Skocz do zawartości

zona dluznika

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_1972anna2

Gość_1972anna2
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 08:45

Prosze o pomoc.
Mam na dluznika wyrok z klauzula na zone w czesci wchodzacej w sklad przedsiebiorstwa. Dluznik prowadzi firme jedoosobowo i ma wspolnote majatkowa.
Komornik mial wszczac egzekucje z nieruchomosci wpsolnej dluznik ai zony, ale sad wezwal do uzupelnienia danych.
Nieruchomosc dluznik z zona nabyli jako darowizne w 2005.

Dluznik mial dzialnosc od 2004 w wynajmowanym pomieszczeniu i tam byla siedziba firmy.
W 2009 roku przeniosl firme do nieruchomosci wspolnej o ktorej mowa byla wyzej i tam przez rok prowadzil dziallnosc nie wkladajac w nia zadnych pieniedzy.
Wg komornika mam naklonic zone dluznika do podpisania oswiadczenia iz zgadza sie na dlugi meza i licytacje z tej nieruchomosci.
Z tymze jak zona nie podpisze i zastosuje art 825,3 kpc to podobno bedzie pozamiatane.
Chodzi jeszcze o to od kiedy nieruchomosc wchodzi w sklad przedsiebiorstwa.

Czy od momentu rozpoczecia dzialalnosci dluznika w wynajetym pomieszczeniu i tam siedxzibie, czy dopiero po przeniesieniu firmy do tejze nieruchomosci? Dluznik jest mi winny pieniadze z czasow dzialania na wynajetym pomieszczeniu. Pomozcie co mam zrobic w tej sytuacji i czy rzeczywiscie zona dluznika w tak prosty sposob moze sprzeciwic sie licytacji?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych