Skocz do zawartości

prawo do prywatnosci

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-aniakl

Gość_-praw-aniakl
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2007 - 22:10

zasiedzenie a dotychczasowy właścicielKupuję działkę, wyjeżdżam, wracam po 30 latach - i.... nie mam działki bo ktoś się pobudował !!prosze mi powiedziec jakim ja wlasciwie jestem wlascicielem mam dzialke place podatek i w koncu wedlug prawa polskiego nie mam nic po 30 latach ?

#2 Gość_-praw-non-agit

Gość_-praw-non-agit
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2007 - 12:39

Kodeks cywilny:[quote:1238a3c24a]Rozdział II ZasiedzenieArt. 172. § 1. Posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu jako posiadacz samoistny, chyba że uzyskał posiadanie w złej wierze (zasiedzenie).§ 2. Po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze. [/quote:1238a3c24a]prawdopodobnie odszlo do zasiedzenia w złej wierze. Mowie prawdopodobnie, bo tutaj trzeba zbadac wiele okolicznosci. Byc moze nie jest jeszcze posprzatane i spokojnie sie dzialke odzyska.Bez wiekszej ilosci informacji nic sie nie da powiedziec.

#3 Gość_-praw-aniakl

Gość_-praw-aniakl
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2007 - 16:04

dzialka zostala uzyczona grzecznosciowo przez mojego ojca do przejscia sasiadom dzis juz tego przejscia nie potrzebuja a ja chcialam je odzyskac , ja za dzialke palace podatek ja wnioslam sprawe do sadu ale nie rozumie dlaczego zostaje to rozpatrywane jako zasiedzenie przeciez wyraznie przepisy mowia ze prywatna umowa nie przenosi wlasnosci nieruchomosci boje sie ze przegram jak sie bronic

#4 Gość_-praw-iza

Gość_-praw-iza
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2007 - 13:38

Bo zasiedzenie to zupełnie coś innego niż przeniesienie własności. Zasiedzenie następuje bez woli formalnego właściciela. To stan, który powstaje tylko przez fakt samoistnego posiadania i upływ czasu.

#5 Gość_-praw-aniakl

Gość_-praw-aniakl
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2007 - 14:18

to dlaczego sad rozpatruje to jako zasiedzenie ja od samego poczatku zglosilam ze bylo to uzyczone na prosbe sasiadki jak ja oprocz mojego brata jako swiadka mam udowodnic ze bylo to uzyczone jak przeciwstawic sie temu zasiedzeniu i klamstwom sasiada dzisiaj ? jak mam wykazac ze nie byli posiadaczami samoistnymi ? dziekuje za pomoc

#6 Gość_-praw-iza

Gość_-praw-iza
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2007 - 16:04

Bo sąd wydaje orzeczenie po przeprowadzeniu rozprawy. Musi wysłuchać obu stron, przeprowadzić stosowne dowody i dopiero wtedy orzec co do meritum sprawy. To nie sąd rozpatruje to jako zasiedzenie - tylko sąd przeprowadza postępowanie stosownie do zakresu złożonego wniosku. Chce czy nie che - musi postępowanie przeprowadzić.

#7 Gość_-praw-aniakl

Gość_-praw-aniakl
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2007 - 22:02

bardzo ciezko mi sie pogodzic z podejsciem do badania tej sprawy tym bardziej ze sasiad juz klamie ukrywajac dowody co do uzyczenia tego kiedys co bede czula jak uslysze falszywych swiadkow na najblizszej rozprawie , prosze o porde jak mam sie bronic ?bardzo mi zalezy na zachowaniu swojej granicy ,moj ojcie jak zyl zawsze mnie o tym zapewnial ze nie mam sie o co bac a dzis tyle klopotow jak moze sie zmienic granica zaznaczona w mapkach kartograficznych od 1945 pozniej w latach 60 zakupili to moi rodzice nie bylo zadnej sprzedazy zmian wlascicieli jak za grzecznosc jaka sie wykazalo sasiadowi w potrzebie mozna dzis byc traktowanym prosze o pomoc jak mam sie przed tym bronic ?prosze o konkrety /slownictwo sadowe jest bardzo trudne do zrozumienia dla laika ktory mieszka od lat za granica kraju /dziekuje za wszelkie porady pozdrawiam ania

#8 Gość_-praw-aniakl

Gość_-praw-aniakl
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2007 - 23:05

jak za uzyczenie dzielki sasiad zrobil ogrodzenie to swiadczy o tym ze mieli posiadanie zalezne ?

#9 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2007 - 10:55

Specjalnie dla Pani - nowy artykuł w portalu: http://portal.advoka...p?article_id=94

#10 Gość_-praw-aniakl

Gość_-praw-aniakl
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2007 - 15:24

dziekuje za obszerne informacje i bardzo prosze jeszcze o przepisy odnosnie dotyczacej mojej sytuacji jako uzyczenie tej dzialki w zamian za zrobienie ogrodzenia a bylo to ponad 30 lat temu jak tu sie zapatruje prawo dlaczego tak ciezko mi odzyskac moja dzialke

#11 Gość_-praw-aniakl

Gość_-praw-aniakl
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2007 - 15:25

bardzo dziekuje za pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych