Skocz do zawartości

Delegacje sędziowskie

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Stowarzyszenie Kultury Fizycznej

Gość_Stowarzyszenie Kultury Fizycznej
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 10:30

Mam bardzo duży problem i proszę o pomocCzy od tzw. małych umów zleceń do 200 zł brutto miesięcznie dla nie pracownika nalicza się składki zdrowotne?. Proszę o pilną odpowiedź. Czy sędzia piłkarski, który jest delegowany na zawody piłki nożnej na podstawie delegacji sędziowskiej i w jednym miesiącu nie zarobi 200 zł, musi mieć naliczone koszty uzyskania przychodu i czy na koniec roku wystawia mu się PIT-11.

#2 Gość_agata

Gość_agata
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 11:19

miałam ten sam problem ale obdzwoniłam urzędy skarbowe i krajową informację podatkową i:- delegacji sędziowskich nie można traktować jak małych umów zleceń ponieważ z sędziami nie są zawierane umowy zlecenia, z których z góry wynika że zarobi mniej niż 200 zł. czy też więcej. Otrzymują oni tylko ekwiwalenty na podstawie wystawianych rachunków, należy więc normalnie naliczać koszty uzyskania przychodu- w tej sprawie jest wydana interpretacja Ministra Finansów- jest to interpretacja indywidualna ale do stosowania dla wszystkich- sędziom należy wystawić pit 11 i najczęściej jest teraz z tym problem, bo np. DZPN informował ich że rozliczają się ryczałtowo, a sędziowie nie załączali np. oświadczeń podatkowych do rachunku. I teraz nie chcą podawać danych koniecznych do wystawienia pit-u, bo otrzymali wykładnię że należy to traktować ryczałtowo

#3 Gość_agata

Gość_agata
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 11:21

aaa, jeszcze dopiszę że interpretacja ta wydana była pod koniec ubiegłego, tzn. 2009 roku, dlatego też prawie wszystkie kluby sportowe, stowarzyszenia itd. traktowali ekwiwalenty sędziowskie jak te umowy zlecenia, które są opodatkowane ryczałtowo. A należało wszystkie przeliczyć z kosztami uzyskania przychodów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy