Skocz do zawartości

Witam ile dostane alimentow??

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-ewa-siwo

Gość_-praw-ewa-siwo
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 16:31

CYTAT(małamii)Jesli egzekucja bedzie bezskuteczna przez okres 2 miesiecy, tzn. jesli nie bedzie mozliwosci wyegzekwowania pelnej zasadzonej kwoty, a Twoje (dzieci) zaleglosci beda wynosily nawet 1,00 zl - spelniajac min. warunki dochodowe (patrz Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. Nr 192 poz. 1378)- alimentowani otrzymaja swiadczenia z funduszu.

I ta odpowiadająca ma rację.
Nie rób sobie ewa -siwo więcej problemów,bo zostaniesz bez środków do życia,a troje dzieci mają duże potrzeby.Nawet te przysądzone alimenty nie są w stanie zaspokoić ich potrzeb.
I nie słuchaj rad ---- jedna pani drugiej pani -----
Powodzenia.

#2 Gość_-praw-małamii

Gość_-praw-małamii
  • Goście

Napisano 04 luty 2009 - 08:54

o niczym takim nie slyszalam !!

#3 Gość_-praw-ewa-siwo

Gość_-praw-ewa-siwo
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 22:36

jezeli moge jeszcze prosic o potwierdzenie tego iz moja znajoma powiedziala mi ,ze zadluzenie w funduszu alimentacyjnego ,jezeli dluznik nie ma mozliwosci splaty ,splacaja pelnoletnie dzieci ??

#4 Gość_-praw-małamii

Gość_-praw-małamii
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 20:29

Jesli egzekucja bedzie bezskuteczna przez okres 2 miesiecy, tzn. jesli nie bedzie mozliwosci wyegzekwowania pelnej zasadzonej kwoty, a Twoje (dzieci) zaleglosci beda wynosily nawet 1,00 zl - spelniajac min. warunki dochodowe (patrz Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (Dz. U. Nr 192 poz. 1378)- alimentowani otrzymaja swiadczenia z funduszu.

#5 Gość_-praw-ewa-siwo

Gość_-praw-ewa-siwo
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 19:12

a jakie to sa wynogi ,by dostac alimenty z funduszu ,boje sie ze jak komornik bedzie mi wysylal po pare groszy ja nie dostane alimentow z funduszu

#6 Gość_-praw-małamii

Gość_-praw-małamii
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 16:57

Niestety komornik moze wyegzekwowac z wynagrodzneia za prace tylko (az) 60% z kwoty netto. Przy planie podzialu kowty uzyskanej z egzekucji do 2 spraw alimentacyjnych, moze okazac się, ze dostaniesz grosze (pod warunkiem, że dłużnik nie ma innego majatku poza wynagrodzeniem). Jezeli bedziesz spelniac wymogi Ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, możesz wystąpić o fundusz alimentacyjny na dzieci - otrzymasz wtedy z MOPS-u 700,00 zł.

#7 Gość_-praw-ewa-siwo

Gość_-praw-ewa-siwo
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 16:31

Witam ,zastanawiam sie co zrobic ,moj byly maz pracuje i zarabia najnizsza krajowa,nie placi mi od dwoch miesiecy alimentow bo byl na L-4 ja obawiam sie ze zostane bez srodkow do zycia i chce oddac sprawe do komornika,zasadzone mam 700 zl na 3 dzieci,jest jednak problem bo byly maz na juz zaleglosci alimentacyjne na syna z lat mlodosci z tego co wiem to jest tego ponad 4 tys.czy bede otrzymywac moje alimenty w calosci ,a jak nie to jak to bedzie wygladac i co moge zrobic zeby nie zostac bez srodkow do zycia,pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych