powinien wszystko sprawdzić... Pozdrawiam
bardzo dziekje za jedna przchylna odpowiedz poniewaz oi to ptrafia sie czepiac o to zapomnialem dzien wczesniej naldowac karte a odpisy maja w d*pie.
wiec teraz pytanie do wszystkich co zrobic jesli na kopi pozwu a raczej jego specjalnym druczku brak jest daty wplyniecia pozwu w rubryce na tyo przeznaczonej
i jedna sprawa ja szukalem w google jak sie pisze takie pisma i nie moglem narazie znalezc inaczej bym sie tu nie prosil a zalezy mi na czasie bo jutyro wyjezdzam i chce jutro zlozyc pozniej nie bede mial czasu .wuiec blagam jaks uprzejma osobe niech mi napisze jakis krotki wzor tego zarzutu przedawnienia ,bo jak narazie to znajduje takie odpowiedzi i rady poszukaj se w google to nie jest uprzejma odpowieedz bo jak wpisuje w google to tylko takie odzywki wszystkim pisza wiec blagam na kolanach o pomoc.

#8 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 17:00

Wydaje mi sie, ze moja rada jest warta rozważenia
ale skoro Pan nalega to bardzo proszę
Zarzuty od nakazu zapłaty pisze się na specjalnym formularzu "SP" jesli ten nakaz zaplaty dostał Pan też na urzędowym formularzu pozwu "P"
Znajdzie Pqan tu-Formularze postepowanie cywilne-Formularz sprzeciwu /zarzutów (SP)
http://pozwy.wieszja...i-wnioskow.html

#9 Gość_-praw-krzychu674

Gość_-praw-krzychu674
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 17:26

Dziekuje o to mi chodzilo od samego poczatku ale nasuwa sie caly czas jedno pytanie czy prawidlowym jest ze na podobnym druku tyle ze pozwaniowym nie jest wpisana data wplyniecia tegoz pozwu i czy poprostu moglbym zarzucic nieprawidlowosc wypelnienia tego druku i ostatnie pytanie czy wypelniajac formularz powinienem zaznaczyc ze jest to ZARZUTY OD NAKAZU ZAPŁATY czy SPRZECIW OD NAKAZU ZAPŁATY tylko o to chce jeszcze odpowiedz i nie zawracam juz glowy z gory dziekuje.

#10 Gość_-praw-krzychu674

Gość_-praw-krzychu674
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 19:06

a czy komornik po uplywie tego trminu 2 tygodni nakazu zapłaty przychodzi od razu czy najpierw jakies pismo z sadu przychodzi.

#11 Gość_-praw-kempi82

Gość_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 19:08

Trzeba było zacząć od tego, że pozew był wniesiony na formularzu to i wyjaśnienie byłoby inne. A otrzymał Pan nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, czy nakazowym? Jeżeli w nakazowym to zarzuty, jeżeli w upominawczym- sprzeciw. Co do nieprawidłowości wypełnienia pozwu to bez wizyty w sądzie nie będzie miał Pan pewności, czy pozew wypełniono właściwie, czy nie.
Komornik podejmuje czynności dopiero po otrzymaniu od powoda wyroku sądu z nadaną mu klauzulą wykonalności.

#12 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 19:09

Warto pamiętać również, iż zgodnie z prawem jest to pismo podlegające opłacie.
Opłata za sprzeciw wynosi ¾ opłaty podstawowej
Oblicza się ją w następujący sposób. Wartość przedmiotu sporu mnoży się przez 5% a następnie mnoży przez ¾
To co Pan powinien znaczyć w formularzu to ja nie podpowiem. Zależy od Pana co Pan chce zrobić?
Wnieść zarzuty do nakazu zapłaty, złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty czy zaskarża Pan w części czy całości? Ta decyzja należy do Pana
inf.pochodzi z sr.gov.pl
CYTATNa każdym piśmie bezpośrednio wpływającym do Biura Podawczego zamieszcza się adnotację zawierającą nazwę Sądu, datę i godzinę wpływu pisma, liczbę załączników i podpis przyjmującego pismo. Na żądanie osoby wnoszącej pismo pracownik Biura Podawczego poświadcza jego przyjęcie na kopii pisma lub w książce doręczeń.

Wszelkie pisma i przesyłki z Sądu Rejonowego wysyłane są przez Biuro Podawcze. Pisma wysyłane przez Sąd doręcza się adresatowi za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. W pismach wysyłanych z sekretariatów oprócz nazwy Sądu podaje się sygnaturę akt, datę podpisania pisma, stanowisko służbowe oraz imię i nazwisko podpisującego. W odpowiedzi na otrzymane pismo uczestnicy postępowania winni powoływać się w piśmie na datę i sygnaturę pisma, którego odpowiedź dotyczy.
Tyle z mojej strony

#13 Gość_-praw-krzychu674

Gość_-praw-krzychu674
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 20:16

znaczy ja chce napisac zarzut przedawnienia to znaczy ze mam zaznaczyc zarzut od nakazu zaplaty tak??

#14 Gość_-praw-kempi82

Gość_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2010 - 20:25

Jeżeli nakaz zapłaty został wydany w postępowaniu nakazowym to środek odwoławczy od tego pisma nosi nazwę zarzutu i w tym piśmie może Pan podnieść zarzut przedawnienia. Wiem, że brzmi to jak masło maślane z masła zbudowane Jeżeli nakaz wydano w postępowaniu upominawczym to środkiem odwoławczym jest sprzeciw i również w nim podnosi Pan zarzut przedawnienia.

#15 Gość_Patricia4220

Gość_Patricia4220
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2010 - 21:04

Po krótce chciałabym strescic moja historie i będe na prawade wdzięczna gdyby ktoś udzielił mi rady co mam robic gdyż na prawde jestem w d****(przepraszam:)
A więc tak jakis miesiąc temu otrzymałam wezwanie z sądu iz mam nie zapłacone 4 mandaty( 2009 i 2010).Szybko skontaktowałam się z ZTM-em (i chyba to był błąd) poprosiłam aby rozłożyli mi te mandaty na raty iz chciałam je spłacić i mieć z głowy..Niestety dostałam odpowiedz negatywna gdyż znalezli jesszcze 5 innych mandatów wstawionych na moje dane z lat 2002r,2006r,2007r,2004r,2005r.To był dla mnie szok gdyz nie jestem w stanie opłacic az tyle :( dlatego tez szukałam po forach po jakim czasie przedawniają się mandaty.Znalazłam sporo rozbierzności począwszy od roku do 5 lat.Docztałam sie również róznych art. ale jestem tak na prawde zielona w tej kwestii.Co ja w tym momencie mogę zrobić?czy faktycznie moge się odwaołać do ztm na jakieś kontretne art.Czy jeżeli dostałam juz nakaz zapłaty z sądu na za te 4 mandaty to czy i tak musze za nie zapłacić?czy sąd jezeli tego nie uczynie może mi wejśc na konto bankowe??czekam pilnie na pomoc!z góry dziekuje !

#16 Gość_alex7312

Gość_alex7312
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2010 - 23:37

Witam!!!
otrzymałam pismo z dnia 22-11-2010 zwykłym listem następującej treści:

W imieniu PKP S.A. działając na podst. udzielonego pełnomocnictwa wzywam do zapłaty należności w kwocie....
Wierzytelność wynika z nakazu zapłaty/wyroku wydanego przez Sąd Rejonowy....
w dniu 24-11-1999 sygn.akt..../99
kwotę należy wpłacić do 06-12-2010 (w nieprzekraczalnym terminie)
Brak wpłaty spowoduje podjęcie czynności przed organami egzekucyjnymi co zwiększy kwotę wierzytelności.jednocześnie zawiadamiam ,że informacje o nieuregulowanych zobow.trafia do BIG SA .
w/w informacja upubliczniona będzie do dnia zapłaty lub do 10 lat od daty dokonania wpisu....

Pytanie brzmi:

RATUNKU !!!!!

Co w takiej sytuacji mam zrobić?
Nawet nie mam pojęcia o jaki bilet chodzi....może mam zaniki pamięci ,ale nie przypominam sobie takiej sytuacji..i dlaczego po 10 latach??? Czy to podlega przedawnieniu?

Byłabym wdzięczna za pomoc

#17 Gość_Marek

Gość_Marek
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2011 - 00:02

Witam, mam taki problem, a mianowicie w 2009 roku dostalem mandat za przejazd komunikacja miejska bez biletu, dwa dni pozniej zaplacilem ten mandat w agnecji pocztowej niedaleko domu na potwierdzenie tego faktu mam oryginal dowodu wplaty, jak sie pozniej okazalo ww. agencja pocztowa splajtowala i nie zaplacila ztm za moj mandat, teraz ztm na drodze sadowej rzada abym zaplacil mandat jeszcze raz wraz z dodatkowymi kosztami, i teraz moje pytanie czy moge jakos uniknac placenia tego mandatu skoro juz raz to zrobilem??
Znajomy mi mowil ze istnieje taka mozliwosc, jako ze wplacajac pieniadze do agencji pocztowej i placac im za ta usluge prowizje, zawiazalem z nimi umowe cywilno-prawna, mowil ze w kodeksie cywilnym w ksiedze III zobowiazania, znajde odpowiedni artykul, niestety nie moge go znalezc, czy moglby mi ktos podpowiedziec ktory to artykul??
Jutro mam rozprawe w tej sprawie i chcialbym wyjsc z niej obronna reka, z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam

#18 Gość_teresa_rodrigo_p

Gość_teresa_rodrigo_p
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 06:15

hej mam sprawe. Potrzebuje pilnie pomocy. Dostalam nakaz Zaplaty z Sadu w sprawie mandatu z dnia 17.09.11. Sprawa jest na tyle pilna, gdyz jutro wyjezdzam, a nie bylo mnie wczesniej w miejscu zameldowania zeby na pismo to odpisac, termin zas mija..
Planuje napisac sprzeciw od nakazu. gdyz sprawa dotyczy przejazdu (1 przystanek) z biletem (aktywna karta miejska) natomiast bez legitymacji, ktora nie fartem zostawilam w drugiej torebce..

Powiem szczerze ze mam pierwszy raz do czynienia z taka sprawa/sytacja i nie wiem jak sie za to zabrac..sciagnelam sobie wzor takiego sprzeciwu ale mam spore trudnosci z uzupelnieniem go.

PS. istotna informacja jest fakt ze pisalam odwolanie do ZTM w tej sprawie ktore zostalo odrzucone. z powodu przeprowadzki natomiast nie mam teraz do niej dostepu (zagubila sie gdzies wrod sterty rzeczy...i nie moge jej za wszelka cene znalezc..:(

Blagam, niech sie jakas Dobra Duszyczka ulituje i pomoze/doradzi!!
Bede bardzo wdzieczna!!:)

#19 Gość_prawnikwawa1984

Gość_prawnikwawa1984
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 16:55

hej mam sprawe. Potrzebuje pilnie pomocy. Dostalam nakaz Zaplaty z Sadu w sprawie mandatu z dnia 17.09.11. Sprawa jest na tyle pilna, gdyz jutro wyjezdzam, a nie bylo mnie wczesniej w miejscu zameldowania zeby na pismo to odpisac, termin zas mija..
Planuje napisac sprzeciw od nakazu. gdyz sprawa dotyczy przejazdu (1 przystanek) z biletem (aktywna karta miejska) natomiast bez legitymacji, ktora nie fartem zostawilam w drugiej torebce..

Powiem szczerze ze mam pierwszy raz do czynienia z taka sprawa/sytacja i nie wiem jak sie za to zabrac..sciagnelam sobie wzor takiego sprzeciwu ale mam spore trudnosci z uzupelnieniem go.

PS. istotna informacja jest fakt ze pisalam odwolanie do ZTM w tej sprawie ktore zostalo odrzucone. z powodu przeprowadzki natomiast nie mam teraz do niej dostepu (zagubila sie gdzies wrod sterty rzeczy...i nie moge jej za wszelka cene znalezc..:(

Blagam, niech sie jakas Dobra Duszyczka ulituje i pomoze/doradzi!!
Bede bardzo wdzieczna!!:)

Wraz z nakazem powinna Pani dostać m.in. pozew. Kiedy on był wniesiony?

#20 Gość_Innabotaki

Gość_Innabotaki
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 23:43

Moi drodzy mam ważną sprawę, pilnie proszę o pomoc...

7 lutego bieżącego roku otrzymałam z sądy nakaz zapłaty w trybie upominawczym za przejazd autobusem komunikacji miejskiej. Posiadam dokumenty, które potwierdzają, że w tym dniu kiedy mandat został wystawiony ja wyjechałam z dziećmi na zimowisko jako wychowawca kolonijny. Mam 7 dokumentów potwierdzających moją obecność na zimowisku tj. umowa wolontariacka, program zimowiska, zaświadczenie kuratora oświaty o zatwierdzonym wyjeździe, zaświadczenie organizatora, formularz zgłoszenia wypoczynku. Czy te dokumenty w pełni pomogą mi uporać się z problemem nakazu ? Czy sąd bedzie sprawdzał w tym przypadku zgodność podpisów na mandacie i dowodzie osobistym? czy po prostu sprawa zostanie zamknięta ? Mam również problem co wpisaćw sprzeciwie w rubryce "zarzuty i wnioski pozwanego" oraz "żadanie zwrotów kosztu proesu" , czy poniose jakieś koszty za sam sprzeciw ? Piln ie proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych