Skocz do zawartości

Podział majatku i długi

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-x-gwiazdka-x

Gość_-praw-x-gwiazdka-x
  • Goście

Napisano 31 marzec 2008 - 14:58

CYTATChciałam spytac czy przy podziale majatku wspolnego tez bede obciązona tom kwotą ,,kolegium czy grzywny,,.

Art. 28. § 1. Orzeczone w stosunku do jednego z małżonków, pozostających we wspólności majątkowej, kary grzywny, nawiązki i należności sądowe podlegają zaspokojeniu z odrębnego majątku skazanego oraz z wynagrodzenia za pracę lub za inne usługi świadczone przez niego osobiście, jak również z praw twórcy wynalazku, wzoru użytkowego oraz projektu racjonalizatorskiego. Jeżeli zaspokojenie z tych źródeł okaże się niemożliwe, egzekucja może być prowadzona z majątku wspólnego. Niemożność zaspokojenia z majątku odrębnego skazanego stwierdza się w protokole.

Skoro nie ma między wami już wspólności majątkowej to brak jest podstaw, aby prowadzić egzekucję z majątku, który Pani przypadnie w wyniku podziału majątku wspólnego.

#2 Gość_-praw-x-gwiazdka-x

Gość_-praw-x-gwiazdka-x
  • Goście

Napisano 31 marzec 2008 - 14:58

Witam !
Jestem juz po rozwodzie obecnie załozyłam sprawe o podział majatku .Były mąż jeszcze w czasie małżeństwa kilkakrotni byl zatrzymany za jazde pod wpływem alkoholu w zwiazku z czym miał wyrok w zawieszeniu i sporą sume do zapłacenia .Po rozwodzie z tego co wiem byl jeszcze raz czy dwa zatrzymany i równiez dostał jakąs wysoką grzywne czy to kolegium (niewiem jak to prawnie sie nazywa) Wiedc łączna suma jest napewno dos wysoka .Obecnie wyrok ma odwieszony i przebywa w zakładzie karnym .Chciałam spytac czy przy podziale majatku wspolnego tez bede obciązona tom kwotą ,,kolegium czy grzywny,,.

Pozdrawiam

#3 Gość_-praw-x-gwiazdka-x

Gość_-praw-x-gwiazdka-x
  • Goście

Napisano 31 marzec 2008 - 21:31

Dziękuje Bardzo Panie Łukaszu !
Pozdrawiam

#4 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 31 marzec 2008 - 20:01

Bez względu na wszystko przy podziale majątku sąd nigdy nie zajmuje się dzieleniem pasywów (długów). Przedmiotem podziału są zawsze aktywa, których jedynie wysokość może być pomniejszona w związku z istniejącymi długami.

#5 Gość_-praw-x-gwiazdka-x

Gość_-praw-x-gwiazdka-x
  • Goście

Napisano 31 marzec 2008 - 18:13

Panie Łukaszu Dziekuje za odpowiedz
Obecnie dopiero złozyłam dokumęty o podział majatku wspólnego .Czekam na termin i włansie martwie sie tym czy przy podziale majatku tez będą te kwoty pienierzne za jazdy pod wpływem alkoholu dzielone na pól czy tez nie . Jak wspomniałam było kilka takich wykroczeń wiec kwota ta tez jest niemała .Część była jeszcze jak byliśmy małżeństwem a reszta juz po rozwodzie .Boję sie o to ze te kwoty będą tez dzielone na pół mino tego ze ja niemiałam na to zadnego wpływu nawet będąc męzatką

#6 Gość_-praw-x-gwiazdka-x

Gość_-praw-x-gwiazdka-x
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 16:40

Niewiem czy dobrze zrozumiałam .Czyli jesli mamy debet w banku na kwote 20tys jednemu z nas zostanie nakazana spłata tego debetu a drugi o tą kwote dostanie mniejszy majątek ?

#7 Gość_-praw-x-gwiazdka-x

Gość_-praw-x-gwiazdka-x
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2008 - 13:59

Panie Driuszu .Mam juz termin rozpoczęcia sprawy o podział majatku wspólnego .
Niezależy mi na majatku typu mieszkanie ,samochód itp .Zalezy mi na spłacie kredytu w rachunku rozliczeniowo oszczędnościowym .Chciałam spytac co moge zrobić abym niebyła obciążona tym debetem .Jestem po rozwodzie wychowuje sama córke 11 lat .Mam przysadzone alimenty ale niepłaci były mąż który obecnie do grudnia 2008 przebywa w zakładzie karnym .

-Czy mam jakąs szanse na to abym na sprawie podziału majatku została odciązona od spłaty debetu .Dodam ze włascicielem konta jest byly mąz a ja jestem współwłascielem

-Czy jesli sie zgodze na oddanie mieszkania bez spłaty mnie przez bylego meza mam szanse na to zeby bank nieobciażał mnie kwota debetu do zapłaty .

Dodam, ze przy obecnych dochodach jakie posiadam niejestem w stanie zaciagnac kredytu(niemam zdolnosci kredytowej) na spłate debetu (20 tys zł) ,oraz nieposiadam majatku własnego.
Bardzo prosze o pomoc !

#8 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2008 - 18:56

Mniej więcej tak - z tym, że sąd nie nakazuje żadnej spłaty. Po prostu nie wnika w to, kto jest zobowiązany do spłaty zaciągniętych kredytów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy