Skocz do zawartości

Intrum Justitia-zastraszanie?

240 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-yagodella

Gość_-praw-yagodella
  • Goście

Napisano 12 listopad 2007 - 12:43

Witam serdecznie.Mój problem dotyczy długu w Orange.Otóż mając jeden telefon,zgodziłam się po jakimś czasie na drugi.Faktury jednak nie przychodziły,więc płaciłam sam abonament.ZXadzwoniłam do Orange prosząc o duplikaty ale dalej nic nie przychodziło.Dopiero niedawno okazało się że był to plan internetowy.Dowiedziałam się tego w piątek od pani z Intrum Justitia,która do dzisiaj kazała mi wpłacić 2 tysiące złotych zadłużenia!!! Gdy powiedziałam,że w ciągu jednego dnia nie zdobędę takiej sumu pani zaczęła na mnie krzyczeć i była bardzo niemiła.Powiedziała,że jej to nie interesuje i kasa ma być :(.Powiedziałam,że nie mam!!!Mam wpłaćić dzisiaj 1000zł do 14 bo jak nie sprawa trafi do Sądu...boję się,bo nie mam tylu pieniędzy na wpłatę.Czy sprawa jest już przesądzona czy mogę coś jescze zrobić.Oczywiście chce spłacić dług ale nie mam od razu tak wysokiej sumy...Nie mam od kogo pożyczyć a na kredyt nie mam co liczyć narazie bo zmieniłam pracę kilka dni temu :(Poradźcie co zrobić.Nie otrzymałam od Intrum żadnego pisma tylko dwa,czy trzy telefony w tym jeden nagrany na sekretarce...

#2 Gość_-praw-yagodella

Gość_-praw-yagodella
  • Goście

Napisano 12 listopad 2007 - 18:26

Proszę niech mi ktoś odpisze.... :-(

#3 Gość_-praw-kecoj

Gość_-praw-kecoj
  • Goście

Napisano 12 listopad 2007 - 19:31

Intrum Justitia jak się domyślam to firma windykacyjna. Proszę z nimi nie rozmwaiać, a starać się skontaktować z orange i z nimi umawiać co do spłaty długu. Firmy windykacyjne mają to do siebie, że tak straszą. Proszę się nie przejmować aż tak bardzo. Jeśli jednak zacznie Pani z nimi rozmawiać proszę zawsze zapisywac nazwisko osoby z którą Pani prowadzi rozmowę (nie lubią tego), a jesli odmówią podani proszę podziękować i się rozłączyć. Niech Pani prowadzi rozmowy z orange, a jeśli będą się naprzykrzać telefonami proszę i obiecywać, że zapłaci Pani w np. za 3 dni bo coś tam, a potem znowu za 3 dni....Firmy windykacyjne stosują taką męcząco praktykę zastraszania sądem, rejestrem dłuzników, komornikiem, jednak najczęściej może ich zwodzić latami. Nie jestm pewnie ale było chyba kiedyś orzeczenie i chyba Sądu Najwyższego, że praktyka takich form łamie częściowo prawo nękaniem, telefonami w nocy...Poza tym radził bym znaleźć umowę z Orange na tą 2 usługe i zobaczyć co Pani podpisała. Dodatkowo można się powoływać na opóźnienie ze względu niedostarczenia faktur, więc brakodsetek ustawowych.Najważniejsze aby porozumiała się Pani bezpośrednio z Orange.

#4 Gość_-praw-yagodella

Gość_-praw-yagodella
  • Goście

Napisano 12 listopad 2007 - 20:23

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Bede się kontaktowała z Orange ...Najgorsze są właśnie te telefony np.o 7 nad ranem lub późnym wieczorem.Pozdrawiam.

#5 Gość_-praw-yagodella

Gość_-praw-yagodella
  • Goście

Napisano 16 listopad 2007 - 23:17

Witam ponownie.Otoż dostałam pismo od Orange,że mogę zapłacić aneks do umowy i kara będzie anulowana pomimo trafienia sprawy do Intrum.Dziś wieczorem znowu dzwoniła ta "nawiedzona"pani z Intrum i oczywiście nie uwierzyła mi w to,że dostałam pismo z Orange.Ja kawę na ławę,numer pisma..kiedy przyszło i w ogóle...Panią to chyba rozłościło,bo powiedziała,że nie mam zapłaconych faktur,więc nie mogę podpisać aneksu,bo ona wyda o mnie negatywną opinię i Orange nie podpisze ze mną takiej umowy o anulowaniu kary i sprawa i tak i tak trafi do sądu.Co mam zrobić i czy Intrum tylko tak straszy,czy rzeczywiście mogą mi nie pozwolić na ugodę i sprawa zakończy się w sądzie???Już w końcu nie wiem...Błagam odpiszcie :(

#6 Gość_-praw-yagodella

Gość_-praw-yagodella
  • Goście

Napisano 17 listopad 2007 - 13:14

Proszę niech mi ktoś napisze,co mogę zrobić :-(

#7 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 17 listopad 2007 - 14:03

Olać nieuprzejmą Panią - postępować zgodnie z pismem od Orange.

#8 Gość_-praw-yagodella

Gość_-praw-yagodella
  • Goście

Napisano 17 listopad 2007 - 17:49

Bardzo dziękuję Panie Łukaszu.To znaczy,że ta Pani mnie zastrasza tylko tak?

#9 Gość_-praw-kecoj

Gość_-praw-kecoj
  • Goście

Napisano 17 listopad 2007 - 18:14

Tak ona próbuje Panią zastraszyć i wymusić spłatę. Tak jak napisałem powyżej - taka jest polityka takich firm. Jak zadzwoni proszę z nią nie rozmawiać!

#10 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 21:58

Witam serdecznie. Wkurzją mnie ci z Intrum Justitia to banda oszustów, a mianowicie chodzi o to że próbóją mi wcisnąc dług kogoś innego.Otóż któregoś pięknego dnia zadzwonił tel. do mnie do pracy i w słuchawce usłyszałam że pani dzwoni z Intrum Justitia w sprawie mojego długu wobec UPC, na co ja jej odpowiedziałam że to jakaś pomyłka bo owszem miałam podłączoną telewizje kablową ale napisałam rozwiazanie umowy i została odłączona a rachunki mam uregulowane.Wysłali mi również pismo w którym się nie zgadzały dane ani adres , pesel,nr dowodu osobistego tylko imię i nazwisko było zgodne.Wysłałm im faksem ksero kopie dowodu i pismo z UPC że nie zalegam z żadnymi wpłatami. Pomyślałam że problem rozwiązany ale się pomyliłam dalej mnie nękają telefonami wręcz straszą i dziś dostałam smsa że planują złożyć pozew o nakaz sądowy do zapłaty. Mało tego pani z którą wcześniej rozmawiałam powiedziała mi że ja przyniose jej te pieniądze w zębach. Proszę napisać mi co mam w związku z tą sprawą zrobić, pomyślałam o tym aby wynająć adwokata ale nie wiem czy to dobry pomysł.Proszę o poradę.
Pozdrawiam Ilona

#11 Gość_piko

Gość_piko
  • Goście

Napisano 14 listopad 2010 - 17:22

A jakim cudem wysłali, skoro adres mieli niewłaściwy?
Mnie też ostatnio nękają telefonicznie za długi telekomunikacyjne jakiejś innej osoby (sam nie mam żadnych zaległości w opłatach).
Właśnie napisałem pismo do mojego operatora aby wyjaśnił sprawę - zobaczymy jak to pójdzie.

#12 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 13:01

A pozwijcie tych ***** do sądu. Wszyscy. Przecież wygracie. Wszak to wina Orange, że opóźniali i nie przysyłali niczego, a w przypadku osób, które są nękane za nie ich długi, to mogą nawet się starać o odszkodowanie. Pojawi się seria pozwów w ICH stronę, to im się odechce takich praktyk. Albo przynajmniej będą grzeczniejsi. Dobra, pewnie nie, ale warto kopnąć ich czasem w brudny tyłek. :D

#13 Gość_Bogdan

Gość_Bogdan
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2010 - 22:59

Bardzo mnie dziwi sposób działania tej firmy. Kroczą po cienkiej linii.... Ja mam dług 42 złote. Śmieszna kwota i jak dla mnie warto się pobawić za taką kasę, nawet jak przysolą 2-3 razy więcej;)
Mają niepoprawne moje dane ( zgadza się wyłącznie nazwisko imię już nie), mają numer telefonu ( dawny służbowy ), ale kto inny jest teraz jego użytkownikiem, mają mój adres mailowy taki typowy do rejestracji na różnych portalach i przeznaczony na spam, mają "dziwny" adres do korespondencji/zameldowania.
Jak działa ta firma:
1. Dzwoni paniusia na numer telefonu i informuje, że jest dług i żąda natychmiastowej zapłaty. Oczywiście użytkownik tego telefonu ( mój następca w byłej pracy - mam z nim kontakt) olewa ich, na co przysyłają sms-a, że tą kwotę należy wpłacić na takie i takie konto. Bez żadnych podstaw prawnych - nosi to znamię chyba wyłudzenia!!
2. Przysyłają mi na konto "spamowe" informacje ( chyba groźby ), że wszczęte zostało postępowanie. W treści maila, że działając w imieniu tej a tej firmy zajęli się windykacją zadłużenia. Jako podstawę powołują się na fakturę, której numeru nie ujawniają i że kwotę należy wpłacić na konto podane w mailu. Mogę to potraktować jako wyłudzenie ??
3. Nie wiem co z ew. listami poleconymi, bo wysyłają je gdzieś w kosmos.
Reasumując nawet jak mnie namierzą poprawnie ( a zajmie im to trochę ) to ja oficjalnie nie dostałem żadnej informacji o tym, że zalegam.
Pytanie moje brzmi czy można wszcząć jakieś postępowanie bez wcześniejszej informacji o powstaniu zadłużenia? Nie dostałem też nigdy owej faktury. Czy takie "dostarczanie" informacji o "polubownym" załatwieniu sprawy ma jakąś moc? Czy mogę się później zasłaniać tym, że to traktowałem jako internetowe wyłudzenie pieniędzy?
Jak już wspomniałem na wstępie kwota nie jest jakaś wielka, ale warto wiedzieć na przyszłość jak postępować w takich sytuacjach. Nie chcę w to wierzyć, ale jeśli coś z tego co napisałem jest możliwe aby odzyskać dług, to każdy użytkownik internetu może pozwać Kowalskiego o zwrot wyimaginowanych należności.

#14 Gość_magestic

Gość_magestic
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 03:51

witam..zgłos sprawe do UOiK albo do prokuratury...przechowój wszystkie esy...spisuj daty telefonów..itd...to bardzo wazne...i nie rozmawiaj...nie dawaj sie wciagac w jakiech pogaduchy..prosto do prokuratury..i najlepiej poinformuj ich o tym w mailu.. info@intrum.pl..powodzonka..:P)

#15 Gość_magestic

Gość_magestic
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2011 - 04:18

witam...proszę niezwlocznie zgosic sprawe do UOiK oraz prokuratury.prosze przechowywac wszystkie esy,oraz probowac nagrywac rozmowy...:)..

#16 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2011 - 11:57

A co jesli by zlozyc pozew zbiorowy o nekanie?
Wg mnie jesli ktoś dochodzi jakichkolwiek należności powinien od razu albo na rządanie podac nr date zaleglej faktury a takze niezaplacony monit lub kilka monitow wystawionych przez pierwotnego wierzyciela (TPSA lub ORANGE) zanim skierowal sprae do firmy windykacyjnej.
Takich informacji Intrum uporczywie odmawia !
Skarga o nękanie do Rzecznika Praw Obywatelskich
Skarga jw do UOKiK
Pozew zbiorowy w e-sądzie
Trzeba wreszcie nieukom "ułatwić" życie i wymusić cywilizowane procedury.

#17 Gość_XXX

Gość_XXX
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:32

Witam... mój kumpel też ma dług w tej firmie... Oni do niego dzwonią on ich słucha jak gdyby nigdy nic i w ciąż każe im skierować sprawę do sądu jeśli tak im na tym zależy, a oni wciąż dzwonią i tak od 1,5 roku.... ja bym się więc nie przejmował. Jedyne czego nie wolno robić to obrażać "pani" dzwoniącej...

#18 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2011 - 13:54

witam również mam ponoć dług w MTU już od ponad 2 lat firma intrum windykuję go od stycznia 2010r. Otrzymałem ponad 100 telefonów, chamowatej treści lepiej nie ujawniać, nawet pisano że moje dzieci są pod obserwacją, pod bramą mojej posesji wystawały różne auta- wieczorem. Zgłaszam to wszystko na policję, a wczoraj otrzymałem nakaz zapłaty w sądzie w Lublinie, właśnie piszę odwołanie. Wartość rzekomego długu początkowo 176zł, teraz 222zł. To i tak bajeczka w porównaniu z zabawą jaka mnie spotkała, a pozew zbiorowy jest czymś świetnym. Dostawałem telefony w nocy gdy ktoś krzyczał POBUDKA, ZAPŁACIŁEŚ!!!!!!!

#19 Gość_GOŚĆ

Gość_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 23:55

to dlaczego nie było zapłaty w styczniu 2010 ? firma zapewne informowała, iż sprawa trafi do sądu chyba ? Kowta nie jest duża wkońcu...

#20 Gość_Dave

Gość_Dave
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 20:13

Firma wydzwania do mnie chociaż nie nazywam się tak jak oni twierdzą. Żałosne od wczoraj było już ok. 20 telefonów...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych