Skocz do zawartości


Zdjęcie

samochód w kpir


wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Justa1919

Justa1919

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 17:18

WitamProwadzę KPIR od listopada 2011Chce wrzucić do firmy mój samochód prywatny zakupiony w 08-02-2010 na kredytWartość samochodu to 48 000 zł Spłacam go co miesiąc płacąc ratę kredytuJak mam to zrobić Proszę o pomoc

#2 marian

marian

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 kwiecień 2012 - 18:48

Zdaje się, że jest tu pewien problem. Nie jestem pewien ale chyba raty kredytu nie można zaliczyć w koszty, inaczej byłoby w przypadku raty leasingu.
Komfortowe i profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne

#3 Mirasek

Mirasek

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 23 kwiecień 2012 - 05:55

Samochód wprowadzasz do ewidencji środków trwałych na podstawie oświadczenia.Kosztem są odpisy amortyzacyjne, odsetki od kredytu ( nie rata ) stanowią koszty w dacie ich zapłaty.Tak w największym skrócie ;)

#4 Gość_Justa

Gość_Justa
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 15:08

AhaA jak wprowadze do ewidencji to już nie musze prowadzic ewidencji przebiegu pojazdu?A fv za paliwo jak jest z tym VAT czy ksieguje naormalnie czy w kwocie tylko brutto a VAT nie do odliczenia

#5 Barbara

Barbara

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1020 postów

Napisano 23 kwiecień 2012 - 19:02

Jak wprowadzisz do EST to nie trzeba będzie prowadzić EPP. Jeśli samochód nie spełnia warunków aby był ciężarowym to paliwo brutto w koszty bez odliczania vat, jednak od materiałów eksploatacyjnych, myjni będzie można odliczyć vat.

#6 Gość_Marta

Gość_Marta
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2012 - 12:28

Posiadam działalność gospodarczą , chcę wprowadzić własny samochód do Środków Trwałych działalności,1.czy to że małżonek jest współwłaścicielem nie stanowi problemu?2.jak wygląda oświadczenie na podstawie którego wprowadzam samochód do Ewidencji , czy Polisę OC i AC zapłaconą w marcu 2012 mogę zaliczyć do kosztów kwietniowych( od kwietnia działalność)3.Jak ustalić wartość samochodu?( samochód z 2010r)

#7 Gość_damian

Gość_damian
  • Goście

Napisano 03 maj 2012 - 16:27

Witam,chcę wprowadzić do środków trwałych pojazd specjalny (pomoc drogowa). Czy mogę go jednorazowo amortyzować? Wpisuję go wtedy do ewidencji środków trwałych?z góry dziękuję za pomocpozdrawiam

#8 Mirasek

Mirasek

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 16 maj 2012 - 06:17

Jeżeli spełniasz warunki, możesz taki pojazd amortyzować jednorazowo ( podatkowo, bilansowo zgodnie z klasyfikacją środków trwałych)

Art. 22k ust. 7 ustawy pdoof, podatnicy w roku podatkowym, w którym rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej, z zastrzeżeniem ust. 11, oraz mali podatnicy, mogą dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 Klasyfikacji, z wyłączeniem samochodów osobowych, w roku podatkowym, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości kwoty 50.000 euro łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych...

w 2012 r. jest to kwota 222.000 zł



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ostatnio dodane tematy