Skocz do zawartości

Czy żona odpowiada za dlugi męża zaciągniete przed ślubem?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_IWI

Gość_IWI
  • Goście

Napisano 22 listopad 2010 - 12:42

Witam, mam pytanie. Wychodzę za mąż, narzeczony ma zaciagniety kredyt ,który regularnie spłaca. Czy po zawarciu małżeństwa odpowiadam za jego zobowiąznia finansowe zaciągniete przed ślubem? Czy w przypadku jego śmierci dziedzicze ten dług? A co z naszymi majątkami, on ma mieszkanie,ja dom nabyte przed ślubem, on mieszkanie ma we wspólności majatkowej z byłą żoną. Czy nasze majatki po ślubie wejda do wspólności małżeńskiej? Czy w razie śmierci jednego, drugie ma prawo do tego majątku nabytego przed ślubem? Dodam, że oboje mamy swoje dzieci. Bardzo proszę o odpowiedz. Dzieki.

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 22 listopad 2010 - 15:36

1. nie odpowiada Pani za jego długi kawalerskie
2. w razie jego śmierci co do zasady dziedziczy Pani długi spadkowe.
3. rzeczy i prawa nabyte przed ślubem pozostają waszym majątkiem osobistym. Nie wchodzą do majątku wspólnego.
4. rzeczy z majątku osobistego wchodzą do spadku - a więc są dziedziczone przez spadkobierców zmarłego małżonka.

#3 Gość_IWI

Gość_IWI
  • Goście

Napisano 22 listopad 2010 - 19:36

Czyli jeżeli dobrze rozumie nasze nieruchomości pozostana naszym odrębnym majatkiem osobistym, ale w razie śmierci jednego z nas np. mojej do spadku czyli rowniez mojej nieruchomości nalezy przyszły mąż i w drugiej kolejności jego dzieci, a czy podczas trwania małżeństwa w razie śmierci męża jego spadkobiercy należą do mojej nieruchomości?

#4 Gość_Emilia

Gość_Emilia
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 19:51

Witam, wyszłam za mąż za mężczyznę, który przed ślubem wiele lat temu wziął kilka kredytów i ich nie spłacał. W chwili obecnej nawet nie wiemy gdzie to sprawdzić ile jest tego długu i gdzie to spłacać? Bardzo proszę o jakaś podpowiedź

#5 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 21:06

A nie można po prostu zapytać o to męża? Jeśli on nie wie, to my też nie pomożemy.

#6 Gość_twojeporady.pl

Gość_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 21:19

nie odpowiada Pani za kredyty męża zaciągnięte przed ślubem. Jeżeli chodzi o ich wysokość warto zawnioskować o raport bik,

Jeżeli będzie potrzebna pomoc zapraszam tu:

www.twojeporady.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy