Skocz do zawartości

mieszkanie własnościowe a eksmisja

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-opiekuneczka21

Gość_-praw-opiekuneczka21
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 10:25

Witam mój ojciec kupił 4 lata temu mieszkanie, i mniej wiecej jak je kupił nie opłacał czynszu z wyjądkiem kiedy ja tam pół roku mieszkałam wtedy ja opłacałam, obecnie tydzień temu przeprowadziłam sie do ojca razem z konkubentem z przyczyn losowych ale okazało się iż zapadła właśnie decyzja o sprzedaży mieszkania na zebraniu spółdzielców? prezes chce tacie sprzedac mieszkanie, i powiedziano mu iż nie ma praw do mieszkania socjalnego tylko wywalą go poprostu na bruk. Ja wraz z konkubentem tez jestem tam na stałe zameldowana prosze o pomoc czy wszyscy sie znajdziemy na bruku? tata nie przekształcał mieszkanie poprostu kupił je przez agencje nieruchomości. chciałabym chociaz lokal socjalny w takim razie zarabiam najniższa krajową a konkubent nie pracuje wiec nawet nie mamy z czego nająć innego lokalu. pomocy!!!

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2010 - 17:48

Sama sprzedaż lokalu nie prowadzi do eksmisji - a tym bardziej do eksmisji na bruk. Niestety to marne pocieszenie dla was, bo w waszym przypadku nie ma podstaw, aby sąd miał osobno orzekać o prawie do lokalu socjalnego dla was. Możecie natomiast w gminie starać się o przyznanie takiego lokalu socjalnego.

#3 Gość_-praw-opiekuneczka21

• Goście

Napisano 15 kwiecień 2010 - 15:47

W tym jest problem że ze względu na dochody tj ja i konkubent zarabiamy najniższą krajową nie należy nam się lokal socjany pozatym metraż mieszkania przekracza i nawet komunalne mieszkanie nam się nie należy. Niewiem co mam dalej zrobic niechce zostać bez dachu nad główką jak to dalej będzie wyglądało? Ponieważ tacie jako właścicielowi nie należy sie lokal socjalny a wg tego co sprawdziłam to my jesteśmy z konkubentem lokatorami gdyż tam mieszkamy czyli nas chroni ustawa?

#4 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2010 - 17:21

Niestety - pozostaje najem lokalu we własnym zakresie.

#5 Gość_-praw-opiekuneczka21

• Goście

Napisano 17 kwiecień 2010 - 12:16

Tak ale wynajem jest strasznie drogi i nie stać nas na niego wiec pozostaje pytanie czy mogą nas eksmitować na bruk? tz nie zapewniająć żadnego lokalu zastępczego?

#6 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2010 - 10:15

Nie ma eksmisji na bruk, ale pozostawanie w tym lokalu też ekonomicznie nie jest dobrym rozwiązaniem (jak zaczną naliczać wam wysokie odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu).

#7 Gość_-praw-opiekuneczka21

• Goście

Napisano 12 lipiec 2010 - 15:16

witam ponownie wiec dzisiaj byłam w spółdzielni uczciwie płace kazdy miesiac za czynsz, lecz z powodu długu taty poszedł juz wniosek o licytacje do komornika. Ja miałabym te 8 tys na zaległe czynsze ale tata wyprowadził sie i zalezy mu na licytacji mieszkania gdyż pokryje ono jego długi. ja pracuje chłopak oficjalnie ma status bezrobotnego mam wiec pytanie czy by otrzymac lokal socjalny musze tez miec status bezrobotnego? musimy myslec co dalej z nami wiec pytam tata niechce mieszkania z miasta mieszka u kobiety i niechce o takowe wnioskowac a ja zostałam z problemem sama:( musze miec gdzie mieszkac dlatego pytam.pomocy!!!

#8 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2010 - 21:59

Prawo do lokalu socjalnego zależy w głównej mierze od kryterium dochodowego waszej rodziny. Proszę złożyć jak najszybciej wniosek o przyznanie prawa do lokalu socjalnego.

#9 Gość_-praw-opiekuneczka21

• Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 15:07

w dniu dzisiejszym bylam w spółdzielni mieszkaniowej gdzie powiedziano mi ze nie wypełnią mi druków do mieszkania ponieważ własciciel mieszkania to ma wypełnic a nie oni próbowałam im wytłumaczyc że oni sa od tego bezskutecznie niestety..... a w wydziale lokalowym powiedziano mi ze z uwagi na przekroczony metraz nie kwalifikuje sie na mieszkanie socjalne nawet na komunalne nie kwalifikuje sie! mało tego próbowałam do kapitalnego remontu gdzie nie patrzy sie na metraz ale tez lipa bo jest dług na mieszkaniu:( dopóki nie bedzie wyroku eksmisyjnego ma związane ręce niewiem juz co mam robic!

#10 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2010 - 21:37

No i niestety w tym momencie my też nic innego już nie wymyślimy.

#11 Gość_-praw-opiekuneczka21

• Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 11:45

witam zorientowałam sie w urzedzie miasta wiec musze miec wyrok eksmisyjny wtedy nie patrza na metraz mieszkania wiec teraz wszystko w rekach sadu poprostu. a ze spóldzielnią mam nadal problemy moj ojciec mieszkał w mieszkaniu ok 2 lata sam pomimo iż 3 krotnie zgłaszał fakt w spółdzielni tamci z uporem wrecz maniaka doliczali składniki czynszu za 3 osoby, zgłaszał fakt samotnego mieszkania juz 3 krotnie! mało tego to był w weekend i napisałam mu pismo pod którym sie tylko podpisał w którym zada wyjasnienia sytuacji w społdzielni i wyrownania za miesiace kiedy mieszkał sam i ze w referacie ludności w UM potwierdza iż sam mieszkał. pismo zaniósł chłopk i nie przyjeli mu go gdyz własciciel sam ma sie z nim zjawic.....wiec wkurzona wysłałam pismo listem poleconym za potwierdzeniem odbioru i zobligowałam ich do odpowiedzi pisemnej w terminie 14 dni tak jak oni mi wysyłaja pisma tez. oraz skontaktowałam sie z lokalną gazeta by opisała sprawe. dla mnie skandalicznym faktem jest ze społdzielnia nie przyjmuje wniosków pisemnych oraz niechce mi wypisac dokumentów by starac sie o mieszkanie!!!

#12 Gość_Bartek

Gość_Bartek
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2010 - 20:26

Zycie jest przeje....ne. Czasami naprawde trzeba stanąć na glowie ;/ zeby coś w tej Polsce zalatwić. Glowa do góry !! Dasz rade

#13 Gość_piotrek

Gość_piotrek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2011 - 14:56

a ja mam pytanie z trochę innej beczki dlaczego jak się ma mieszkanie własnościowe to trzeba płacić jakiś czynsz i utrzymywać nierobów ze spółdzielni czy można opłacać tylko samo remontowe i czy to wystarczy??

#14 Gość_-praw-ja_jagienka

Gość_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2011 - 15:22

Nie, samo remontowe nie wystarczy gdyż w czynszu ma Pan naliczane - opłatę za centralne ogrzewanie, za zużycie wody, za wywóz śmieci, za kanalizację, za legalizację wodomierzy, za domofon, za korzystanie z klatki schodowej, która nie należy do mieszkania, za korzystanie z prądu na klatce schodowej. To wszystko chciałby Pan mieć darmowo? To może kiedyś, jak będzie w Polsce Irlandia?

#15 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2011 - 20:18

jezeli dojdzie do licytacji mieszkania , to nowy własciciel bedzie musiał postarać się o wyrok eksmisyjny na was

wtedy będzie przysługiwał wam lokal socjalny , ostatnio pojawiło się orzeczenie SN ze co prawda właściciel lokalu nie jest uprawniony do otrzymania lokalu socjalnego ale juz jego domownicy tak

Uchwała z dnia 21 grudnia 2010 r. (sygn. akt III CZP 109/10).
Art. 14 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego (tj. Dz.U. z 2005 r., Nr 31, poz. 266 ze zm.) ma zastosowanie do małoletnich dzieci oraz żony właściciela lokalu mieszkalnego, który utracił tytuł własności.

#16 Gość_Basia

Gość_Basia
  • Goście

Napisano 15 listopad 2013 - 13:08

Witam,
piszę w sprawie mojego 78-letniego ojca, ktory mieszka z konkubiną od ponad 25 lat. Mieszkanie jest jej wlasnoscią, ojciec jest tam zameldowany na stale przynajmniej 25 lat. Doklada się do czynszu, gazu, prądu (połowę) i innych oplat związanych z zamieszkiwaniem. Do tej pory bylo wszystko w porządku, ale ostatnio konkubina coraz częściej dzwoni do mnie i oswiadcza mi, ze "w kazdej chwili może ojca wyrzucić z mieszkania, bo to jest jej". Ojciec nie robi awantur, nie pije, siedzi sobie spokojnie. Jest starszym juz przeciez czlowiekiem i chyba jedynym powodem jest to, ze jest za stary. Ona jest mlodsza od mojego ojca o 15 lat i teraz on stal sie dla niej zbędnym balastem. Czy można w takiej sytuacji wyrzucic go z mieszkania ? Co można zrobić, zeby do takiej sytuacji nie doszlo ?
Proszę o radę bo juz nie wiem, co mam robić w tej sytuacji.

#17 Gość_Jadwiga

Gość_Jadwiga
  • Goście

Napisano 15 listopad 2013 - 15:11

Moja sytuacja jest b.nieciekawa. Mam mieszkanie wlasnosciowe, ktore oplacam do dnia dzisiejszego mimo, ze nie mieszkam w nim. Bylam 6 lat za granica. Wrocilam z mezem /nowo poslubionym/ do Polski 2 lata temu. Moj syn nie zaakceptowal mojego meza, zaczely sie klotnie i rozroby mojego syna. Nie chcialam informowac o w wszystkim policji, wiec wyjechalam z mezem na drugi koniec Polski. Wynajmuje mieszkanie od dwoch lat. Pieniadze sie koncza i mysle o sprzedazy mieszkania, ktore zostawilam. Tylko jest problem bo syn jest tam zameldowany. Od sasiadow wiem, ze nie miszka tam, tylko wynajmuje to mieszkanie. Prosze powiedziec czy moja sytuacja jest beznadziejna? Pragne zaznaczyc, ze syn naduzywal alkoholu, byly rozroby w moim mieszkaniu, ktore skonczyly sie sadem po sasiadka n ie godzila sie na halasy. Prosze napisac w jakiej sytuacji jestem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych