Skocz do zawartości

staż i pit 11

wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_zenek

Gość_zenek
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 17:26

Witam.W moim pit 11 z PUP nie ma wypełnionej rubryki koszty uzyskania przychodu. Nie wiem czemu. Kobieta co wypełniała ten pit jest na chorobowym, i nie uzyskałem informacji z PUP. Ktoś z was wie, czemu nie ma tam nic wpisane?

#2 Gość_zenek

Gość_zenek
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 10:45

Hej.Prosze o odpowiedź, jak ktoś coś wie.

#3 Gość_Krzysiek

Gość_Krzysiek
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 11:20

Wszystko jest ok Jeżeli byłeś na stażu to przy wyliczaniu Twojego wynagrodzenia netto nie były uwzględniane koszty uzyskania przychodu. Była odliczana tylko składka zdrowotna i podatek. O ile się nie mylę może ktoś jeszcze to potwierdzi...

#4 Gość_zenek

Gość_zenek
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 12:22

Co to znaczy że nie były uwzględniane koszty uzyskania przychodu. Ja musiałem dojeżdżać do miejscowości obok mojej i ponosiłem koszty których nikt mi nie zwrócił. Po 6 miesięcach stażu to jest 360PLN, czyli dobre piwo krótko mówiąc. A przecież gdybym dojeżdzał 50 kilometrów dalej to bym wyszedł raptem może na zero, a gdybym w takim wypadku odmówił odbywania stażu straciłbym status bezrobotnego i jednocześnie ubezpieczenie. A gdybym tak złamał nogę, albo zachorował na nerkę to co wtedy. To teoria tylko, ale zakrawa na dyskryminację jakąś. Nie uważasz?Chcę tą kasę odzyskać - ktoś ma pomysł jak?

#5 Gość_Krzysiek

Gość_Krzysiek
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 12:40

PDOF Ar. 22 11. Jeżeli roczne koszty uzyskania przychodów, o których mowa w ust. 2, są niższe od wydatków na dojazd do zakładu lub zakładów pracy środkami transportu autobusowego, kolejowego, promowego lub komunikacji miejskiej, w rocznym rozliczeniu podatku koszty te mogą być przyjęte przez pracownika lub przez płatnika pracownika w wysokości wydatków faktycznie poniesionych, udokumentowanych wyłącznie imiennymi biletami okresowymi. Nie jestem pewny czy przy stażu z UP ma to zastosowanie ale jak już wyżej napisałem może ktoś jeszcze się wypowie...

#6 Gość_hel

Gość_hel
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 12:46

Wszystko jest dobrze. Ustawa nie przewiduje kosztów uzyskania przychodu przy wypłacie stypendium za okres stażu. Urząd Pracy płaci za ciebie wszystkie składki na ubezpieczenie społeczne (również wypadkowe) i masz ubezpieczenie zdrowotne a nic nie jest potrącane z twojego stypendium. Koszt tych wszystkich składek finansuje Fundusz Pracy. Niczego nie masz, bo wszystko jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Możesz mi wierzyć na słowo.

#7 Gość_zenek

Gość_zenek
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 13:38

Poniosłem koszty. Mój dochód to nie równowartość stypendium, tylko z gruba licząc 10% mniej. Jak by na to nie patrzył są to koszty uzyskania przychodu. Jak to ustawa tego nie przewiduje? O jakiej ustawie mówisz?Zauważ też, gdybym miał daleko dojeżdżać bądź poprostu koszty dojazdu byłyby takie że nie miało by sensu podejmować się takiego stażu i odmówiłbym w PUP pracy tracę status bezrobotnego i ubezpieczenie.Znasz może jakieś przepisy na podstawie których można tą kasę odzyskać (gdzie i jakim picie co wpisać)?Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

#8 Gość_Krzysiek

Gość_Krzysiek
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 14:32

Ale zauważ że nie opłacałeś ze Swojego wynagrodzenia składek na ubezpieczenie społeczne...Jakby one były odprowadzane od stypendium stażowego to byłoby ono jeszcze mniejsze;)Pozostaje kwestia artykułu który przytoczyłem wyżej czy osoba będąca na stażu w UP i posiadająca imienne bilety np. komunikacji autobusowej może je uwzględnić w rocznym rozliczeniu z US?

#9 Gość_hel

Gość_hel
  • Goście

Napisano 11 luty 2010 - 14:57

Staż to nie jest stosunek pracy. Koszty uzyskania przychodu o których piszecie dotyczą pracowników na umowie o pracę.Nie da się tego zastosować do stypendium za staż.

#10 Gość_Lena

Gość_Lena
  • Goście

Napisano 10 marzec 2010 - 17:55

jeżeli dojeżdżałeś komunikacją publiczną to mogłeś składać wnioski o zwrot kosztów dojazdu, ja tak robiłam i zwracali mi pieniądze za bilety miesięczne :)WNIOSEKo zwrot kosztów przejazdu z miejsca zamieszkania i powrotu do miejsca zatrudnienia*/ innej pracyzarobkowej*/ odbywania u pracodawcy stażu*/ przygotowania zawodowego dorosłych*/ szkolenia*/odbywania zajęć z zakresu poradnictwa zawodowego lub pomocy w aktywnym poszukiwaniu pracy**niepotrzebne skreślić :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych