Skocz do zawartości

rachunek za nocleg pracownika

wróć do serwisu Księgowość 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Początkująca

Gość_Początkująca
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2009 - 16:00

Otrzymałam rachunek za nocleg pracownika i za konsumpcję. Jak to rozliczyć? W koszty delegacji? Odliczyć vat czy nie????

#2 Gość_Początkująca

Gość_Początkująca
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2009 - 16:09

pomóźcie

#3 Gość_Gosia

Gość_Gosia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2009 - 09:25

Jeżeli pracownik był w delegacjiza zgodą pracodawcy i przedstawił rozliczenie delegacji ( druk polecenie wyjazdu służbowego ) wraz z kosztami poniesionymi ( nocleg, konsumpcję , koszty przjazdu itp. ) to ujmujemy księgowo w koszty delegacji. Należy pamiętać , że konsumpcję rozliczamy do wysokości przysługującej diety ( zgodnie z przepisami ) obecnie wynosi 23 zł ( krajowa ) ( Rozporzadzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej . Ustawa o podatku od towarów i usług zakazuje odliczenie VAT oo usług za nocleg .

#4 Gość_Maliniua

Gość_Maliniua
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 12:36

a co robimy z resztą kwoty np. mamy konsumpcje na 60,00 dieta 23,00 wsadzamy w knkup

#5 Gość_Sandra

Gość_Sandra
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 12:53

U mnie w rozliczeniu delegacji pracownicy nie ujmują faktur za konsumpcję lecz wpisują dietę w odpowiedniej wysokości(w zależności od liczby godzin delegacji). Nie ma wówczas knkup.

#6 Gość_Maliniua

Gość_Maliniua
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 13:24

Też tak miałam a teraz patrze a tu mi sie taki rodzynek z konsumpcja trafił.

#7 Gość_Sandra

Gość_Sandra
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 14:31

To może niech sobie zostawi tę fakturę na pamiątkę?

#8 Gość_sylwana

Gość_sylwana
  • Goście

Napisano 02 marzec 2009 - 15:19

A jeżeli pracownik pojechal i miał pełne wyżywienie i jest to na fakturze to dieta mu się nie należy.U nas w pełnej księgowości nocleg normalnie w koszty, ale nie odliczasz vat-u, jeżeli chodzi o konsumpcję to także w koszty ale nkup i także nie odliczasz vat-u.

#9 Gość_Iwona

Gość_Iwona
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 12:15

Dostałam fakturę za nocleg pracownika na kwotę 420zł. Wrzucam ja w koszty i vat-u nie odliczam, czy może cos się zmieniło?

#10 Gość_Iwona

Gość_Iwona
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 12:22

ponawiam, prosze o potwierdzenie mojej wiedzy.

#11 Gość_beatka

Gość_beatka
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2010 - 15:48

Jeżeli pracownik za zgodą pracodawcy poniósł koszty większe niz przysługuje dieta, to przeciez zgodnie z FA można rozliczyc całą kwotę. Od całej kwoty tez odliczamy VAT . Nie mozemy tylko odliczyc VAT-u od noclegu, ale juz nawet od parkingu odliczamy VAT

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy