Skocz do zawartości

umowa

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_-praw-alisha

Gość_-praw-alisha
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2010 - 19:17

Witam
Chciałabym prosić o poradę. 11.10.2009 roku podpisałam umowę dot. filmowania i montazu uroczystości slubnej. Przy podpisaniu umowy Pan kamerzysta obiecał słownie, nie mielismy tego w umowie że nakerci z nami clip " cztery pory roku" Umówil się z nami na spotkanie za dwa tygodnie od podpisania umowy. Niestety po ok. 1 miesiąca kiedy nie odzywał się napisałam maila z zapytaniem co się dzieje, odpisał że mam sie nie martwić nad wszystkim panuje, obiecał że zadzwoni niestety kolejnej obietnicy nie dotrzymał. Takich sytuacji było kilka i w efekcie jesień sie skończyła a my nie nakręcilismy clipu, nie doszło nawet do spotkania. Próbowałam od nich odzyskac zaliczkę w wysokości 400 zł, ale do dnia dzisiejszego jej nie otrzymałam. Po otrzymaniu od kamerzysty niekulturalnego sma o treści: "mam w d*pie wasze wesle" stwierdziłam że nie ma sensu dalej współpracować .Napisałam pismo do firmy w sprawie rozwiazania umowy uzasadniająć tym, iż w umawianych terminach Pan kamerzysta nie nawiązywał z nami kontaktu telefonicznego, jesień się skończyła zimą zaczęła, a nie nakrecił z nami żadnego clipu. Sprawe zgłosiłam równiez na policje w formie przestepstwa za wyłudzenie pieniędzy. Tam dowiedziałam się że nie traktują calej sprawy jako przestępstwo ponieważ policjant rozmawiająć z właścicielką otrzymał odpowiedź że oni zamierzają wywiazac się z umowy, która dot. jak pisałam powyżej filmowania całej uroczystości slubnej, a do tej pory nie mamy żadnego kontaktu z firmą co do spotkania. Chciałabym dowiedzieć się czy wysłane przeze mnie pismo o rozwiazaniu umowy konczy naszą wspólpracę i frma nie bedzie się domagała jakiś roszczeń w późniejszym czasie. czy taka umowę trzeba zerwać dwustronnie? prosze mi napisać jak to wyglada od strony prawa czy ja moge sobie podpisac druga umowę z inna firmą?? z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam

#2 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 00:29

Wypowiedzenie umowy jest czynnością jednostronną - nie wymaga potwierdzenia przez drugą stronę.

#3 Gość_-praw-alisha

Gość_-praw-alisha
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 15:39

Witam
bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź, a proszę mi napisac w jaki sposób mogę odzyskać zaliczke? czy zrywajać umowę z nimi jest jednoznaczne z utrata zaliczki? pozdrawiam

#4 Gość_Łukasz Nysztal

Gość_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2010 - 18:21

Obawiam się, że ze zwrotem zaliczki będzie wielki problem. Skoro dodatkowy materiał był tylko ustaleniami ustnymi to wy musicie wykazać, że w tym zakresie wykonawca dzieła nie wywiązał się z umowy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy