Skocz do zawartości

prawo duńskie

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-kowal1002

Gość_-praw-kowal1002
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 12:37

Szanowni Państwo,

Potrzebuję pomocy prawnej. Znalazłem się w bardzo trudnej sytuacji, której sam nie mogę rozstrzygnąć. Byłem w nieformalnym związku z kobietą (polka posiadająca obywatelstwo duńskie). Cała sytuacja miała miejsce w Danii. Byłem tak bardzo w niej zakochany, że nie dostrzegałem tego, że zależy jej tylko na wykorzystaniu mnie. Manipulowała mną i stosowała przemoc psychiczną. Bez mojej wiedzy i zgody zaszła ze mną w ciąże. Gdy tylko upewniła się, że jest w ciąży wyrzuciła mnie z domu w którym wciąż jestem zameldowany i w którym przetrzymuje moje rzeczy. Zabroniła kontaktu z nią i z jeszcze nie narodzonym moim dzieckiem. Stwierdziła, że to tylko jej dziecko. Pożyczyła ode mnie 25 tys. DKK (mam dowód na to w postaci przelewu na jej konto) i pomimo próśb nie chce mi ich zwrócić. Wiem też, że nie pierwszy raz pożyczyła pieniądze i ich nie oddała. Żyję i mieszkam w Kopenhadze od 4 lat pracuję tu i studiuję Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Jak wyegzekwować prawo do mojego też, dziecka i moich pieniędzy? Jakie przysługują mi prawa? Z góry dziękuję za zainteresowanie moją sprawą.

Mariusz

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2010 - 13:49

Odpowiadamy tylko w oparciu o przepisy prawa polskiego. Natomiast opisana sytuacja kwalifikuje się do oceny według prawa duńskiego. Nie jesteśmy więc w stanie pomóc w tym problemie.

#3 Gość_gość

Gość_gość
  • Goście

Napisano 01 listopad 2012 - 22:33

Dzieńdobry
Mam małe pytanie , a mianowicie mój partner został skazany w Danni i czeka na deportację do kraju i w związku z tym chciałabym się dowiedzieć ile czasu trwa uprawomocnienie się tam wyroku. Od razu po nim ma dostać deport do Polski i chciałabym mniej więcej wiedzieć czy tyle samo dni co u nas czy może jakoś odbywa się to szybciej. Nadmieniam , że była to sprawa karna fakt że bez dowodów ale swoje odsiedział i prawdopodobnie ma zakaz wjazdu na wyspę przez 6 lat. Czy to też ma jakiś związek z wyrokiem ?
Bardzo proszę o pomoc bo nawet nie wiem kiedy mam się go spodziewać w domu a telefonować ogólnie też nie może :( niestety .!!!

#4 Gość_-praw-ja_jagienka

Gość_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 13:18

Na tym forum udziela się porad tylko z prawa polskiego, ale może przy odrobinie szczęścia, ktoś odpowie Pani na postawione pytania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy