Skocz do zawartości

Jak się odwołać od ekzekucji komorniczej.

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_sinbad

Gość_sinbad
  • Goście

Napisano 05 listopad 2010 - 11:19

Witam

Mam następujący problem. W dniu 02.11.2010 odebrałem list polecony adresowany na adres "Y" moich rodziców (nie jestem zameldowany juz tam od 5 lat, mam swoje mieszkanie i tam jestem zameldowany) od komornika sadowego - zajęcie wierzytelności. I tu moje wielkie zdziwienie, po otwarciu. Jakieś biuro windykacji chce odemnie kasę ????? Udałem sie wiec wczoraj do komornika aby wyjasnic sprawę, bo predzej nie dostarczono żadnego wezwania do zapłaty, żadnego wezwania na rozprawę, żadnego wyroku, nic tylko ten list od komornika. Komornik - człowiek, poradził abym poszedł do sądu i tam sprawdził co i i jak, że mam napisac odwołanie jeżeli jest tak jak mówie. Ale jak to napisać? :-)

W roku 2002 zaczołem studia w prywatnej uczelni. Niestety nie uczęszczałem na zajęcia i w zwiazku z tym zostałem skreslony z listy studentów. Nie zapłaciłem również za nie. W dniu 06.05.2009 uczelnia sprzedała moją zaległość firmie windykacyjnej (wiem z akt sprawy). Firma ta w dniu 21.05.2009 roku wysłała list polecony ( w aktach jest tylko potwierdzenie nadania - brak zwrotnego listu) z "Ostatecznym wezwaniem do zapłaty" na adres "X" gdzie mieszkałem razem z rodzicami do roku 2003. W 2003 rodzice sprzedali to mieszkanie i wyprowadzili się do domu pod adresem "Y",ja poszedłem swoja droga i od roku 2005 mam swoje mieszkanie i meldunek pod adresem "Z". Czytajac dalej sąd wysłał w dniu 22.03.2010r "Nakaz zapłaty w postepowaniu upominawczym" na adres .... "X" !!!

Podsumowując:
- żaden list nie został dostarczony na mój adres zameldowania (mieszkam tu już 5 lat)
- jestem gotowy zapłacic mój dług + odsetki(ok 2400 PLN) - no chyba ze uległ przedawnieniu.
- chce tylko uniknąć tych kosztów komorniczych, bo to ponad 1000 PLN
- czy istnieje możliwość podwazenia tego postepowania egzekucyjnego?

Dziękuje za szybką odpowiedź (na odwołanie mam cas do 09.11.2010r)
Pozdrawiam

#2 Gość_-praw-kempi82

Gość_-praw-kempi82
  • Goście

Napisano 05 listopad 2010 - 15:13

Wydaje mi się, że sprawa jest do uratowania. Powinien Pan złożyć w sądzie wniosek o doręczenie orzeczenia na prawidłowy adres. W uzasadnieniu wskazać, że pisma były kierowane na adres, pod którym nie mieszka Pan od roku..., bo rodzice sprzedali mieszkanie i cała rodzina wyprowadziła się z tamtego adresu. Wskazać, pod jakim adresem od tamtego czasu Pan przebywa i oczywiście wszystko to udokumentować. Ponadto złożyć wniosek o zabezpieczenie roszczenia przez zawieszenie egzekucji komorniczej. Jak sąd już doręczy nakaz zapłaty to należy wnieść sprzeciw powołując się na zarzut przedawnienia roszczenia na podstawie art. 751 KC w zw. z art. 750 KC.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych