Skocz do zawartości

praca i emerytura a komornik

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-kizdoch

Gość_-praw-kizdoch
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2010 - 16:19

Witam. Mam kolejne pytanie. Osoba pobiera emeryturę oraz pracuje na umowe o pracę z pensją najniższa krajową. Aktualnie jej wynagrodzenia zostana zajete przez komornika. Prosze o wytłumaczenie takiej kwesti. Gdyby jej dochody to tylko emerytura komornik moze zając 25 % świadczenia, jeżeli tylko praca na najniższa krajową komornik nie może zająć nic. A co właśnie w takim wypadku gdy dochody sa z obydwu źródeł. Czy ma to jakieś znaczenie dla egzekucji, że np. dochód jest łączony i jakis procent z całości pobierany?? Prosze o wyjasnienie.

#2 Gość_-praw-kizdoch

Gość_-praw-kizdoch
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 08:35

Bardzo prosze o odpowiedź. Sprawa bardzo pilna dla mnie.

#3 Gość_-praw-kizdoch

Gość_-praw-kizdoch
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 08:37

Bardzo proszę o odpowiedź. Sprawa bardzo pilna dla mnie.

#4 Gość_-praw-kizdoch

Gość_-praw-kizdoch
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 14:16

Zlitujcie się. To naprawe mega ważne. przed wszystkim chodzi o zastosowanie w powyższym przykłacie art. 835 kpc.

#5 Gość_-praw-kizdoch

Gość_-praw-kizdoch
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 07:23

No cóz szkoda że nikt nie odpowiedział. Zawsze mozna było liczyc na ekspertów z teo forum a tu.... Wydaje się, iż dla eksperta to ie zbyt trudne pytanie. Pozdrawiam.

#6 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 22:52

nie łączy się w takim przypadku dochodów. Z wynagrodzenia za pracę najniższe trzeba otrzymać a z emerytury komornik zabierze 25% kwoty brutto.

#7 Gość_-praw-_cleo

Gość_-praw-_cleo
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2010 - 17:43

1. Z emerytury 25%
2. Z wynagrodzenia z pracę 50%, lecz minimalne wynagrodzenie jest wolne od potrąceń.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych