Skocz do zawartości

zajęcia komornicze wszystkiego i wszystkich

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-sylwiarem

Gość_-praw-sylwiarem
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2011 - 00:38

Witam.W skrócie:siostra miała Żabkę.W wyniku niepowodzeń zadłużyła się.Na podstawie wyroków sądowych posiada dwa zadłużenia.W jednym żyrantem jest mama emerytka.Teraz siostra pracuje i z pensji spłaca komornika.ok 450zł.
Problem polega na tym,że przy okazji zajęli emeryturę mamy oraz konto bankowe,które siostra ma z obcą osobą.Do tego jest samotną matką z dwójką dzieci z czego jedno ma 4 miesiące,drugie 10lat.W sytuacji w jakiej znalazła się dzięki poczynaniom komornika została bez środków do życia.mama w żaden sposób nie może jej pomóc.Dodam że siostra zarabia 1450zł,a mama ma 1390zł emerytury,a zajęli jej 400zł.Wyroki komornicze zapadły kilka lat temu.
Moje pytanie brzmi:
1.jak to zrobić aby zwolnić mamę ze spłacania?
2.jak obniżyć potrącenia komornicze?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

#2 Gość_-praw-dukeaecc

Gość_-praw-dukeaecc
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2011 - 02:38

1. Spłacić dług lub dogadać się z komornikiem że bierze się część mamy na siebie.
2. Dogadać się z komornikiem
Pozdrawiam
duke

#3 Gość_-praw-sylwiarem

Gość_-praw-sylwiarem
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2011 - 11:22

Witam i dziękuję. Ale problem jest w tym,że komornik jest tak oschły,że nie da rady się dogadać.Druga sprawa to to,że księgowa zakładu pracy potrąca jedno,a jak pensja i inne środki trafią do banku to następują kolejne potrącenia.Bez względu czy są to środki siostry czy drugiego współwłaściciela konta.I na koncie zostaje "zero" zł na życie dla matki z dwujką dzieci.

#4 Gość_dorota1434

Gość_dorota1434
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2011 - 16:37

To jaki bank ona sobie wybrała? Ja też mam zajęcia komornicze i mogę normalnie wypłacać pieniądze. Pracownica banku mi powiedziała,że dostali pismo o blokadzie konta, ale że oni żadnych pieniędzy komornikowi nie przekazują, bo to są moje ciężko zarobione pieniądze. Sama byłam zdziwiona,że pracownik banku tak serdecznie mnie potraktował. A co z kwotą wolną od zajęcia na koncie? to w tej chwili około 10 tyś.?

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2011 - 12:10

Złożyć skargę do sądu rejonowego na czynności komornika, albo przynajmniej go tym postraszyć.
Egzekucja, egzekucją,ale nie można zostać bez środków do życia.
Prawo mówi,że wybiera się sposób egzekucji najmniej dolegliwy dla dłużnika.
Złożyć wniosek pisemny do komornika, logicznie uzasadnić, podać koszty utrzymania dzieci itd. Wszystko w gestii komornika.

#6 Gość_raf1977

Gość_raf1977
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2011 - 14:54

Druga sprawa to to,że księgowa zakładu pracy potrąca jedno,a jak pensja i inne środki trafią do banku to następują kolejne potrącenia.Bez względu czy są to środki siostry czy drugiego współwłaściciela konta.I na koncie zostaje "zero" zł na życie dla matki z dwujką dzieci.

W takim przypadku należy zmienić bank lub złożyć dyspozycję u pracodawcy lub ZUS-u gdy chodzi o świadczenia emerytalno-rentowe o wypłatę pensji bezpośrednio do ręki. Chociaż nie powinna mieć miejsca taka sytuacja gdyż zgodnie z Prawem bankowym kwotą wolną od zajęcia na rachunku bankowym jest 3-krotność średniego wynagrodzenia ogłaszana przez Prezesa GUS-u.

#7 Gość_-praw-sandiego

Gość_-praw-sandiego
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2011 - 21:33

Potrącenia się dokonywane, bo może KWOZ została już wykorzystana?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych