Skocz do zawartości

składka na ubezp. zdrowone za ucznia

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 10:41

Witajcie drodzy forumowicze.... mam taką budżetową zagadkę....Muszę opłacić ubezpieczenie zdrowotne za ucznia liceum, matka tego ucznia była naszym pracownikiem ale wyjechala za granice i zostawiła go w Polsce.Byliśmy jej ostatnim pracodawcą i teraz na nas spoczywa obowiązek opłacenia za ucznia ubezp. zdrowotnego.Jak potraktować ten temat ?? czy § 4130 bedzie odpowiedni do tego wydatku ?? Jak to zaksięgować ?? Proszę o pomoc i pozdrawiam

#2 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 15:30

podbijam temat - czy ktoś życzliwy mógłby mi pomóc ??

#3 Gość_Agaaa

Gość_Agaaa
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 15:33

myślę, że dałabym tą składkę na par. 4130

#4 Gość_do kuby

Gość_do kuby
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 15:35

w życiu czegoś takiego nie słyszałam????

#5 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 16:04

sytuacja jest bardzo nietypowa, siedzę w budżetówce juz kilka lat i pierwszy raz sie z czyms takim spotkałem, stąd moje obawy.....tak czy inaczej ciezki orzech do zgryzienia...

#6 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 16:15

a na jakiej podstawie Wy go zgłaszacie do ubezpieczenia zdrowotnego?niby z jakiego tytułu?skoro to uczeń, matka nie pracuje już tutaj, nie ma ojca, który mógłby zgłosi jako członka rodziny, to powinna go zgłosi do ubezpieczenia zdrowotnego szkoła, a nie Wy, a już na pewno nie powinny byc opłacane składki na zdrowotne!

#7 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 16:27

do ossa z góry dziękuję za odp.nie sprecyzowałem - moja wina - jestem księgowym szkolnym własnie, matka nauczycielka wyjechała, ojca nie ma i dlatego mamy opłacać za tego ucznia składkę...

#8 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 16:32

a kto jest opiekunem prawnym dziecka?dziadkowie są?

#9 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 16:37

no wlasnie nikogo nie ma...

#10 Gość_ossa

Gość_ossa
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 16:40

jak to nie ma nikogo?a kto się nim opiekuje?ile dziecko ma lat?

#11 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 19:31

matka w tym roku wyjechala za granice, uczen niespelna 17 lat.... innych prawnych opiekunow brak, tymczasowo opiekuja sie znajomi matki...

#12 Gość_helena

Gość_helena
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 19:45

napewno musisz jezeli zgłosi sie taki uczen i napisze ci prosbe o objecie ubezpieczenie zdrowotne do dyrekcji zgłosic go do ubezpieczenia zdrowotnego i opłacac za niego składki o tym mowi ustawa o ubezpieczeniu zdrowotnym nie pamietam artykułu mam go w pracy /teraz wieczor/ i poprosic urzad o srodki na jego opłacanie w odpowiednim rozdziale i paragrafie.Jesli bede miała chile czsu jutro poszukam i ci podrzuce

#13 Gość_kuba

Gość_kuba
  • Goście

Napisano 03 marzec 2010 - 12:45

poszperałem trochę w przepisach i znalazłem cos takiego, 4) dzieci, uczniów i słuchaczy, o których mowa w art. 66 ust. 1 pkt 17 i 18, przebywających w placówce pełniącej funkcje resocjalizacyjne, wychowawcze, opiekuńcze lub lecznicze lub w domu pomocy społecznej opłaca placówka lub dom, a uczniów i słuchaczy nieprzebywających w takiej placówce lub domu, jeżeli nie podlegają obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu, opłaca szkoła lub zakład kształcenia nauczycieli, do którego uczeń lub słuchacz uczęszcza,jest to część z art 86. ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznychwracając do § 4130 - Paragraf ten obejmuje składki na ubezpieczenie zdrowotne opłacanez budżetu państwa za osoby wymienione w art. 86 ustawy z dnia 27 sierpnia2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środkówpublicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.)czy znalazłem odpowiednie lekarstwo na mój tytułowy problem ??mam nadzieję że tak...bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem i merytoryczne wypowiedzipozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy