Skocz do zawartości

zastrzeżenie komornicze

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_-praw-ew3lina

Gość_-praw-ew3lina
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2009 - 20:44

Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc!!!!
Dnia 20 maja 2009 r. zakupiłam samochód marki xxx . 27 maja 2009 r. w wydziale komunikacji w Szczecinie złożyłam wniosek o przerejestrowanie tego pojazdu, otrzymując tymczasowy dowód rejestracyjny oraz nowe tablice . Z uwagi na fakt, iż tymczasowy dowód rejestracyjny kończył się 26 czerwca 2009 r. a nowego jeszcze nie było do odbioru, 25 czerwca 2009 r. udałam się ponownie do wydziału komunikacji w Szczecinie w celu przedłużenia tymczasowego dowodu rejestracyjnego. W wydziale komunikacji okazało się że na moim samochodzie widnienie zastrzeżenie komornicze z Kamienia Pomorskiego (wniosek z dnia 2 czerwca 2009 r. ) i dlatego też nie mogę zarejestrować samochodu. Po rozmowie telefonicznej z osobą udzielającą informacji w biurze komornika sądowego w Kamieniu Pomorskim (komornik dostępny raz w tygodniu!!!!!) ustaliłam że zastrzeżenie komornicze dotyczy poprzednich właścicieli i zostało ustanowione po sprzedaży w/w samochodu a nawet po terminie złożenia mojego wniosku o przerejestrowanie samochodu. Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie jak jest możliwe zajęcie komornicze mojej własności za długi poprzednich właścicieli i czy w dowodzie rejestracyjnym nie powinna znajdować się odpowiednia adnotacja???. Ponadto pragnę zaznaczyć, iż w biurze komornika powiedziano mi że zastrzeżenie zostanie zdjęte z mojej własności w momencie spłaty zadłużenia przez poprzednich właścicieli, którzy w dniu złożenia wniosku przez komornika sądowego nie posiadali już prawa własności do obciążonego samochodu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy