Skocz do zawartości

Zwolnienie szpitalne

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Małgosia

Gość_Małgosia
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:09

WitamOtrzymalam zwolnienie opatrzone pieczatką szpitala. Czy mam traktowac je jako szpitalne wprost i wyliczyć wynagrodzenie za czas choroby 70%.Mam watpliwość, czy w każdym przypadku zwolnienie lekarskie wystawione przez szpital należy traktować jak za pobyt w szpitalu ?.Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

#2 Gość_Pola

Gość_Pola
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:15

na zwolnieniu jest rubryka szpital i tam wystawca zwolnienia wpisuje ile dni zwolnienia szpitalnego nie koniecznie całe L-4

#3 Gość_mandziola

Gość_mandziola
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:22

Jezeli pracownikowi przysługuje wynagrodzenie chorobowe liczysz normalnie 80% jesli jest to juz zasiłek to zwolnienie szpitalne 70% (czyli pobyt w szpitalu).

#4 Gość_olinka1

Gość_olinka1
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 14:31

zgdzam się z poprzedniczkami: sprawdzić w rubryczce szpitalne ile dni i jeśli jest podana liczba dni i wykorzystano już 33 dni / wynagrodzenie chorobowe płatne 80 %/ to wypłacić 70 % za te dni . :)

#5 Gość_Nika75

Gość_Nika75
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 13:27

Dwa tygodnie temu skreciłam sobie staw skokowy.Zdjęcie gipsu przypadało na dzis tj.2.06.2010.Przy rejestracji usłyszałam że powinnam się zarejestrowac w dniu założenia gipsu na nogę.Ku mojemu zdziwieniu nikt mnie o tym nie poinformoiwał.Może dlatego że nie jestem z rejonu szpitala do którego się zgłosiłam i w którym założono mi gips.Nie wiem co mam dalej robic .Nastęony termin wolny dopiero za tydzień.Niestety ten termin mi nie pasuje.Wychodzi na to że bede sama musiała sobie zdjąc gips. Polska biurokracja.Jestem głeboko rozczarowana potraktowaniem mnie.Na dodatek pielegniarka z gabinetu ortopedycznego poinformowała mnie że mam czekać.Czekać ale chyba w nieskończoność.

#6 Gość_niewinna

Gość_niewinna
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 16:50

Też bym zdjęła sama :-) W mojej rodzinie to powszechnie stosowana praktyka :-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych