Skocz do zawartości

PILNE!: - nadaniu wyrokowi klauzuli wykonalności.

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-dziadek

Gość_-praw-dziadek
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2007 - 19:57

[quote name="Admin-Łukasz"]To jeśli wniosłeś zażalenie na na postanowienie o nadaniu tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności na takim formularzu jak podała Wiewiórka to..... - mam nadzieje, że sąd będzie wyrozumiały.[/quote][/quote]

Taaaaa....
Za późno!!!!!!!
Jak myślisz - dlaczego Sąd nie wyznaczył jeszcze żadnego terminu? Generalnie - sprawa bardzo ciekawa - " za mną stoi" dowód w postaci wyroku TK, z którego jednoznacznie wynika że moja sprawą żaden sąd nie powinien sie zainteresować!!! W identycznej sprawie SRejonowy kilka dni wcześniej oddalił powództwo, a SOkregowy także oddalił apelacje oskarżyciela.....
Reszta informacji dla Ciebie wyłącznie na "priv", ale dopiero w przyszlym tygodniu.

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2007 - 00:08

To jeśli wniosłeś zażalenie na na postanowienie o nadaniu tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności na takim formularzu jak podała Wiewiórka to..... - mam nadzieje, że sąd będzie wyrozumiały.

Ten formularz w żadnym wypadku się do tego nie nadaje. Trzeba było wnosić zażalenie w zwykłej pisemnej formie na wzór tego co podała Regina w linku.

#3 Gość_-praw-dziadek

Gość_-praw-dziadek
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2007 - 23:26

[quote name="Regina"]Ale po co Wam ten formularz???

Wnosicie w końcu sprzeciw od nakazu zapłaty czy zażalenie na nadanie klazuli wykonalności?

[/quote][/quote]

Dla jasności sytuacji jeszcze raz :Gdzie można znaleźć wzór "zażalenia na postanowienie o nadaniu tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności" - art. 795 § 2 kpc.?

Tak brzmi podstawowe pytanie z mojego wpisu z dnia 20.07.2007.
Myślę że jest w miarę wyraźne, z przywołaniem określonego artykułu kpc.

A formularz po to, aby takie zażalenie złożyć, gdyż sprawa jest rozpatrywana od marca 2007r. przez Sąd Okręgowy, który nawet nie wyznaczył jeszcze jakiegokolwiek terminu.Tymczasem wyrokowi SRejonowego nadano 4 lipca klauzulę wykonalności, o czym dowiedziałem się z pisma, jakie otrzymalem z Kancelarii Komornika Sądowego.
Jako ciekawostka - Sekcja Windykacji SRej. nic nie wie o postępowaniu w SOkręgowym, i to chyba za jej ( Sekcji) przyczyną nadano wyrokowi klauzlę wykonalności i tego samego dnia wysłano "kwity" do komornika.
Ten zaś naliczył 300 % ( trzysta) kosztów egzekucyjnych.
A to już nie bardzo mi się spodobało.....

Dzisiaj minął termin wysłania zażalenia, więc chyba temat należy uznać za zamknięty.
Dziękuję za informacje.

#4 Gość_-praw-regina

Gość_-praw-regina
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2007 - 20:32

Ale po co Wam ten formularz???

Wnosicie w końcu sprzeciw od nakazu zapłaty czy zażalenie na nadanie klazuli wykonalności?

Tutaj macie wzór takiego zażalenia
http://portal.advoka...download_id=193

#5 Gość_-praw-dziadek

Gość_-praw-dziadek
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2007 - 11:51

Jak widać - nikt oprócz Ciebie nie włączył się do dyskusji i nikt też nie udzielił porady. Zanim zdecydowałem się na napisanie prośby na forum - sprawdziłem wiele stron zawierających druki i formularze sądowe....
Niestety - nie znalazłem nic, co odpowiadałoby moim potrzebom. Więc przyjąłem w dobrej wierze Twoja pomoc....
Skoro zaś Sąd wystąpi o uzupełnienie, to wówczas będę myślał co z tym zrobić....
Jestem już tą sprawą zmęczony, chętnie bym ją natychmiast zakończył.
Ale tym samym uznałbym że w tym kraju przez kilka lat można działać wobec obywatela niezgodnie z przepisami, korzystać z niedozwolonych urządzen pomiarowych, że liczą się ostatecznie tylko wpływy z kar i mandatów....

#6 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2007 - 10:56

Napewno Admin-Lukasz udzielil by mi nagany za zle rady ;-)
ale nie ma zlego co by na dobre nie wyszlo
w najgorszym wypadku przysla do uzupelnienia brakow formalnych
pozdrawiam

#7 Gość_-praw-dziadek

Gość_-praw-dziadek
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2007 - 23:44

[quote name="wiewiorka"]napewno to jest dobry formularz, ktory wczesniej podalam
ale ten jest bardziej aktualny

wiec jest czas do jutra bo decyduje stempel nadania

http://pactum.pl/dow...cs/form1_sp.pdf
pozdrawiam
a moze ktos jeszcze sie wypowie w sprawie tego formularza??[/quote][/quote]

Jasne. wypelniłem go tak jak ustalilismy - dzięki - Jutro rano pędze na pocztę.
Póki co, to mam kolejny kłopot - padła drukarka, taki mały Canon" plujka" wlaśnie podczas druku tego formularza(!-szej strony) , więc wypełniony formularz syn wziął do pracy i w nocy go wydrukuje..... Czyli na zmiany modelu formularza to już chyba za późno.....
Zobaczymy co powie ( napisze) na to Wysoka Sprawiedliwość.......

Co do wypowiedzi innych forumowiczów - oczywiście wskazane, może komuś innemu również sie przydać :!: :!: :!:

#8 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2007 - 23:13

napewno to jest dobry formularz, ktory wczesniej podalam
ale ten jest bardziej aktualny

wiec jest czas do jutra bo decyduje stempel nadania

http://pactum.pl/dow...cs/form1_sp.pdf
pozdrawiam
a moze ktos jeszcze sie wypowie w sprawie tego formularza??

#9 Gość_-praw-dziadek

Gość_-praw-dziadek
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2007 - 22:17

[quote name="sator"]Mowa nie tyle o sprzeciwie od wyroku ile zażalenie na wydanie klauzuli.Na sprzeciw jest 14 dni na zażalenie 7 i tak:
Art. 795 KPC
§ 1. Na postanowienie sądu co do nadania klauzuli wykonalności przysługuje zażalenie.
§ 2. Termin do wniesienia zażalenia biegnie dla wierzyciela od daty wydania mu tytułu wykonawczego lub postanowienia odmownego, dla dłużnika - od daty doręczenia mu zawiadomienia o wszczęciu egzekucji.[/quote][/quote]

Chodzi własnie o zażalenie na wydanie klauzuli, a dokładniej o wzór formularza, który winien być zastosowany. Niestety - termin mija jutro.

#10 Gość_-praw-sator

Gość_-praw-sator
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2007 - 23:36

Mowa nie tyle o sprzeciwie od wyroku ile zażalenie na wydanie klauzuli.
Na sprzeciw jest 14 dni na zażalenie 7 i tak:
Art. 795 KPC
§ 1. Na postanowienie sądu co do nadania klauzuli wykonalności przysługuje zażalenie.
§ 2. Termin do wniesienia zażalenia biegnie dla wierzyciela od daty wydania mu tytułu wykonawczego lub postanowienia odmownego, dla dłużnika - od daty doręczenia mu zawiadomienia o wszczęciu egzekucji.

-----------------------------------------
Linia obrony typu nie wiedziałem o wyroku itp...

Pamietajmy o możliwości "pozostawienia w aktach ze skutkiem doręczenia" (np nieodebranie pomimo dwukrotnego awizowania). Wtedy powoływanie się na "nie zostałem poinformowany" spali na panewce.

#11 Gość_-praw-wiewiorka

Gość_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2007 - 21:10

Postępowanie upominawcze nie przewiduje zawiadamiania strony pozwanej o fakcie wpłynięcia sprawy. Sąd w składzie jednoosobowym wydaje nakaz zapłaty, po czym jest on doręczany pozwanemu. Pozwany może zgłosić do niego sprzeciw. Ma na to 14 dni od dnia otrzymania odpisu nakazu zapłaty. Jeśli sprzeciwu nie złoży, nakaz zapłaty po owych 14 dniach uprawamacnia się i ma moc normalnego wyroku sądowego. Należałoby więc wnieść sprzeciw - należy to uczynić na URZEDOWYM FORMULARZU sprzeciwu w postępowaniu uproszczonym
Jest to formularz -SP znajdziesz link do niego na stronie:
http://www.e-dokumen...cument,649.html

#12 Gość_-praw-dziadek

Gość_-praw-dziadek
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2007 - 19:57

Gdzie można znaleźć wzór "zażalenia na postanowienie o nadaniu tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności" - art. 795 § 2 kpc.?

Trwa rozpatrywanie sprawy w Sądzie Okręgowym, tymczasem SRejonowy nadał swojemu wyrokowi klauzulę wykonalności i skierował sprawę do komornika.
Nic tu nie rozumiem.

Również o niczym nie zostałem powiadomiony przez Sąd. Dopiero "zawiadomienie o wszczęciu egzekucji".....

#13 Gość_-praw-annalus

Gość_-praw-annalus
  • Goście

Napisano 28 listopad 2007 - 19:11

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc
Anna

#14 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 28 listopad 2007 - 18:41

Wzór wniosku o przywrócenie terminu:
http://www.portal.pr...download_id=146
http://www.portal.pr...download_id=300

#15 Gość_-praw-dziadek

Gość_-praw-dziadek
  • Goście

Napisano 28 listopad 2007 - 18:41

Trochę mnie tutaj nie było, a w tzw. "miedzyczasie" wiele się zdarzyło. W poprzednich moich postach pisałem o tym, że poszukuję wzorów pism procesowych....
Różne otrzymałem odpowiedzi, z niektórych skorzystałem, napisałem, wysłałem do sądów i czekam.....
Ponieważ na miesiąc wrzesień i kawałek października zaplanowałem sobie pobyt w Danii, wobec działań podjętych przez naszego komornika, znanego z programów "Uwaga", emitowanych przez TVN, przy braku jaskiejkolwiek reakcji ze strony sądów na wyżej wspomniane pisma procesowe, nie chcąc zostawić żony z tym problemem, poddałem się i zapłaciłem zasądzoną grzywnę w wys. 100,00 zł, na konto Sądu w Czł....
Było to pod koniec sierpnia. Komornik "nie załapał się" na moją rentę na 1 września, gdyż rozwinął znaczną korespondencję z ZUS-em.
Po wpłaceniu grzywny do SRej. skierowałem Pozew o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego , w związku z zapłatą zasądzonej grzywny.
Rezultat tego był taki, że komornik 1 października ściągnął z mojej renty ok. 300,00 zł kosztów, bez zasądzonej kwoty, owych 100,00 zł!
Już w dniu 4 października listonosz przyniósł mi tę kwotę, którą komornik tym sposobem mi zwrócił, potrącając oczywiście koszty przekazu....
No i to by było w temacie "pieniądze" na tyle, czyli jak mówią marynarze - "na rufie"!!!
W dalszym ciągu - do dnia dzisiejszego- brak jakichkolwiek pism z sądów będących odpowiedziami na moje pisma, mniej lub bardziej spełniających wymogi pism procesowych. Czekam nadal.....
Najciekawsze będzie teraz:
od samego początku moich bojów najpierw z strażą gminną, potem z sądami o wszystkim informowałem Rzecznika Praw Obywatelskich. Po kolejnej informacji przekazanej RPO tenże wystąpił pisemnie do Przewodniczącego Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w S.....
Pan Rzecznik (ściślej - w jego imieniu Zespół Prawa Karnrego Biura RPO) nie pozostawił na sądach I i II instancji suchej nitki, przywołując liczne naruszenia procedur....
Pominę szczegóły, a poinformuje jedynie, wg Biura RPO sprawa nie powinna być rozpatrywana przez jakikolwiek sąd, a wnisek straży nie ma żadnej mocy prawnej.
Skoro jednak stało się to, co się stało, to w zaistniałej sytuacji, w trybie art. 542 kpk należy rozpatrzyć wszczęcie z urzędu wznowienie postępowania na moją korzyść.
Jak dotąd - kończy się trzeci miesiąc od daty pisma RPO - brak jakiejkkolwiek reakcji ze strony sądu, a sciślej brak informacji o dzialaniach podjętych przez tenże sąd, sugerowanych przez RPO.

Tak właściwie temat niby skończony, chociaż chodzi mi po głowie pewien szatański pomysł. Może coś jeszcze wymyślę....
A gdyby tak zupełnie przypadkiem ktos powiedział mi, czy wznowienie postępowania przed Sądem Apelacyjnym ( chyba?) odbywa sie z udziałem zainteresowanego, czyli mnie, oraz czy obowiazują jakieś terminy....
Po upływie 3 m-cy od daty pisma RPO mam zamiar zawiadomić go o tym, że nic się nie dzieje, a jego wniosek nie został przez Sąd rozpatrzony.

#16 Gość_-praw-annalus

Gość_-praw-annalus
  • Goście

Napisano 28 listopad 2007 - 14:19

Dziękuję Izo za odp. Zażalenie już napisałam, ale nie wiem jak napisac wniosek o przywrócenie terminu do złożenia tego właśnie sprzeciwu. Czy to jest jakiś wzór, który można pobrac, czy samemu napisac własnymi słowami. Jesli, ktoś może jeszcze odp. będę wdzięczna.

#17 Gość_-praw-iza

Gość_-praw-iza
  • Goście

Napisano 28 listopad 2007 - 14:15

Ustalić od komornika sygnaturę sprawy, iść do sądu i sprawdzić akta - szczególnie pod kątem dlaczego nakaz zapłaty nie został doręczony. Jeśli jest błąd w doręczeniu - składać sprzeciw + zażalenie na nadanie klazuli wykonalności.

Jeśli doręczyli prawidłowo - wniosek o przywrócenie terminu wraz ze sprzeciwem od nakazu. Ale przy nadaniu klazuli przywrócenie terminu graniczy z cudem.

#18 Gość_-praw-annalus

Gość_-praw-annalus
  • Goście

Napisano 28 listopad 2007 - 11:38

Witam,
Znalazłam się w podobnej sytuacji. 6d ni temu dowiedziałam się od komornika o wszczęciu egzekucji. Podobno zostało wszczęte na podstawie tytułu wykonawczego w postanowieniu upominawczym SR m.st. Warzszawy zaopatrzony w klauzulę wykonawczosci z dnia 07-09-2007. Jak mam napisac wniosek o przywrócenie terminu do złożenia sprzeciwu? Czy mogę to wysłac listem poleconym? Co oprócz wniosku o przywrócenie terminu muszę złożyc: zażalenie na postanowienie sadu, czy zarzuty przeciwko nakazowi zapłaty? Już się w tym pogubiłam a do jutra mam czas.
Proszę o odpowiedź.
Anna

#19 Gość_-praw-magda4

Gość_-praw-magda4
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2008 - 09:10

Dzień dobry, chciałabym bardzo prosić o poradę. 10 lat temu wzięłam 3 telefony komórkowe na firmę, w związku z niepłaceniem rachunków powstał dług, który został przeze mnie zapłacony jakieś 9 lat temu. Wczoraj dostałam pismo od komornika informujące o wszczęciu egzekucji w tej właśnie sprawie. Strasznie jestem zdziwiona, gdyż sprawę dawno uważałam za zamkniętą. Nie dostawałam w ostatnich latach żadnych informacji o toczącym się jakimkolwiek wobec mnie postępowaniu sądowym w związku z zadłużeniem u operatora telefonii, teraz również nie dostałam żadnego pisma przedsądowego, a tylko owe pismo od komornika z informacja o zamiarze zajęcia mojej pensji. Co mam robić????Przecież nawet jakbym miala jakiś dług to najpierw powinnam dostac wezwanie do sądu, jakis nakaz zapłaty, a nie odrazu informację o zamiarze wejścia mi na pensję. Zresztą przecież sprawa sprzed tylu lat jest już dawno przedawniona. Wyczytałam na którymś z forów, że w takiej sytuacji przysługuje mi napisanie zażalenia na komornika, a następnie powołanie się na przedawnienie długu. Nie wiem jak ma wyglądać taka skarga, gdzie znajdę taki formularz????. Na odwołanie przysługuje mi 7 dni. Bardzo proszę o pomoc!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych